bugün

Dışarıyı izlemek varken yapılan aktivitedir.

Çoğu insan hava atmak için yapar ki kitap okumayı hava atma aracı olarak gören bi topluluk var.

Bakin ben kitap okuyoruuumm!!

E amk okuma bilen herkes okuyabilir ne bu kendini peygamber gibi görmeler.

Kafamı aşağı eğip yolculuk yaptığımda otobüs beni daha çok tutuyor, başım dönüyor midem bulanıyor. Ondan yolculuklarda kitap okuyamam.
Az önce yaptığım şeydir. Ama önümdeki arkadaşın elindeki kitap.
Herkesin hayranlıkla izlediği durum. Ayrıca zamanı iyi değerlendirmek
Taşıt tutması yaşayanların asla yapamayacağı eylem.
Halk otobüsü değilde şehirler arası belki.
Özellikle mizah kitaplarını sadece şehirlerarası otobüs yolculuğunda okurum. Başka zaman mizah okumak ne aklıma gelir ne de bu kadar zevk alırım.
Yolculuğun nasıl geçtiğini hiç Anlayamazsınız.
deneyip yapamadığım eylemdir.otobüste birseyler okuduğumda midem bulanıyor. Ama. yapanlara imrenirim.
müzik yanına eklendiyse başta aşırı güzel ve rahatlatıcı bir olay aslında. işler beş dakika sonra mide bulantısıyla ve gelen el titremesiyle mahvoluyor... okuyamıyorum.
örnek alınması gereken bir harekettir.
ülkemize gelen turstlerin hemen hepsinde şahit olduğumuz davranışlardır. gezmek için dışarı çıkarlar ve yolculuk esnasında hemen kitaplarına sarılırlar, 5 dakika mesafe bile olsa.
bir türk kalkıp da başka bir ülkeye seyahate gitse daha çok yer göreyim diye otobüste cama yapışır.

kıyaslamak değil bu ama bizim milletimiz neden okuma alışkanlığını elde edememiş, insan merak ediyor.
boş beleş konuşmakta, oturduğumuz yerden ülkeyi düze çıkartmakta üstümüze yok. resmen cehaletimizle övünüyoruz.
Aslında güzel bir eylemdir fakat benim gibi yol tutan insanları zorlayabilir. O sebepten kitap çantamda okunmayı bekliyor ben etrafı izlemeyi tercih ediyorum.
Düz yolda çok güzel bir eylemdir. Fakat gözlerinizi şaşı edecek kadar sallanan bir otobüste iseniz, tavsiye edilmez.
otobüs sağa sola savrulurken, fren yaparken kitaba odaklanabilmek zor iş
iki yaprağı geçince arabanın verdiği rehavetle uyuyakalmakla sonuçlanan eylem.
Başlarda keyif verse de ilerleyen vakitlerde mide bulantısına sebebiyet verdiği için okumamayi tercih ediyorum.
üstteki yazara katılıyorum şehirler arası otobüste zevkli oluyo en azından sadece yolu izlemek veya müzik dinlemekle yetinmiyoruz o kitapla yol bitiyo ama metrobüste herkesin nefesi birbirine karışmış ortamda kitap okumaya çalışanlar var yemezler yaşlılara yer vermemek için kitap okuyosunuz siz.
Güzel bir kaçamaktır. Onca vakitsizlikte kitap okumaya vakit ayırabilmenin ne zararı olabilir ki zaten.
bu bir tek bende mi oluyor bilmiyorum ama hareket halindeki bir araçta kafamı öne eğince midem bulanıyor.

arabada telefonla da oynayamam mesela.

ilginç...
Yani ne kadar beni siklemeyen bir durum olsa da karşıdan bakıldığında bir anlamsızlık tablosu açığa çıkıyor. Okuyacak başka yer mi bulamadın be kardeşim, dizeleri akla gelmiyor değil hani. Her şeyin bir yeri vardır. Zamanı vardır. Pozisyonu vardır. Ahengi vardır. Sırıtıyorsun işte armut. Geç bunları.
o ortamda bile kitap okunduğuna inanmazdım, okudum. otobüste karı kız kesersen tabii okuyamazsın. okunduğuna da inanmazsın.
sehirlerarası uzun bir yolculuktaysanız ve yanınızda guzel bir kitap varsa tadından yenmez lakin su belediye otobusu ya da sehirici ulasımda kitap okuma olayı bana hic samimi gelmedi ve de gelmeyecek.
Midesi bulanıyordur ama kuyruğu dik tutmak için çaktırmıyordur.
Benim otobüs tutmasından dolayı yapamadigim , ama yapanlara çok özendigim eylem.
kulaküstü kulaklık ve klasik müzik ile gayet kolay yapılabilir eylem, tabii mideniz bulanmaz ise.
Not: Eğer benim gibi neredeyse her gün 4 saatinizi toplu taşımada geçiren biriyseniz yılda 960 saatinizin boşa gitmesinden iyidir diye düşünmüşsünüzdür.
Otobüsünde sallanmasiyla mideyi alt ust ediyor. özeniyorum size yav!
Artistlik.