bugün

oğlancıdır.
Şimdi burada yanlış bir mentalite var.
Osmanlı imparatorluğu Suudi arabistan değildir.
Osmanlı imparatorluğu şeriat devleti de değildir.
Osmanlı imparatorluğu 600 senelik zaman sürecinde farklı farklı karakteristiklere bürünmüş bir imparatorluktur.

Şimdi, Osmanlı devletinin geri gelmesini isteyen birine sormak lazım:
-Hangi devir?
Çünkü devirden devire değişiyor her şey.

Bir de elbette, Osmanlı devletinin geri gelmesi için, Osmanlı hanedanının geri getirilmesi gerekir. Bu durumda devlet şeklinin ne olacağı konusunda tartışmalar çıkar: mutlak monarşi mi, yoksa anayasal monarşi mi olacak?

Bir de bu tip insanlara cevap veren insanların söylediklerine bakarsak, gayet de irrasyonel, cahilce, ve bilgiden yoksun söylemler görüyoruz.
(bkz: Gorkgork)
Ne osmanli bilir, nd imparatorluk, ne de osmanli padisaglarinin soyunun bozuk oldugunu. Bunun kulagina uflemislerdir; 7 kita hakimi, cihan devleti, ebed müdded devlet falan bu bunlarla bi omur gecirir. Hicbi zikten haberi yoktur. Geneli ds akapelidir bunlarin. Bunlarin beyni güdümlüdür. Biri bi sey demedikten sonra atilim yapmaz. Illa ki birisi dürtmeli, itip kakmalidir. Türkiyemin kanayan yarasidir bunlar; ayni zamanda emperyalizme masadir bu emperia sevdalilari. Aptallardir. Bitemediler kodukmunlar.
iyi yapan insandır. atatürk keşke devleti yıkmasaydı.
Devlet burada, hanedan yok sadece.
Osmanlı Devleti'mi kalmış? Diye kendisine sorulması gereken insandır.
bi tane osmanlı torunu çıkıp entry girmemiş vay be nesile gençliğe bak! ilkokul kitabından Osmanlıyı okumuş veletlere bak sen. yok yok bunlar Çanakkale de şehit düşen ataların torunu olamazlar kabullenemiyorum. allah sonumuzu hayr eylesin. bu zihniyetten bi bok olmaz.
osmanlı geri gelince avrupa' yı dize getireceğini sanan insandır. pozitif bilimlere önem vermeden, kuran' ı sadece okuyarak, her gördüğü sakallı dincileri muhterem bir zaat olarak görecek insandır. kısacası laikliği dinsizlik olarak gören insandır.
ortacaga geri donebilir. net.
neden bir ailenin ülkeyi yönetmesini ister ki insan.
adamlar istediğini asacak, haremine alacak, saraylarında pahalı eğlenceler düzenleyecek, kafasına göre kurallar koyacak, uymayan bizden değildir diyerek halkı galyana getirecek.
bir dk lan...
ne yapıcak acaba geldiğinde ? hayır neyine yarayacak osmanlı.

-kula kulluk mu edecek yeniden
-padişahın ayaklarının dibinde mi dolanacak
-katı kurallara mı maruz kalmak isteyecek.

dünyada götüne rahat batan tek milletiz yemin ediyorum. rahat ettikçe bi yerlerine bişeyler batıyor bu toplumun.
Osmanlı geri gelince imparatorluk topraklarının sınırları içerisinde kalan günümüzdeki ülkelerin mal mal aa osmanlı geri gelmiş hadi onlara tabi olalım yine, egemenliğimizden vazgeçelim diyeceklerini sanan maldır.

Kıçı kırık suriye, yemen ve ırak bile bataklığın ortası çıktı, yunan, bulgar, mısır sana evet diyecek ha?
Neyin kafasını yaşar bilinmez.
başa ben geçeceksem neden olmasın.
aslında ben. ancak osmanlı'yı bir devlet değil de, bir birlik olarak geri getirebiliriz.
osmanliyi istemek osmanlisin demektir. bre deyyus senin ataputun bir padisadin tirnagi olamaz ecnebi. geliyo olum osmanli gelio, baskanlikta gelio, kudur anasi anonim kuduuuur.
Osmanlı'nın dünyayı titrettiği yıllara dönmek isteyen insandır.

okuma yazma oranı dünyanın her yerinde düşüktü, teknoloji dünyanın her yerinde yetersizdi, bir matbaa yüzünden koca imparatorluğa iftira atmak karaktersizlik.
ben de hun devleti gelsin istiyorum. onu istemez kendine türk diyenler.

şamanlara karşılar öyle türkler.
çağın gereklerine uyum sağlayamamış insandır. osmanlı artık geride kaldı. artık geçmişe dönmek yerine çağa ayak uydurmalıyız. osmanlı" yı geri getirme yönündeki tüm çabalar beyhude ve yanlıştır.
güncel Önemli Başlıklar