bugün

devamında söylemesi gereken "millahirrahmanirrahim" bölümünü içinden söyleyen teyzedir, ilginçtir. dikkat ederseniz her otobüste rastlayabilirsiniz.
mezarlıktan geçerken, fatiha da okuyabilir bu teyze.
otobüse bindiğinde gözlerinizin içine bakar ''yer'', ''yer'', ''yer'' diye feryat eder aynı zamanda.
(bkz: anladın sen onu)
topuklu ayakkabılarıyla otobüse binerken "bis" diyecek genç bayanlarla aynı mantıkta olan teyze.amaç sağsağlim otobüse binebilmektir.
zira hiç bir bayan istemez topuklu ayakkabısıyla düşüp mahçup olmayı değil mi..
yemek yemeğe başlarken de "bis" diye başlayan teyzedir.
(bkz: pissmi)
"top" demesinden iyidir. hani hatırlayın:

"toprağın adıyla başlarız söze"...
(bkz: benim lan bu)
ulu manitumu diyecekti.
'bis' den sonrasını, basamağı çıkmak için harcadığı efor ve nefes sebebiyle tamamlayamayan teyzedir.
güldüren teyzedir. iki kişi kolundan tutup da bindirir bazen.
Ilk toplu taşımaya binişimde bu ritueli yapıp milletin üzerindeki etkisi üzerine bir sosyal araştırma yapmayı düşünüyorum.

Bakalım ben söyleyince nolacak. Ama ben başta kendim katıla katıla gülerim be !
Bism... şeklindedir. Otobüse yavaş adımlarla ilk ayak basıldığında söylenir.
(bkz: aniden allah sen büyüksün ya rabbim diyen amcalar)
Otobüs merdiveninin ilk basamağında söylerler. Ellerinde de eczane çantası vardır. Amacı bir nevi anons, ön uyarı niteliği taşımasıdır. "bana yer verin, teyzeniz geliyor" anlamları bulunur.

Fark ettiyseniz "bissss"millah sesi duyulur duyulmaz gençler arasında bir kıpırdanma, hareketlenme oluyor...
Böyle psikolojik huzursuzluklar yaratmaya hakkınız yok teyzeler!
Essy kırk yılda bir hayır yapacan ona da söyleniyorsun. Kalk büyüğüne yer ver uyuyor numarası yapma.
fiat seviyordur.

(bkz: sulu bis)
bir arabayı durdururken isss diyen şöför değillerdir.