bugün

burası türkiye orospu çocuğu, cümlesini dilimin ucuna kadar getiren adamdır.
ayıdır. otobüste hangi dilde konuştuğundan değil bağırarak konuştuğundandır ayılığı.
zaten başkalarının anlamaması için öyle konuşan adamdır.

dalga geçilmesi gayet normaldir. çünkü bu ülkede hâlâ ırkçılar var.

edit: küfredilmesi de gayet normaldir. burası türkiye diye bir savunma yapılamaz. o da bu ülkenin vatandaşı. rahatsız olduysan omzuna dokun söyleyeceğini söyle. bütün otobüs seninle birlikte.

edit 2: gelmiş bi' de "türkiye sınırları içerisinde, hatta toplu taşıma araçları içerisinde, kürtçe konuşuyorsa, kusura bakmada ırkçı olan odur."

isteyen her kişi bu ülkede kendi dilini konuşabilir bağırırsa o zaman sorudur. kürtçe konuşan adam yazılması gerekmez. başlıktaki entry de otobüste bağırarak konuşan adam başlığına taşınmalıdır.
rahatsız edecek seviyede yüksek sesle konuşuyorsa uyarılması gereken adamdır.
bdp ve pkk yüzünden de ırkçılar daha da çoğalacak malesef.

siz bdp ve pkk'yı desteklemeye devam edin.
evet kabul ediyorum belki de telefonda önemli birşey konuşuyor olabilir yada türkçe bilmeyen bir yakınıyla konuşuyorda olabilir. ama ben bu tip insanları hepinizi sikerim bak ben kürtüm istediğimi yaparım sizde bir bok yiyemezsiniz der gibi algılıyorum ve bir tane burnunun üstüne gömesim geliyor. arkadaş sessizce konuş kimle hangi dilde konuşuyorsan niye bağırıyon dingil.
(bkz: otobüste bağırarak konuşan insan)
provakasyon pesinde olan adamdır.
(bkz: Vara vara vara vara ha)
(bkz: ses kirliliği)

almanca'ya kaba dil derler, kürtçe ne la? ayı hırıltısı gibi.
bağırarark türkçe konuşanlardan farkı yoktur.
aynı adam bir avrupa ülkesine geldiğinde süt dökmüş kediye döner. o ülkenin dilini büyük bir özenle konuşmaya çalıştığı gibi dili yüceltir de.

bu adamın yaptığı sadece saygısızlık değildir, pkk-bdp direktifiyle böyle davranır. normalde yüksek sesle türkçe konuşan da saygısızlık yapmış sayılır ama onunki doğaçlamadır, bir maksadı yoktur.

bu olayda ise tahrik ve fazlası vardır.
bağırdığı için tepki görecek adamdır.
bu sadece kürtçeyle alakalı bir durum değil , insanlar genelikle yabancı dillere daha duyarlı oluyorlar. esas türkçe'de aynı tonlarda konuşuluyor ama insan beyni bilindik kelimelerden çok yabancı kelimelere duyarlı için daha dikkat çekiyor ve yüksek sesle konuşulduğunu zannediyor.

(bkz: otobüste bağırarak bulgarca konuşan adam)

(bkz: otobüste bağırarak arapca konuşan adam)
amina koymak lazim.
Uyarılmalıdır.
Zira bağırarak konuşması hoş değildir.
uyarın amk onudamı ben söyliyim.
Toplu taşımada inenlere müsaade etmeden binmeye çalışan kişiyle aynıdır.Kürt değil medeniyetsizdir o kadar.
Büyük bir ihtimal küfür ediyordur. Sıkıysa herkesin anlayacağı dilden konuş. Yemedi tabi.
ne anlarsın ne dinlersin sadece küfür edersin.
ağır maldır.
daha biz türkçeyi bağıra bağıra konuşmuyoruz ona ne oluyor.
kulakları ağır işiten yakınına laf anlatmaya çalışan adamdır.
şayet muhabbet uzarsa kendisini uyarmakta fayda vardır.
gizli gizli osurup insani canindan bezdiren beyaz turklerden hallicedir.
Kürtçe konuşmasında değil bağırarak konuşmasında sorun.
Beylikdüzü esenyurtta sıkça olan durumdur,bildiğin provokasyon.