bugün

(bkz: Densizliğin bu kadarı)
Saldıracak başka şey kalmadı şimdide atalarımıza geldi sıra değil mi aferin size!
Aferin hanım köylü olanlar aferin, aferin kendini bilmez densizler!
Bu kadar saçma, salak bir şey görmedim ben.
Gidin bir tarih kitabı açın bakın, detaylı bir şey olmasına gerek yok, en basitinden Osmanlı neymiş ne değilmiş!
600 küsür yıl cihana hükmetmiş bir devletin torunları olduğunuza övüneceğinize, arkasından sallamak, ohh ne ala değil mi memleket!
Meydanı boş bulduk diye sallamayın, hala burada 7 cihana hükmetmiş Osmanlı'nın torunları var!!!
analarının türk olmamasını osmanlının sorun yapmaması dahi osmanlının ne denli her halkı kendine yakın görmesinden kaynaklanır. türklerin en belirgin özelliği insanı insan olduğu için sevmeleridir. osmanlı sarayındakii devşirmelerde bunu farkettiklerinden osmanlıyı kendi öz milleti gibi benimseyip osmanlı ve türklük için çarpmışlardır. barbaros hayrettin, fatih sultan mehmet'in annesi, sokuu mehmed paşa hepsi devşirmedir. fakat bu insanların hepsi islamiyet adına büyük işler başarmışlardır.

son olarak, islamiyet anadan babadan geçen bir din değildir, hz muhammed'de 40 yaşından sonra müslüman olmuştur. bu yüzden bu tartışma saçmadır. milliyet ise tartışılacak bir olgu bile değildir.
yeni gelin gibi herşeye yazıyorum, buna da yazayım dedim. Zaten birinin Türk olup olmaması padişahlığın babadan oğula geçtiği için hepsini etkilemiş olmuyor mu ?
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlarin sacmaligi.
hepsi için genelleme yapılamaz belki ama böyle bir durum var tabi. cariyelerin hep yabancı olduğunu düşünürsek padişahların melez olduklarını söyleyebiliriz.
(bkz: safiye sultan)
(bkz: nurbanu)
yahu bunu ileri sürenlerin kanı bozuktur, kendi nesepsizliğine kılıf aramaktadır bunlar. bre densizler, öyle götünüzle üfüreceğinize, gidin istediğiniz tarih kitabına bir bakın, osmanlı türk müymüş değilmiymiş.yok ama siz bizden daha iyi bilirsiniz gerçeği ama ah o içinizdeki yılanlar yok mu.size kalsa selçuklu da fars devletidir.
atalarımızın türklüğünü sorgulayan ahmaklar dönüp bi kendi soylarına baksınlar...en azından onların babaları belli...
ahh işte bu gün onun bunun çocuklarının diline bile düştü ya bu konular, diyecek bi söz daha yok...
(bkz: dizilerin ergen bünyeler üzerine etkileri)
biz ataerkil bir millet olduğumuzdan soy erkeklerden yürür.
yani annenin milliyeti önemli değildir, babanın türk olması yeterlidir.
(bkz: çokta tın)
Ne olmuş yani? NG de izleyen var mı bilmiyorum, Bronx ta bir DNA testi yapıldı. (Bilmeyenler için Bronx dünyanın özetidir. 72 değil 172 millet yaşar.) Test sonucu kendini Türk zanneden bir dallama, Yahudi çıktı. Hem de Aşkenaz yahudisi. Öyle Ladino falan değil. isteyene bu kiti gönderiyorlar ve sonucunu bildiriyorlar. 99 dolar. Afrikadan ataların ne zaman çıktı nerelere uğradı, dna'na hangi üstün ırklar katkıda bulundu falan. Ama bu testten önce ben başka bir öneride bulunayım. Elini ense kökünden yukarı doğru bastırarak çıkar. Eline bir sertlik geldi mi? Hani bazı insanların gırtlağındaki çıkıntı gibi. Gelmedi mi? Ya da 20-25 yaşını geçmene rağmen hala 20 lik dişin çıkmadı mı? Türk değilsin geçmiş olsun. Git boğaz köprüsünden atla. istersen atlamadan önce yabancı dilin varsa şu siteye bir göz gezdir.http://www.jewwatch.com
(bkz: isa aleyhisselam'ın 2000 yıl önce çarmıha gerilmiş olması)

bunu da yeni duyanlar var...
soy babadan geldiği için yanlıs önermedir.
o zaman bütün ülkelerdeki kişiler bizim kardeşlerimizdir . Anasını satayım oradan toprak isteyelim ne diye düşünüyoruz bu kadar.
uyduruk ve bilgiden yoksun bir iddiadır kanımca. osmanlı padişahlarının genelde hanımları türk değildir(imparatorluk olunca her milletten hatunla evlenme olayını düşünmeli). zira türk ve müslümanlarda soy babadan yürür. yahudilerde ise soy anadan yürür. bu nedenle bu iddia yahudi ya da yahudi diasporarası uydurmasıdır..
arkadaşım *türk olmak ne zamandan beri insanlığın bir ölçütü oldu? sen dürüstsün ben dürüstüm yerine sen türksün ben türküm...

türk olmak türk kanı* taşımak gibi saçma sapan bir şey değil; bu toprağın kültüründe, terbiyesinde yetişmektir.

ayrıca türk* olmanın gurur duyulacak yanı da bağımsızlığına düşkün bir millet olmak, karma ve kompleks bir kültüre sahip olmaktır. başka bir şey değil.

zihniyetinize sizin...
türk olsa ne değişir türk olmasalar ne değişir hepsi toprak olup gitmiş dünya malı sultan süleymana kalmamış .türk olsalar övünülecek bir durum mu ?tamam 3 kıtaya fetihler düzenlemişler türkler çok büyük övünelim bununla yıllarca ,şimdi ufacık anadoluya sahip çıkamıyoruz göz göre göre satılıyor kimsenin derdi değil, geçelim abi bunları türkmüş ermeniymiş rummuş kürtmüş vs önemli olsan insan olmak .
bütün tarihi tamamen milliyetçi paradigma üzerinden okumaya çalışınca kafanın aşırı takılmasına şaşılmaması gereken zorlama bir gerçek üretme çabasıdır.
(bkz: atatürk ün vatan sevgisi)
aksini inkar eden yoktur !? yalnız bizim savunduğumuz, yüreklerinin türk yüreği olması. cesaretlerinin, onurlarının, şereflerinin, savaşçı kimliklerinin türklük taşıması. bunun için türk olmadığı gerçeği derseniz, orada bir durmalısınız. önemli olan taşınan kan değil, taşınan yürek.
muhteşem yüzyıl izlediği anda tespiti yapmış yazar.
ne mutlu türk'üm diyene gerçeğidir. olana değil.
soy babadan geldiği için hepsi mantıken türk kanı taşımaktadır. bu topraklarda yaşayan insanları bir şekilde yönetiyorlardı, neticede japon olsalar ne olur ki?
Osmanlı devleti kozmopolit bir devlet olduğı için imparatorluğa yükseldi.Tek bir ırka hitap etmemesi,bünyesinde farklı ırkları barındırması osmanlıyı tarih sahnesine yazdırmasını sağlamıştır.Çıkıp saçmasapan yorumlara bakıyorumda ya insan bu kadar da kör cahil olamaz arkadaşım.
Bana dünyada bir tane SAF IRK GÖSTEREMEZSiNiZ.
turk olup olmamalari bence bir, ama konu cocugun genlerinin anneden mi babadan mi kaynakli oldugu konusuna evrimcilerin yaniti annedir. ha bir onemi var mi? tartisilabilir. sonucta nereli oldugun degil neye hizmet ettigin onemlidir.
önemli olan babadır baba.
(bkz: palavra)