bugün

anlam veremediğim hede....geçmişte sudan bahanelerle darbe yaptı durdular mk...şimdilerde ülke almış başını gidiyo din devletine doğru daha neyi bekliyolar acaba...

efendim ülke ekonomisi çöker...

++ çöksün...çökmezse mk...ayrıca hiç bi bokta olmaz..biraz sarsılır aynen devam eder...örnek mısır...eskisinden de iyiler..

efendim iç savaş çıkar..

++ hiç bi bok da olmaz yavrum...yemez....bu ülkenin yüzde 65'i falan modern görüşe sahip....akp yüzde 50 alıyo çünkü bi kesim insan ekonominin tıkırında gitmesinden memnun...

ülke itibarı sarsılır...

++ ne itibarı lan mk....arap ülkesi olup çıkcaz yakın gelecekte...
ordu emirlere harfiyen uyar. öyle yetiştirilmiştir. ota boka darbe yap diye emir aldığında hemen uygular. mısır ordusu buna örnektir.
atatürk'ün getirdiği sistem olan demokrasi ile halkın seçtiğini demokratik yollarla alt edemeyen postal yalayıcılarının canını yakmaktadır bu durum. adresinizi verin de bir adet postal göndereyim size, yalarsınız sabah akşam.
cumhuriyet rejiminde normal olandır.

tsk'nın iktidar belirleme gibi bir görevi yoktur. kimse heveslenmesin.
darbeci yavşakları, postal yalayıcılarının rahatsız olduğu durum. her başınız sıkıştığında götünüze sokmak için asker dipçiği aramanız chp nin halka empoze ettiği bir anlayış. bu ülkede yarım yamalak da işlese hukuk var paşam. biz bu duruma demokrasi diyoruz siz bilmezsiniz, demokrasi çok güzel dostum sen de gelsene.
Tsk mı kaldı! Onuda bitirdiler.
dogru harekettir , darbelerle ülke hiç bir şey kazanmamış ve hiç bir şeyde değişmemiştir. celal bayarın zamanın da bahsettiği ordunun içine giren cunta temizlenmiş olsa gerek yoksa çoktan darbe olurdu.
29 temmuz 2011 yılında tsk'nın ak parti yönetimine geçmesinden sonra oluşmayacak hede.
Sebebi ne olursa olsun silahlı darbe ülkeyi gerileteceği için doğrudur.
(bkz: pasif direniş)
Bize gereken budur.
Ayrica ben darbe yapmak için bundan daha ot bok bi sebep göremiyorum.
devlet yönetmeyi gta da görevleri yerine getirmek sanan küçük beyinli düşüncesi.şifreleride versene denesi.
"kaç yaşındasın? kaç darbe gördün de böyle konuşuyorsun la bebe?!" diyesi geliyor insanın. *
chp'nin iktidarsızlığının sebebini ordunun darbe yapmaması olarak gören eski kafa kemalistlerin düşüncesi. yahu siz işi bilenine bırakmadınız mı? cemaatle anlaştınız bırakın düşünme ve çalışma gereken şeyleri onlar yapsınlar. siz de atatürk onlar da bürokrasi, çalışkanlık ve zeka var. artık voltran gibisiniz. bu kez kesin yüzde 30 u geçersiniz.
Beklendik normal bir durumdur. darbeler ülkeyi geriletmekten başka bir işe yaramamıştır. çözüm askerde değil halktadır. bu olanlara rağmen gözü kapalı ve düşünmeden oy vermeye devam edeceklerse diyecek laf kalmamıştır...
Kemalist kafasının tipik örneği lan sorunsal. "hani demokrasi yanlısıydın ne iş?" denilebilir.
söz konusu benim fikirlerimin kabul edilmesiyse gerisi teferruat olayı yani.
-ülke ekonomisinin amk yeter ki benim dediğim olsun.
-halkın da amk ben haklıyım.
-darbeden nolacak call of oynamaktan ne farkı var?
vs. vs.
demokrasi denilen şeyi senin ilah*ların getirdi bu ülkeye. o zaman şapkanı önüne al ve olmayan beyninle düşünmeye çalış nerede hata yapıyorsun.
not: ehli siyaset olan herkesin amk.
başında halkın komutanı bulunmadığındandır. tsk şimdi nasıl lağvedileceğini hesaplamaktadır.
Onu yapacak yürekli paşaların şuan kader mahkumu edildiği iÇindir.