bugün

insanı korkutan ve sinirden titreten durumdur. bi bitmediniz.

sabah 8-8 buçuk arası en yoğun olduğu zamandır. dikimevi'nden binenler doldurur metroyu, sonrası balık istifi ve kadınların kaderi.
üniversite hastanesine giden dolmuş hatlarında fazlasıyla rastlanabilecek çirkin hadise.

dolmuşun artık insan evladı alamayacak kadar dolmasını kabullenemeyen şöför tarafından tıkıştırılan ve sürekli arkadaki ütopik boşluğa kakalanan yolcuların makus kaderi..
kalabalık toplu taşıma vasıtalarında yanlışlıkla başka birinin uzuvlarının seninkilere değdirilme çabasıdır.
kampüse çıkıyorum dolmuştayım. her zaman ki tıklım tıklım dolmuş ayaktayım 2 sevgili var arkamda. erkek kızı kimse fortlamasın diye önüne almış. elleri tutunma demirinde birleştirmişler. tutunma demiri hemen yanımda bakıyorum falan ne güzel minik elli bir kız onun elinin üzerinde kocaman kıllı bir el daha falan derken biara minübüs fren yaptı ileri geri bir baktım ki ne göreyim..
yine demirde 2 el üst üste ama bu sefer ikiside kocaman. çocuk sevgilisi diye hemcinsinin elini okşuyor. okşatanda hiç ses çıkarmıyor nedense. 1-2 dk böyle deavm ettikten sonra farkına vardı çocuk hemen elini çekti utandı falan.
elini çekmese zaten diğeri halinden memnun.
bazı erkeklerin de başına gelen vahim olay. **

ayrıca; (bkz: otobüs demişsin ama bu bildiğin metro)
Otobüste tacizlerin 8 yıla kadar cezalandırılabileceği gibi kadın sosyal örgütlenmeleri tarafından ''tacizde sessiz kalmayın'' sloganının çıkış nedenidir. Aman efeem dikkat etin 2 dakikalık bir boşalma sefası için 8 yılınızdan olmayın.
yıllar evvel başıma gelmiş olay. üstelik erkeğim yani garip bi durumda kalmıştım. çok da dolu olmayan otobüste yaşlı bi herifin teki arkadan çakmıştı bildiğin, dedim yaşlıdır dengesini kaybetti herhalde. baktım sahibine hallenen köpek gibi sürtünmeye başladı, dirseğimle midesine sağlam bi tane indirmiştim. hemen o durakta indi pezevenk.