bugün

ot varsa b.kta vardır, doğal temel besin zinciri gereği.

bu tarz insanlar için kullandığım tabir: "b.k makinesi" şeklindedir. Çünkü; bu tipler, hayatta hiç bir işe yaramaz ve b.ktan başka hiçbir şey üretemezler. Ürettiklerinden de kimseye zerre hayır gelmez.
görsel

din olgusuna bağlamadan gayet güzel yaşanabilir yeter ki hayatı, mücadeleyi ve az da olsa güzellikleri görebilmeyi becerebilelim. hay gayret zirveye az kaldı.
emekli amca, sen misin ?
Dinler yüzünden yaşadığımız yaşam biçimi.
ot olsam iyi, çöldeki kaktüs gibiyim. eved.
Son 5 senedir benim. Ev iş okul arası mekik dokuyorum başka da bi hayatım yok. iyice ürkek biri oldum hava karanlıkken dışarı çıkamıyorum gerçi başıboş köpekler de bunda etkili. Ayrıca araba kullanmaya da çekinir oldum. Bu düzenimi bozacak Her şeye üşeniyorum kısacası.
şu an içinde bulunduğum durum.
''düşününce en mantıklısı buymuş deriz'' diyecek kadar düşmeyiz umarım.*
ne olsa bu dünya düzeninden dolayı en sonunda birisi bizi ateşe verecek. bari tabiatımız ot olsun da boş yere yanmayalım felsefesi. pek de haksız sayılmaz.
Bazen dalga geçeriz ya ot gibi yaşamayla.

Düşününce en mantıklısı buymuş deriz. Dert tasadan uzak içsel mutluluk ve huzurla kısa yaşamımızda akışına bırakarak yaşar gideriz. dünyanın kahrıyla ne diye uğraşıp duracaksın. Yaşa git. Basit ve de sade.
Ülke insanı genel yaşama şekli.
modern insanın en büyük problemidir diyeceğim, e amk modern olmayan insanda ot gibi yaşıyor.

tarih boyunca belki dünyaya gemişl 100 insandan 95'i ot gibi yaşadı.

kime göre neye göre dersek daha da artatr bu sayı...
yaşamak ama nasıl? sorusuna verilebilecek bir tür cevaptır.

belki arada bir rüzgar eserse hayatınıza, otun rüzgarda savruluşu gibi savrulursunuz.
Ot gibi, bok gibi yasiyorum resmen. Bok nasil kipirdamadan oldugu yerde duruyorsa aha ben de oyle hayatimin zincirlerine bagli hareketsiz bir sekilde duruyorum. Kendimi asacak bir firsat buldugumdaysa elimden kacmasi uzun surmuyor. Ben bu hayatla ne yapabilirim hic bilmiyorum.
Bilgisayar başında bilgisayar bağımlısı olarak sesil yaşamak
herkes asgari ücretten dert yanmış ama 1000tl alan 1500tl alan da ot gibi yaşıyor bu hayat pahalılığında. benzin ateş pahası, toplu taşıma allaha emanet, kiralar uçmuş vaziyette, rant peşinde koşan mütahitler yüzünden derme çatma; yolları, altyapısı olmayan evlerde ve mahallelerde insan nasıl olur da ottan farklı yaşar. hayattan tat nasıl alınır öğrenemedik ki amk yerinde.
Beni anlatan bir kelime, sabah kalk okula git, okuldan çık eve gel, yemek ye televızyon ızle, yat. Sabah kalk okula git, okuldan çık eve gel, yemek ya telefizyon ızle, yat. Hep aynı devam ediyor.
içinde bulunduğumuz sistemin bize dikta ettiği varoluş biçimidir bu. acun' un programları sağolsun, bunun da üstesinden geliyor halkımız.
bitkisel hayatın sınır tanımaz hali.
ne tip ot olduğuna bağlıdır.içilen mi işenen mi.
hava soğuksa ve evden çıkılmamışsa tercih edilen yaşam şeklidir.
faydasızlıktır. otun bile faydası olduğunu düşünüp yalnızlığa koşmaktır.
çiğnenen, üzerine işenen, pek kimse tarafından siklenmeyen insanın yaşam tarzıdır.
sonra onu sarıp içmek.
(bkz: as high as possible)