bugün

çeşitli gerekçeler sunarak karşı taraftan geri vermemek üzere bir şeyler alınmasıdır. asla dilenmek değildir.
sigara otlakçılığıyla ilgili;
sigaraya zam gelince kahvede ki tiryaki bu kadar para vermem ben sigarayı bırakıyorum derken otlakçı valla 100 milyon da olsa bu mereti bırakmam diyen kişidir.
örnektende anlaşılacağı gibi fiyatlarla zamlarla ilgilenmez günlük yaşar bu otlakçı kesim.
ineklerin otladığı alanda -yani otlağın- yapılan ot işi. ot ile ilgili olan yem sektörü hani. biçelim hayvanlar yesin, büyütelim hayvanlar gelip otlasın. bu bir edittir. * *
yaka silktirmektedirler.her gün farklı yollarla adam gibi parasını verip paketini alan vatandaşlarımızı soymaktadır.aslında bunu isteyen tanıdık olmasa küfür edilerek terbiye edilebilir ama genelde yakınımızdaki insanlar bizden otlak yaparlar.
artan sigara fiyatlarından sonra nüfusu gittikçe artan insan topluluğudur.
onursuzluktur.
sadece türkiyede gördüğüm süper über ötesi adettir.
okulda iş yerinde sosyalleşmeye yarar. adını bilmediğim insanlara sigara vermişliğim, almışlığım vardır. sigara içenlerin dayanışmasıdır. güzeldir hoştur.
Tiryakisen paket taşı çakmağın yoksada götünü kaşı denilecek durumdur.
sigara içen ama paket taşımayan sevgili arkadaşlarımın her gün düzenli olarak benden sigara dilenmesi.
bunu meslek haline getirmiş insanların varlığı gittikçe çoğalmaktadır, yakında azınlıktan çıkıp parti kurup meclise girerlerse şaşırılmaması gereken durumdur...
varlığı insanın kendini değerli hissetmesini sağladığı için yararlı bir yanınında olduğu varsayılabilecek asalak türünün mesleğidir.
otlanan açısından büyük bir iş becermiş edasıdır, otlanan açısından ise lanet bir durumdur.
sigara içen herkesin zamanında içinde bulunduğu durum.
muhabbeti güzelse istediği herşeyi feda edilesi insandır otlakçılık yapan insan. yok sadece otlakçılıksa amaç. sopatla vurun elinize kıymayın.
Özellikle öğrencilik yıllarında yurtta sigaram bittiğinde yaptığım, Arkadaşlarımın sigarası bittiğinde bana yaptığı eylem.

Sabahın 4 ünde final sabahlaması eyleminde sigaralar bitince adananın yollarında yana yakıla açık büfe arayıp bulamayınca bizden kimlik soran polis memurundan otlandıydık. O derece kuvvetli alışkanlıktır efendim. Kimisi ibneliğine yapar. kimisi mecburiyetten, kimisi muhabbet olsun diye. Ama sigara icen herkes bir gün mutlaka yapar.
bu meret bazı bünyelerde bağımlılık yapar.

şöyle ki zamanında parasızlıktan otlanmak zorunda kalan insan, daha sonra yüksek maaşlı bir işte çalışmaya başlasa bile, yine sizin sigaranızdan içmek ister.sizin sigaranızdan içmek ona, kısa günün karı gibi gelir.
Cebimde paket varken bile yaptığım hededir.
Benim çok iyi yaptığım iş.
ilk iki senem otlakcilikla gecti devaminda daha az yapar oldum çünkü her gun bana bir paket sigara alan kankam vardi.sagolsun hem otlakcilktan kurtardi hemde cuzdanimdan eksiltmedi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar