bugün

sandık görevlisinin, insanlarını oyunu tahmin etmesinin ardından, kağıda çizik atmasına neden olabilecek kural...
düşündürücü bir olaydır. burda sandık görevlilerine ciddi şekilde güvenmek gerekiyor.
seçmenin oyunu geçersiz yapacak olan çiziktir.

bütün seçmenlerin dikkat etmesi gerekir.

ak parti, chp, mhp hiç fark etmez, oyunuza sahip çıkın arkadaşlar. bu tip beyinsizlerin tuzağına düşmeyin ve oy pusulanızın arkasını önünü kontrol ettikten sonra kullanın oyunuzu.

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
ortalıkta dolaşan iddialardan dolayı oy kullanmaya nötr imaj verecek dış görünüşte gitme tedbirini aldıracak küçük sevimli çizikçik.

zaten iş için saçı sakalı da kesmiştim. küpeyi de çıkarırım. oh, mis.*
güzel nick olabilirmiştir.
her seçmenin oy kullanmadan önce oy pusulasını incelenmesini gerektiren hadisedir.
(bkz: oy pusulalarına dikkat edelim)
bu yıl ilk olarak mühür yerine kaşe kullanılacağı için oy kullanırken bile zelzele yaratabilen insanlarımız sayesinde fazlaca görülecek olan çiziklerdir.

fakat bu oyların geçersiz sayılıp ziyan olacağını düşünmek yersizdir, mutlaka biryerlere yazılıcaktır o oylar.
oy pusulalarının arkasında olan çizikler bile oyların geçersiz sayılması hükmünü verdirtebilirmuş.

burada sandık görevlilerine ciddi güvenmek gerek.
sürekli güncel kalması gereken başlıktır. ekşi sözlükte hesabı olanlar bu başlığı açmalı milleti bilgilendirmelidir. yazarlar ailelerine durumu anlatmalıdırlar.
önemsizdir...

zira çizik oy pusulaları çizik olmayan ve birileri tarafından mühürlenmiş oy pusulaları ile değiştirilecektir.
(bkz: şimdi at takımı sokağa)

halis çekoslavak porseleni yüzkırkdört parça.
oy vermenin bile bu kadar zor olduğu bir ülkede akp'nin nasıl iktidar olduğunu gösteren gerçeklerden biridir.
oy verme işleminin başladığı şu saatlerde güncel kalması gerekir.
bu küçük çiziğin oyun geçersiz sayabilecek güçte olduğu herkese söylenmelidir. güncel kalması gerekir.
otun bokun geçersiz sayılması durumlarından biridir. bilgisayar sistemleri bu işe de el atmalıdır. örneğin, bir program ile oy pusulası monitöre getirilir. klavyenin üzerinde de partiler olur. oy kullanacak kişi klavyeden istediği partiyi işaretlediğinde, "emin misiniz?" şeklinde bir uyarı ve ardından "oyunuzu doğrulayınız" uyarısı getirilir. okuma-yazma veya bilgisayar kullanmayı bilmeyenler için 2 yol mevcut. birincisi devlet tarafından atanan ve atandığı bölgede hiçbir tanıdığı veya akrabası olmayan memurlar bu kişilere yardım edebilir. ikinci yol ise, aile fertlerinden birinin bu kişiyle oy kabinine girmesine izin verilir. tabii, her sistemde bir açık vardır. fakat, aman kaşe dışarı taştı, aman çizik oldu, aman ters katlayalım da başka yere bulaşmasın gibi saçmalıklardan kurtulmuş oluruz. çok hayal kurdum bence yeter.
güncel kalması gereken konudur.
herkesin bilmesi gereken bir konudur.
oy kullanırken aklıma gelen olay, bu nedenle pusulanın her tarafına baktım, neyse ki problem yoktu. çok ender olsa da karşılaşılabilecek bir olay.
güneydoğuda pek çok olacaktır , seçim barajı , olmazsa ysk , olmazsa yargıtay , olmazsa tehdit , olmazsa çizik.
halkımızı daha dikkatli oy kullanması için gaza getiren haberdir.
oy pusulası üzerindeki mürekkep bulaşması hangi partiye oy verildiğinin anlaşılmasını engellemedikçe oy geçersiz sayılmayacaktır. tabi bazı sandıklarda başkan emmi kendi ideolojisine ters düşen bir oyu geçersiz kılmak için buna benzer gerekçeler arayabilir.
(bkz: adam ysk terk beyler)
(bkz: doğru mu la)
paranoyak olmaya sebep konudur. ben dikkat etmedim nolacah şimdi. ühühü..
sıkıntı yok, ben zevkine hepsine basıyorum.

oy pusulasında bulunan parti amblemlerine.
yuvarlakların dışına taşırmamak lazım.
yumuşak uçlu kalem kullanmak lazım.
silerken kağıdı yıpratmayan silgi kullanmak lazım.