bugün

türklerin genelde tercih etmeyip 'ben vitessiz arabaya araba demem' mantığında olduğu yurtdışında ise gayet revaçta olan araba çeşidi..
Erkeklerin bisiklet gözüyle baktığı ve bayanların çok rahat kullanacaklarını sandığı şanzuman türü.
istanbul için zorunludur, sol bacak sağlığı için önemlidir, bide dizel olursa 2000 motor olursa tadından yenmez.
otomatik vitesli arabada vites kolu olmadığını düşünen insanlar var.
Kullanmaya başladıktan sonra kolay vazgeçilemeyen arabadır.
püffff araba kullanmak denmez ona manuel olacak, düz vites olacak diye küçümseyici tavırlara maruz kalırsınız. ancak kimin ne dediği umrumuzda olmaz; hem yorulmayız, hem yokuşlarda korkmayız...
bas gitsin, bas dursun yöntemiyle hareket içinde olan ve daha çok düz vites araç kullanmayı berecemeyenler için bulunmaz nimet olan gayet sıkıcı, gayet uyku getirici araba çeşidi.

4'ten 3'e çakıp araç sollamanın keyfi bu tip araçlarda yaşanmaz.

ayrıca milletçe sahip olduğumuz 'benzinden tasarruf' amaçlı boşa atmalar, yani arabanın devrini kontrol ederek kullanmalar, otomatik vites araçta söz konusu değildir.
otomatik vitesi araba iyi değildir arabaya kendin hakim olmak istersen vitesli olacak. bayanlara tavsiye edebiliriz.
özellikle kalabalık şehir trafiğinde rahat rahat sürüş keyfi veren arabadır.

otomatik vites arabada da vites vardır yani tespih takabilirsiniz vitese üzülmeyin varsa niyetiniz alın.
kullanımı çok rahattır. otomatik vites araba kullanan kişi birdaha manuel vites araç almayı düşünmez. bayanlar için birebirdir.
otomatik vites araba
manuel vites türk'e.
bayan arabası olarak da tasvir edilen araba. halbuki yok öyle bir dünya. araba kullanmayı bilen her insan taak diye vitesini attırır yeri gelince.
özellikle şehiriçinde araba sürmek çok rahattır bu araçlarda. manuelde 3-4 saniyede bir vites değiştiriyorsun sol ayağa kramp girmesi muhtemel yoğun trafikte. 1-2-3 tekrar 2 ve 2 sn sonra zank kırmızı ışık yada önünde aniden fren araba. ama otomatik viteste gaz fren başka yapacak bişey mi bulamadın? aç klimayı taşaklarını kaşı müziğini son ses dinlerken. *
şehir içi iyidir, uzun yolda çok yakar. ne kadar kolaylık da olsa manuel vitesin zevkinin yerini tutamaz.
Eğer vitesli araba kullanmaya alıştıysaniz sol ayağınızı nereye koyacağınızı şaşırdığınız araba. iyi yanları ve handikapları olmakla beraber vitesli arabaya değişmem. Birincisi fren sorunu. Yokuşlu ve keskin dönüşlü bir yerden aşağı iniyorsaniz vitesli arabada takarsin vitesi 2ye o kendi frenini yapar zaten. Sonracığma Düz yolda hızlanma konusunda zaten viteslinin verdiği keyfi veremez. Bunlar kötü yanları Ama yokuşta kalkarken ya da trafikte heyecanlanıp arabayı stop ettiren bayanlar kullanabilir rahatça. Tek öğrenmeleri gereken şey trafik kuralları. Gerisi carpisan oto gibi zaten. Ben yine de vitesliye alışmış hiçbir erkeğin bunu tercih edeceğine inanmiyorum.
Hayatında sekiz ileri otomatik şanzımanlı, hız limitleyici özelliği olan, beygir gücü 200 olan bir araç kullanmayanların kötülediği şanzıman çeşididir. Bmw nin yeni nesil şanzımanları ile wv nin dsg şanzımanı harikadır dostlar. Sıkışık trafikte yazın ince taban ayakkabıyla dur kalk yaparken debriyaja basmaktan ayak tabanınız yara olmaz, ışıklarda kapışmak isteyene de ayar verirsiniz, hiç bir insan evladı otomatik şanzıman kadar hızlı düşünüp vites değiştiremez. Ekonomi isterseniz de sekiz ileri ile yakıtı koklayarak bile saatte 160 km hızla yol alabilirsiniz.
özünde güzel bir şeydir. ama honda civic'de bokunu çıkartmışlar. şöyleki: dizel düz vites(elegance): 131,650 tl. dizel otomatik (elegance):156,600tl.

aynı sınıf toyota corolla dizel düz vites (advance): 136,400tl otomatik vites (advace): 142,400 tl dir.

bazı markalar kimse almasın diye mi bu kadar fark koyuyor anlamak zor.
Şehir içinde sürücüyü hiç yormayan araba.
Şehirler arası yolda da sürücüyü hiç yormayan araba.
Sürücüyü hiç yormayan araba.
aynı aracın manuel ve otomatik modelleri arasındaki fiyat farkı hakikaten sinir bozuyor. iş güç arasında hızlı öğreneyim diye ehliyeti otomatik almıştım, işin esas rengiyle yeni yüzleştim.
yarı otomatiktir o.
büyük rahatlık valla zorda kalmadıkça düz vites kullanmam ben
bozulduğunda masrafı kol gibi giren arabadır. bu yüzden birçok kişi çıkma manuel şanzıman taktırır debriyaj koydurur.
manuel debriyajlı vites değiştirme yerine devrini
aldıkça kendi kendine vites değiştiren genelde
şoförlüğü zayıf kadınların kullandığı araçtır.
vites başı değil bebeyim vites kolu derler ona. araç kullanmanın lezzeti manuel araçlardır gerisi hikayeden mangalizdir.

halk arasında sikko denen cümle var ya hah işti bu söz otomatik araçlar için söylenmiştir.