bugün

eveeet. oyumu kullandım geldim. yalnız pusulada bir şey dikkatimi çekti. önemli bir şey.
bildiğimiz gibi akp oy pusulasında ilk sırada yer alıyor. zaten taa nisan ayında, oy pusulası kurasının sonucundan sonra "tesadüf olamaz, hile var" gibi bir çok tartışma çıkmıştı akp'nin en başta yer almasından dolayı. hatırlarsınız belki. o zamanlar şöyle düşünmüştüm: "ne var canım, ha başta ha sonda ne farkeder? insanların kararını çok da etkileyecek bir şey değil bu."
ama bugün pusulaya bakınca farkettim ki en baştaki parti olmak öyle masumca bir şey falan değil.aksine ciddi anlamda büyük bir hilenin ilk aşaması. şöyle ki; neredeyse bir buçuk metrelik pusulanın sonunda 10-15 cm'lik bir boşluk var nedensiz yere. nedensiz(!).
vatandaşın akp'ye oy verdiğini düşünelim şimdi.en başa basıyor mührü. mührün mürekkebi ıslak. katlıyor pusulayı. partisi en başta olduğu için,pusulayı mürekkep kurumadan katlasa bile mürekkebin izi pusulanın sonundaki 1o cm'lik kısma buluşuyor. başka partinin üzerine değil. bir oyun geçersiz sayılmasındaki en büyük nedenlerden biri mürekkebin karışması, birden çok partinin üzerine bulaşması zaten.anlatabiliyomuyum? adamlar bu ihtimali neredeyse sıfıra indirmiş. adamlar zeki. adamlar birinci parti aga. istedikleri yerdeler. sen gel de"masumca bir şey, sadece tesadüf akp'nin oy pusulasında başta olması." de hadi şimdi.
haa tabii. birinci olacak partiye,birinci sıra yakışırdı zaten değil mi? evet. böyle komiklikler , şakalar da duydum bugün. ah be toprağım keşke her şey o kadar masumca olsaydaydı, o kadar basit olsaydı da konuşmasaydık boşuna.