yadsınamaz gerçektir, kadınların araba alırken otomatik vites olmasına gösterdiği gibi özen gösterir araba alırken bu ılıklar, yokuşta durdukları zaman kalkamayacaklarından korkarlar neden çünkü ılıklar, motor devir sesine tahammül edemezler, o kibar narin kulaklarına zarar verdiği için neden çünkü ılıklar, trafite dur kalk yapmaktan o narin elleri yorulur neden çünkü ılıklar, debriyaj pedalına basmaktan acizlerdir o narin bacak ve ayağı çabucak yorulur neden bunu da siz tahmin edin. geri vitese attıklarında sağ kolunu sol koltuk arkasına atarak geri de gidemez bu ılıklar neden ılıklar, kısaca manuel vites araç kullanmak erkeklere özgüdür erkek adama güven verir. nokta. net.
(bkz: otomatik vites kullanan ben delikanlıyım demesin)
şimdi ki arabaların hepsi range rover, porsche, mercedes hep otomatik viteslidir, ılık mı olunuyo o zaman.
düz vites geçmiş de kalmıştır ama tabi hala eski arabalarda mevcut olduğundan kullanıcısı oldukça çoktur.

edit:troll başligina ciddi ciddi entry girdim.
Bana göre Enter kamyon kullanmayı bilmiyosanız hepiniz ılıksınız oğlum. Dört silindirli sik kadar toyota yarisi düz vites kullanıyon diye adam mı oldun amk pilavcısı.
Istanbul trafiğine girmeyen bilmez, sen hiç futbolcu gibi sürekli sol ayağına kramp girdiğini hissettin mi? Çok büyük rahatlıktır.
doğru önermedir. Ne lan öyle nonoş gibi.
normal vitesli arabalarin kalktiginda da bu yorumu görmek isterdim.
Parası otomatik arabaya yetmeyenlerin zerzenişleri.

Bakın ben burda paramla övünmüyorum ama, istanbulda 1 hafta manuel araba kullanmaya davet ediyorum bu önermeyi sunan pezevenklere.

Yokuşta kalmaktan korkmaktan bahsedilmiş. Ulan zaten el-freni ile kalkamayan neden ehliyet alsın ki amk ? Kullanmasada olur.
Zaten manuel otomatik farketmez yeni nesil tüm otomotivlerde hill-holder var. Gerçi 2. Elciler bilmez.

Otomatik araba kullanıyorum, yıllardır manuel arabanın beni istanbulda sakatlanıp sezonu kapatmış futbolculara çevirmesinden bıktım.

Sizin gibi gerizekalılar bir tane fazla pedalı erkekeklik olarak düşünüyorsa ben onu götününüze sokarım, viteside gül olarak dikerim, merak etmeyin.

(bkz: Erkekleği ufak yerlerde arayan yazarlar)
istanbul trafiğine gir debriyaj, fren ve gazı sık sık kullan ondan sonra gel denilesi durumdur.
istanbul'da değilim ve düz vites tercihimdir.
arabayı kullandığını hissedeceksin, tam manasıyla.
Ilik falan bilmem zaten ehliyeti zor aldim, vitesli aracla trafige ciksam ortaligi birbirine katmaktansa en guzeli otamatik.
altına imza atılandır. evet.