bazılarının inkar edeceği durum.
SAVASLARDA KOGUSU OLAN KULTURDUR. FESLIYE SORUN BAKIM BiR!
kısa ve kalın gerçektir sayın totoşlar.

(bakın kısa ve kalın metaforunu kullanıyorum diye sözlük kızları benim penisimi o şekil sanmasınlar. benimki uzun ve sanfransisko köprüsü gibi de hafif kavisli)

evet ne diyorduk, bu osmanlı atalarımız saraylarda oğlan odaları kuracak kadar hasta bu göt olaylarına. alınmaca darılmaca yok.
bu götçülük denen olay zaten isadan önce 4500'e kadar gidiyor agalar. eski mısırda falan var zaten biliniyor (bkz: 12 papirüs)

ondan önce de sodom ve gomore'yi falan bir tetkikte fayda var.

ondan sonra osmanlı niye yıkıldı? yıkılır tabi amk! alt kafa üst kafayı yerse her bok olur.

(img:#694621)
(bkz: baltalı hano)
12 yaşındaki oğlunun bir gün ortadan kaybolmasıyla telaşlanan kadın oğlunu aramak için yollara düşeceği vakit kabadayı sevgili tarafından vazgeçirilir. sonraki denemesinde yine aynı şey olur. bunun üzerine hanzade, erkek kılığına girerek sevgilisini takip etmeye başlar.

sevgilisinin gece naralar atıp haraç topladıktan sonra bir hamamda geceyi sonlandırdığını fark eder.

içeri girdiğinde, oğlunu bir 'hamam oğlanı' olarak görür. hamamı yakmak için bulunan odunların yanındaki baltayı kapmasıyla sevgilisi dahil 21 kişiyi öldürür.
Kim ne kadar inkar ederse etsin sapıkça bir şey.
"yazın avratla ol, avrat teni soğuktur
kışın oğlanla ol, oğlan teni sıcaktır"

böyle bir sözdü.

nerede gördüm tam hatırlamıyorum ama, gerçekten var olan bir kültür. hatta divan şairlerinin birçoğunun oğlan çocuklarından ilham aldığı söylene gelir.

o ne kadar doğrudur bilemem ama.

edit: beni eksileyene kadar, git internetten araştır. sizce tüm dünya' da niye pedofili bu kadar büyük ve yaygın bir sorun?
çünkü aşağı yukarı her devlet, tarihine baktığınız zaman en az bir dönem çocuklarla ilişki kurmayı serbest bırakmış ya da bu durum gelenek hale gelmiş.
Ossmanlı torunu (sanki biz neysek) olabilirsin ama osmanlı' da bu tarz sapıklıkların da olabileceğini kabul et.
ceddinize kim bunu yaptı bilemem ama osmanlı yapmadı o kesin. gidin götünüzü ağaca falan sokun ibneler.
#tarih dergisi "velev ki hemcinsini sevdin" kapak konulu bir sayı yayımlamıştır birkaç ay önce. orada minyatürlerden yazılı eserlere kadar bu faaliyetleri anlatıyorlar. bana en ilginç geleni de, hemcinsle girilen ilişkiyi haber aldıklarında davul-zurnayla birlikte o eve baskın gerçekleştirdiklerini gösteren minyatürdür.
Ta ecdadtan pasif olanların pek bi ilgi duyarak araştırdıkları olgu.
hamam kültürüyle beraber anılır. vesikalı olarak hamamda görev yapan bu tip erkeklere hamam oğlanı veya keseli oğlan denilirdi. divan edebiyatında bu oğlanların g.tleri "Kase'i Billur" olarak anılırdı.
"yazın avratlara, kışın oğlanlara. " şeklinde özetlenebilir.
herşey paşaların hamama gitmesi ile başlamıştır.
Araştırılmaya değerdir, bilip konuşmak en doğrusu. Muray bardakçının, Osmanlıda seks kitabı okunmalıdır bu konu için. Başlangıç için tabii.
(bkz: enderunlu fazıl bey)
Bir takmışlar osmanlı'da oğlancılık diye. Kardeşim gelmiş geçmiş tüm milletlerde eşcinsellik olmuştur. Olacaktır da. Ne meraklıymışsınız oğlancılığa.
osmanlı' da vardıda xviii. Henry zamanında yok muydu oğlancılık, eşcinsellik diye sormak gerekir. siz 50 yıllık moda zannediyorsunuz ama eşcinselliğin tarihi aşağı yukarı insanlık tarihi kadar.

ve eşek, kedi, köpek, at, aslan, koç, koala, zürafa, tavus kuşu, deniz anası hatta çiçek türlerinde bile var.

tanım: gizli de olsa olması mümkün kültürdür. lakin bunu osmanlı' ya yıkmak ne derece doğrudur, bilemem...
Hamam oğlanlığı mevzuu çok tehlikelidir.
kültür değildir. tecavüz kültürü diye bişey olmaz. tecavüz edilen oglanlar reşit değillerdi.
(bkz: ateş olmayan yerden duman çıkmaz)
Çoğu divan şiirinde ortada olan durum. Bu durumu değişik yorumlarla gizlemeye çalışırlar. Ancak meşhur divan şairi Nedim'in kendi gibi meşhur şu şiirinde her şey apaçık meydana çıkıyor.

izn alıp Cuma namazı deyü mâderden
Bir gün uğnlayalım çarh-ı sitem-perverden

Dolaşıp iskeleye doğru nihfin yollardan
Gidelim servi revanim yürü Sadâbâd'e.

( Servi boylum gidelim, yürü, Sadâbâd'a "Cuma namazına" diye annenden izin alıp
Zalim felekten bir gün çalalım. )

Şair, sevgilisini o günkü zevk ve eğlence yeri olan sadabad'a çağırıyor. Annen izin vermezse " cuma namazına gidiyoruz" deriz diyor. Cuma namazına sadece erkekler gider. Yani "selvi boylu sevgilinin" erkek olduğu apaçık meydanda.

Annesinden izin almak zorunda olduğuna göre de yaşı epey ufak olsa gerek.
muhtelemen var olan bi kültürdür.

Genç osman dediğin bir küçük uşak beline bağlamış iblişim kuşak oof ooff derken farklı bir anlamda söyleniyor olabilir.
Şaşırtan,değişik bir kültürdür. Bu ne la.
Bazı Osmanlı hayranlarını üzecek durumdur.

şu bir gerçek ki Osmanlıda,ağalar,paşalar mevsimsel olarak yatakta eş değiştirdikleri tarih kayıtlarında yazar.

örneğin yazın ,kızlarla
kışın oğlanlarla...
Yazın oğlanla meylet diye soz var.
Kışın oglanla yorgani üzerinden eksik etme sözü de vardır.
mevcut dönemlerde tüm ülkeler aynı şekillerdedir. seks gırlaydı. ama şimdi dünya bir anda namuslu ahlaklı oldu. biz şanssızız bence.

aç izle spartacus ü. bayıla bayıla izliyorsun. roma dan bizans a bizans tan osmanlı ya. tüm dünya öyleydi. kim kiminle tutturursa.