bugün

istanbul'da toplu taşıma araçlarında trafik yüzünden saatlerce ayakta kalmış, gözü korkmuş genç.
aynı bilet parasını ödedikleri halde tüm oturakları hakkı gören yaşlı kişiden sakınmaya çabalayan gençtir. o gencin karnı acıksa yer verdiği yaşlı kadının kapısını açsa mükellef sofra mı bulur, üçün birini mi alıp bir de damattan dayak mı yer? o halde neden yer versin yabancı bir yaşlıya?
en asil duyguların... pardon bildiğin terbiyesiz gençtir.
şimdi düşünelim bu genç 6 saat durmadan yürümüş. ayakları çatlıyor. yaşlımız ise evden yeni çıkmış ve çarşıya gidiyor. sırf yaşlı diye bu insana yer verilmeli mi, bence hayır. hem de içten gelmeyerek, sırf toplum baskısı altında...
yine yaşlı olsam ama yorgun olmasam, kimsenin bana yerini vermesini de istemem.
190 cm'lik bir gencim, belki sağlıklı gözüküyorum ama ayaklarım düz taban ve 3 saat ayakta kalmam 22 saatlik bir acı ve ağrı olarak bana geri dönüyor ve çok yorgunsam bu insana yer vermem, vermeyeni de aşağılayamam.
(bkz: katil uşak)
Terbiyesizlik abidesidir.Ayıptır.
genellikle cam kenarına otururlar, otobüse yaşlı birisinin binmemesi için dua ederler, eğer ki yaşlı birisi otobüse binerse gözlerini kapayıp kafalarını cama yaslarlar. o an öyle bir andır ki, bütün insanların kendisine bakıp ayıpladığını hisseden genç stres sıkıntı içerisinde yolculuğunu devam ettirmek zorunda kalır.
aynı şeyi severkende yapıyoruz neden kimse bundan bahsetmiyo diyen bi yazar tiplamasi..
eğitimsizdir. eğitimli olsa da eşektir. 'eğitim cehaleti alır, eşeklik baki kalır.' demişler. kesin böyle birşey olsa gerek.
(bkz: çamura yatmak)
ben denedim yemiyorlar. ölüye bile saygı kalmamış memlekette amına koyayım. ille birisi çıkıp dürtüp uyandırıyor.
başka bir gencin yaşlı kimseye yer vermesiyle diri taklidi yapacak gençtir.
(bkz: otobüse yasli binince yasli taklidi yapan genc)
yaşlı kimse oturuncaya dek, ölü kalmaya mecbur olan genç modelidir.
Otobüse yaşlı binince uyuma takldi yapan gencin bir üst modeli, evrim geçirmiş hali.
yaşlılara ayı demek isteyen gençtir.
tanım: yurdum gençlerinden herhangi birisi

bence az önce inşaatta tecavüze uğramış ve kıç ağrısı yüzünden oturmak zorundaymış taklidi yapmalıdır gençlerimiz efenim....

kalk lan teyze oturcak deyyus....
sabah 8'den akşam 5'e kadar okulda beyni pörsümüş gençtir.
bazıları ölmüşte kabristana gidiyor taklidi bile yapar.
yaz aylarında rutubetten ölmüş numarası yapar.
şerefsizdir.
diğer bir açıdan

saat 9 da derse girip 4 te cıktıktan sonra toplu tasıma aracında kendisini sadece gune gidip tıkınan teyzelere yer vermek zorunda hissetmeyen kişidir.
yaşlanmadan ölen gençtir.
Anlaşılamamış gençtir vesselam. Belki o genç öğrencidir ve gidiş 2 saat geliş 2 saat olmak üzere totalde 4 saat yol çekiyordur günde. Belki karnı açtır yiyecek ekmeği yoktur. işimize gelince "değerlerimiz, değerlerimiz" demeyi biliyoruz ama kusura bakmayınız biz böyle ibne gibi puşt gibi bir şey olmuşuz. yahu o yaşlı insan "yavrum cebinde paran var mı, aç mısın tok musun" diye soruyor mu? hani nerede değerlerimiz. popüler kültür tarafından yozlaşmış yarım yamalak kalmış değerlerle kimse kimseye caka satmasın. hayır efendim artık gençlerimiz öyle boş gezen insanlar değil. çocuk bir dersaneye gitmek için günde 4 saat yol çekiyor ki bu çocuğun okulu da var. diyeceğim o ki değerlerimiz diyorsak "cik" taklidi yapmayalım yok eğer illaki siz bana gözünde dolar işareti olan yaşlılara yer verin diyorsanız "ben yokum".

(bkz: mecnuni gerçekleri söylüyor)
sabahtan beri çalışıp yorulmuş olan gençmişş...bak sennn...demek öyle pehhh... bak biz hiç öyle düşünmedik... yaşlının bacak ağrısı öbür gün de sürecektir,diğer gün de ve bir diğer gün de.... yaşlı senin bir gün içerisinde yaşadığın o yorgunluğu, hayatına dair acılı anılarından birine gömülmesi ile on beş saniye de yaşayabilir.... her ne olursa olsun, dinç görünümlü bir yaşlı olsa bile yaşlı " yaşlıdır " ve biz türk evlatları herşeyden önce büyüğe saygıdan ötürü, o yaşlıya yerimizi vermekten çekinmemeliyiz. otobüse yaşlı binince ölü taklidi yapan gence gelince.... onun o kendini kurnaz zanneden kafasına öyle bir tekme atacaksın ki ! hem yeri boşalacak yaşlı oturacak, hemde camdan uçarken camı kırması sonucu oluşturduğu çatlaktan sızan hava aracı serinletecek!

(bkz: senin o surata saydırmaya başlasam)
(bkz: ölü taklidine gerek mi var)
otobüste yaşlı görünce hamile taklidi yapan gençten daha onursuz olan gençtir.