bugün

Ben sikkezen olurdum herhalde. Otur akşama kadar sikke bas. Akşam yevmiyeni al içinden eve git.
Celali.
sadrazam olup cariyeler alırdım.
Osmanlının orta ve geç çağlarında yaşıyor olsaydım Asker ve çifçi olabilirdim anca sanırım. Zaten o dönemlerde türklerin geneli anca bu mesleklerden olabiliyordu diye biliyorum..
Bir bok olmazdım, tıpkı aramızdan herhangi birisinin olamayacağı gibi. Osmanlı tebaasına ait olmak bunu gerektirir. Evet.
Okçu olurdum.
Kuşkusuz geyşa.
beni yaşatmazlardı ya da Abdülmecid in 25 karısından biri olurdum.
Osmanlı olurdum.
Kazara, suçsuz olmasına rağmen öldürülen kişi.
Muallimeh.
ittihatçı olurdum büyük ihtimal.
Genetiğim iyi olduğu için muhtemelen mekteb-i harbiyeli olurdum.
herkesin yine bir sultan olmadığı kalmış. muhtemelen hepimiz ya şerbetçi, ya demirci ya da pek muhtemel ki sıradan bir köylü olurduk. devletten haberimiz dahi olmazdı.
Padişahın nişancısı olabilir. Büyük büyük dedemin dayısı Sami efendi, abdülhamid'in tuğrasını tasarlamıştı.
Büyük ihtimal hattat olurdum. Yazım güzeldir..
kazasker. rumeli kazaskeri.
Nickten belli olmuyormu? Tabiki cellat olurdum.
hünkar. zaten şimdi bile hünkarım diyorlar bir de o zamanlarda olsam üff diyorum..

şaka lan şaka hemen gözlerinizi belertmeyin. mermer tokatlayarak idman yapan delibaşlar var ya tek tokatta düşmanın miğferini hatta kafatasını bile parçalayan onlardan olurdum. fizikte müsait zaten yakışırdı hüleeaaaannn diye osmanlı tokadını savurdum mu yıkardım karşımdaki ibişleri.
Sürgündeki bir karamanoğlu olurdum ki zaten atalarım öyleydiler.
Hat sanatı ve geleneksel okçulukla uğraştığım için, hattat ve sokaklardan olurdum.
Tabi ki yeniçeri:)
Sene 1780,
Mühendishane-i Bahr-i Hümayun'a kabul olmuşumdur.
Mahalle çocukları "abi, abi sen mühendis misin?"
"abi, abi sen top patlatabiliyon mu?" diye soruyorlar anca.