bugün

otrivine yerine şunu deneyin bence.

http://www.otribebe.com.tr/

bebe mebe işe çok yarıyor.
mentollüsü ile evlenmeye karar verdiğimiz burun fısfısı.
her gece yatarken bir öpücük konduruyor burnuma. canım çok romantik.
burun tıkanıklığına tek ve mükemmel çare.
evet kullanabilirsin kardeş.
o yoldan bende geçtim, iradene sahipsen, bağımlılık fasafiso...

denilesi durum.
kullanınca burun deliklerini açan ama etkisi bitince burun deliklerinin daha kötü tıkanmasına neden olan bünyemde bir müddet sonra burun kanamasına neden olan ilaçtır. kimi bünyelerde de bağımlılık yapar bu meret.
sinüslerde tembelliğe sebep olduğundan ve aşırı kullanımının burun yapısına etki etmesinden dolayı maksimum 4 gün kullanılması önerilen; sağ ve sol taraflara tek pafın yeterli olacağı söylenen ilaç.

etkili mi derseniz evet etkili. ancak sinüslerin tembelleşmesi gerçekten büyük sorun.

not: kronik sinüzit problemim mevcut. ben dahi kırk yılda bir kullanırım; o da ağır grip geçirdiğim dönemler.
Şuan özlemle andığım ilaç. en yakın eczaneden alıp kavuşacağız inşallah.
artık oralet yapıp burundan içmeyi planladığım kutsal fısfıs. arkadaş sıkmayınca nefes alamıyorum, şelale gibi akıyor burnum grip olduğumda. sıkınca 2-3 saat rahatlıyorum.
bağımlılık yapıyor diyorlar, yalan amk. ben senelerdir kullanıyorum bağımlılık yaptığını görmedim.
Abi bu bir mucize ya. Kim bulmuş, nasıl bulmuş bilmiyorum alnından öpesim geliyor. Risonell, illiadin, mometix kullanıp açamadığım burnuma 2-3 fısla okyanus ferahlığı veren harika bir sprey bu. Benim için artık sprey dünyasında best.
burnumu o grip zamanlarında, o hastalık zamanlarında açan tek ilaç. fazlası bağımlılık yapıyor ancak gayette etkili bir ilaç.
en son gittiğim kbb uzmanına göre burun açması ilüzyonmuş. daha beter tıkayan bişey verdi. yan etkisi yokmuş.
e etkisi yok.
3 günden fazla kullanımı bağımlılık yaptığı gibi burundaki kılcal damar çatlamalarına sebebiyet verdiği bilinen burun spreyi.

gerçek bir dosttur ama fazlası her zamanki gibi zarardır.

burun tıkandığında kullan anında açıyor burnu lale.
ise yarayan bir ilaç.ama birakicam.zararları da var.
Bir iliadin değildir.
otrivine, ilk defa 30 yıl önce doktorun verdiği burun damlasıydı. (sonradan sprey oldu). Burnum öyle tıkanırdı ki zerre kadar hava geçirmediğini biliyorum.
kafamı arkaya atıp -çap çap- birer damla damlatıp beklerken matkap gibi burnumu açtığını farkedince
bir anda dünyam değişmişti. o nasıl açma lan öyle!!! burnumdan cart curt deliklerin açılma sesi geliyordu. ardından -fışın fışınnn- iki sümkürüyorsun offffffff %100 nefesssshhhhhh ohhh. saatlerce nefesssshh alıyorsunnnnhhhhhssfnnsnfvsnsdgsngsooooohhhhh... ama,

aması şu ki bunu sürekli kullanırsan bağımlı yapıyor ve zararları da kaçınılmaz oluyor!!! sonuçta bu tip burun spreylerinin etkisi geçince burun etleri tekrar şişiyor ve bu zamanla daha beter olabiliyor.
çok mecbur kalmadıkça kullanmamama rağmen hayatımdan çıkmamış bir ilaç(!)tır.
iliadin var bir de, o da matkap gibi açıyor ama o da bağımlılık yapıyor, bence iliadin'in bağımlılığı daha da beter. hatta bir zaman sonra ardından otrivine kullanayım dedim ki şok oldum! otrivine beklediğim etkisini göstermemişti. tekrar iliadin almaya gittiğimde eczacının açıkladığına göre iliadin bağımlılığı yüzündenmiş. iliadin nasıl bir zıkkımsa otrivin'i kapı dışarı etmiş!!!

karar aldım. dünden beri tuzlu su kullanıyorum (kaya tuzu). gece boğazım kurudu ancak şimdilik daha iyiyim. ilacın etkisinden iyice kurtuluncaya kadar devam edeceğim. öyle ya otrivine'i tekmeleyen iliadin, tuzlu suyun da etkisini azaltmış olabilir. bir süre devam edeceğim tuzlu suyla. Bakalım ne olacak.
Şu an benim için nimet olan tek varlık.
Birkaç aydır kendisiyle güzel nasal bir ilişkimiz olan harika ilaç. Onsuz aldığım nefeslerin hiç değeri yokmuş meğer...
Bir kaç aydır kullanıyorsanız nur topu gibi bir bağımlılığınız olmuştur.

Allah kurtarsın.
Sinüs siken ve bağımlılık yapan püskürtmeli sıvı.
3 günden fazla kullanıldığı zaman bağımlılık yaptığı söylenen ilaç. Burada bahsedilen bağımlılık sigara tarzı bir bağımlılık değildir.

Şöyle ki, bu ilaç burundaki kan damarlarını büzüştürerek burnu açmaktadır. Ve 3 günden fazla kullanıldığında burundaki reseptörler ilaca duyarsız hale gelir ve her sıkıldığında etkisi geçince burun eskisinden daha kötü bir şekilde tıkanır. Sürekli bu ilacı kullanma ihtiyacı hissedilir. 1 aydan fazla kullanımında koku ve tat alma duyularında belirgin bir azalma görülür.

Çözümü ise 3. günün sonunda ilacı kullanmayı bırakmaktır. 1-2 gün burun tıkanıklığı yaşıyor insan ancak sonrasında normale dönüyor.
bağımlılık yapan ama mucizevi etki gösteren burun spreyi. ne kadar burnunuz tıkalı olursa olsun sıktığınızda burnunuzu 1 dakika içinde tamamen açar sanki hiç tıkanmamış gibi.

yalnız kendimde gözlemlediğim şöyle bir durum var. burnu açıyor tamam ama etkisi 12 saat kadar. 12 saat sonra burun daha da kötü tikaniyor. biraz uyuşturucu gibi önce rahatlatıyor sonra daha beter yapıyor sonra rahatlatıyor ve tekrar devam ediyor böyle. galiba hiçbir zaman iyileştirme etkisi yok. sadece anlık sizin ihtiyacınız olan çözümü veriyor.

bu arada bağımlılık yaptığı doğrudur. sigara alkol gibi değil de açık buruna sahip olmaya bağımlılık gibi. bir ayı geçen kullanımlarda koku duygusunu kaybetme etkisi olduğu söyleniyor.
Günlerdir çekilen burun tıkanıklığıni 10 sn gibi bir sürede çözen burun spreyi. Tuz ruhu dökülmüş gibi çözdü bütün sorunu meret.
Yok kanka Bağımlı değilim ya istesem hemen bırakırım.
Nazal sprey. Beyine ve nöro transmitterlere etki edebilitesi yüksek fıs fıs.