depresyon, anksiyete sorunlarının temelinde yatar. her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmektir.
masadaki ketçaba bakar, üstündeki kağıtta yazan ''içindekiler'' yazısını oluşturan boyanın nerden geldiğini düşünürsünüz. ve bir bakmışsınız kendinizi hayatın varlığını düşünürken bulmuşsunuz. öyle birşey işte.
öldürür.
öldürmezse süründürür.
düşünmekten kafatasın beynine dar gelir arkadaşım.
bitmeyen uzun bir yolculuk gibidir.

bir yerden sonra silkerim yaa, "kaptan müsait bir yerde" diyerek inilir.
tcmi de verseydin mrltln.

benim moodum bu. ühüh.
Aklı kıt olan tiplerin yaptığı bence. Diğer insanların az bir düşünmeyle yaptığı işler için bu malların uzun süre düşünmesi gerekiyor.
istemsizce başladıysa bu düşünme olayı, işte o zaman overthinking diyebiliriz. Onun dışında herkes herşeyi düşünür elbette.
Vardı dün azıcık.
düşüncelerde oldukça fazla derine inmektir. seri katilleri araştırmaya başladığımdan bu yana yıllardır yorgunluğunu çekiyorum.
Dilimize ingilizce’den geçen overthinking kavramı “fazla düşünmek” anlamına gelmektedir. Geçmişe dair yaşadıklarınız ya da geleceğe yönelik bir konu hakkında gereğinden fazla ve uzun süre düşünmektir.

Düşünme, sürekli tekrar ettiği için “düşünce gevişi” olarak da tanımlanır.

aşırı düşünmek kişiyi psikolojik olarak daha fazla yıpratan ve negatif düşünceleri tetikleyen bir durumdur. Psikolojik problemlerin temelini oluşturur. Böylece sürekli negatif düşünmeye eğilimli olanlar bu düşünme biçimini alışkanlık haline getirir. Fiziksel ve duygusal olarak kişiyi etkilemektedir. Aslında bir tür kaygı bozukluğu olarak da nitelendirilebilir. Çünkü kaygı bozukluklarının en belirgin semptomlarından biri de aşırı düşünmektir. Bir şey hakkında aşırı düşünmek korku, stres ve kaygıya neden olur. Bu da bir şeyi sadece aşırı düşünmek değil, o düşünceyi saplantı haline getirmesi hayatındaki işlevselliğini de yitirmesidir. Kişinin düşünebildiği tek şey endişedir.

sadece yaşayanın bilebileceği şeydir overthinking sendromu.. aşırı düşünmek, aşırı analiz etmek aklı bedenden ayırır.. aşırı düşünmek mutluluğu öldürür.
görsel
Benim de bundanım var. Hem sendromu hem tişörtü.
Ölümlü dünya olum. Niye fazla düşünüyorsunuz mq.

Swh...