bugün

gözü kapalı oy vereceğimiz tek lider...2.atatürk.
deniz baykal ve kenan evren'den sonra ki atatürk. bu durumda atatürk sıralaması şöyle oluyor;

1. kamal atatürk

2. kenan evren

3. deniz baykal

4. osman pamukoğlu
(bkz: ikinci deniz baykal vakası)
bazıların korkutan adam. ihtimal bile galeyana getirmiş adamları...

siyaset zor bir arenadır. usturuplu kazık atma sanatıdır* bu kazık atma işinde başarılı olur mu pek ihtimal vermiyorum ama dile getirilmesi gereken bazı gerçekleri biraz sert bir üslupla açık açık ortaya koyan adam.

ortaya koyduğu şeyden birileri çok ürküyor orası kesin!
pollyanna'nın, emekli asker arkadaşı, garip bir hayalperest.**
milyonların adına konuştuğunu iddia edendir. ilk seçimlerde ağzının payını alır diye düşünüyorum. oy oranını da aha buraya yazıyorum: % 2.

(bkz: 70 milyon bizi izliyor)

edit: imla.
tvlere daha çok çıkarak saçmalamalarını tüm türk halkına dinletip oy kaybetmesini istediğim android kılıklı ex komutan.kemalizm dinine candan bağlıdır.atatürk'le şirk koşulamayacağına dair dini düşünceleri vardır.atatürk mezardan çıkıp bu ve gibilerine 'olm manyak mısınız?saçma sapan konuşmayın bende sizin gibi insanım' diye tepki gösterse;

-beyfendi sizi ilgilendirmez biz sizi seviyoruz

cevabı vermesi kuvvetli bir ihtimal.zira 70 küsür yıldan beridir artarak süren atatürk sevgisi saplantıya dönüşmüştür.bu hızla gitmeye devam ederse 50 yıl sonra emekli bir ordu,yargı mensubunun kemalizm dininin peygamberi olarak ortaya çıkması ve her laiğin bu dine tapması pek bir olası.
ahmet kekeç bir yazısında BU ZATI ŞAHANE iÇiN, en azından diğerleri gibi darbe teşebbüsü yapmıyor. her ne kadar tasvip etmesek de çıkıp bir parti kuruyor ve fikirlerini böyle anlatıyor. sırf bu sebeple bile takdir etmek gerekir demişti. tabii bu özelliğinden dolayı kutluyoruz kendisini, darbecilerle bir olmadığı için ama yine de saçmalıyorsun be komutan.
söylediği her sözün ardından "bitti" diyen yontulması gereken asker kafalı siyasi. sana göre bitti karşındaki konuşacak fikrini söyleyecek demokrasi budur muhterem paşa.

demokrasiye aykırı faşist bir düşünce dünyası var.

atatürk'ün yaptıklarına doğru gelmeyin ötelerde dolaşın diyor.

hala komutan kafası taşıyor, dolayısıyla karşısındakini de kendine özgü yöntemleriyle susturmaya çalışıyor.

kendisine sorulan sorulara alakasız yerlerden cevap getirmeye çalışıp saçmalıyor.

ekonomi programı yok, eğitim programı yok, sağlık programı yok, yok oğlu yok. tüsiad'a da göz kırpıyor.

bizi akp'nin pençesinden kurtaracak kalibrede ve çapta değil.

ver kendisine 20 tane asker bağlasın sırt çantasını alsın telsizini göreve gitsin. başka bir meziyeti, hüneri, hareketi yok.

edit: imla.
dağdaki köpekleri yok edeceğini söylediği gün; şehirdeki köpeklerin götlerinin tutuşmasına neden olmuş emekli paşa. şehirdekilerin güvencesi dağdakiler. çok normal şeyler bunlar. tutuşun tabii amına koyayım. tutuşmazsanız şaşardım zaten.

siyaset anlayışı sadece terörü bitirmeye yönelik. ama benim için yeterli. seçimlerde başarılı olur mu bilinmez, ama umarım dile getirdiklerini yapma adına bir şans yakalayabilir.

dilerim, dillerim ve dişlerim ki; bu adama dil uzatan denyolar; güneydoğu anadolu bölgesindeki iç güvenlik harekatlarına katılıp gerçeklerle yüzleşirler.

o bölgede bi askerlik yapın, sonra sizi adam yerine koyayım. tecrübe konuşuyoo yarraamm..

edit: yarrak.
emekli albay sendromu yaşadığı tahmin edilen kişidir. son dönemdeki ulusalcı ülkücü sentezinin açık bir tezahürüdür.
bir çok tv programında gazeteciler tarafından ciddiye alınmayan yeni siyasetçi. zaten söyledikleriyle ciddiye alınmaması gerektiği aşikar. dediklerine göre türkiye'de 3 tane istismar varmış: din istismarı (akp), atatürk istismarı (chp), milliyetçilik istismarı (mhp). 3'te 2'sini kendileri zaten yapmış bulunmaktadır: atatürk'e şirk koşmak ve çanakkale'de nereden kaç kişi şehit olmuş meselesi . bir kaç güne kalmaz, bir mitingde çakma türbanlıları da alır tam olur.

edit: azul'un uyarısıyla: partisinin meclis üyeleri arasında türbanlıların olduğunu da söylemiş.
yeni bir führer adayı.
güneydoğu şahini. tam bir asker önder.
kendisine saygım sonsuzdur.
burdaki 3-5 kişi kendisine sürekli çamur atmışlardır,onlar daha altına kaçırırken pamukoğlu dağda eşkiya kovalamıştır,pkk'ya en büyük darbeyi indirmiştir.
çok iyi cesur korkusuz vatan sever askerdir.asker olarak büyük bir beyin ve önderdir
lakin siyasetten pek anlamıyor bunu söyleyebılırım.
Kitaplarını, düşüncelerini çok beğendiğim eski bir komutandır. Ancak basın kulübünde ordaki boş insanlara gereken cevabı tam veremediğini düşünüyorum. Yeni kurulan bir parti genel başkanına kanalların neden yapılmadığını soran zeka sorunu olması muhtemel adama daha etkili cevaplar verebilirdi. Hatta yanındaki kadına da tam azının payını verememiştir. paşa siyasete tam alışamamış olmalı.

Bir de hiçbir parti genel başkanı programlara çıkıp bütün sorulara cevap verme zahmetinde bulunmazken. pamukoğlu her türlü soruya cevap vermiştir. Biz acaba mevcut hükümete beyle soru sorabildik mi ? Türk siyasetine örnek olması dileğiyle.
1993-1995 yılında pkk'ye hangi darbeyi vurduğunu merak ettiğim emekli asker.
dağlarda vatana hizmet etmiştir, minettarız, o ayrı da, burada askerlik-siyatsetçi koralesyonunun paralelliğine vurgu yapan zihinleri anlamak ne mümkün? olmuyor arkadaşım, olmuyor. her asker siyasetçi olamıyor, her emekli futbolcunun teknik direktör olamadığı gibi.

lan adam kendi kendisi içerisinde çelişkiler yaşıyor bi' kere..."şimdi, demokrasiyi anlatıyorum... rahat ol'da dinleyin..." ne demektir ya hu!? daha bir sürü lafı var dumur olunabilecek fakat hepsini yazarsak entry dallanıp budaklanabilir.

ben kendine kızamıyorum açıkcası. etrafındaki üç beş kişi gaz vermiş amcama, amcam da çıkmış ortaya. git emekliliğini yaşa, ne güzel, dinlen kardeşim.

eleştiren kişilere de "siz götünüzü ısıtyorken, amcam senin götünü kurtarıyodu." demek komikliktir.

ileride başbakan olursa eğer, atatürk'e şirk koşulamaz diye tüm sözlükleri de kapattırır bu adam. o zaman da çıkıp nasıl savunursunuz adamı bilemem.

bu arada aborjinlerin bi' atasözü varmış, "osman pamukoğlu'nu şakşaklayanların osman pamukoğlu kadar aklı vardır." diye.

yazık olmuş bence kendisine. kenan evren bile olabilirdi fırsat verilseydi.
Siyasi kariyerinin başında berbat bir propoganda yürütmekte olan ancak memleketteki idiotlardan oy bekleyebilecek acemi siyasi.
Görev yaptığı dönemde, askeriyeden PKK'ya bilgi sızdırılması konusundaki söylentilerin ayyuka çıktığı emekli komutan. şu anda bir çok söylediği ve yaptığıyla PKK'nun değirmenine su taşımaktadır. kendisinin gizli bir PKK'lı olduğundan şüphelenmekteyim.
bir kesime batan (ki gocunmaya elverişli bi kesimbu, aynı zamanda yaralı ), bir kesime ise batmayan aksine olumlu düşüncelere gark eden kimsedir.
yeni führerde olsa yanında olacağım ve kendisine oy ve destek vereceğim paşa.sebebi ise siyasetciliği değil şu sıralar ayaklar altına alınan kimliğimizi korumaya çalıştığı için.
kesinlikle başımızdan eksik olmaması gereken insan. varlığı, bir yerlerde türkiye'yi gerçekten düşünen birinin olduğunu bilmek güven veriyor.

(bkz: hak ve eşitlik partisi)
seçimlerde epey bir oy alacak olan paşa. iktidar olamasa bile ana muhalefet olması meclisteki bazı sözde milletvekillerini susturmaya yetecektir.
hak ve eşitlik partisi genel başkanı, emekli tümgeneral.

bir hayli iddialı son açıklaması;

"Dağları 365 günde temizleyeceğiz. Nasıl olacak herkes görecek. Dudakları uçuklayacak. Yerleri, sayıları belli gidip alacağız." dedi.
Pamukoğlu, Abant izzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi'nde Atatürk Düşünce Topluluğu'nun davetlisi olarak konferans verdi.
Pamukoğlu, demokratik açılım sürecini eleştirerek, "Açılmadık neresi kalmış, kalmış mı bir yer?" diye sordu.
PKK terör örgütünün yok edilmesiyle ilgili iddialı konuşan Pamukoğlu, şöyle devam etti: "Dağları 365 günde temizleyeceğiz. Nasıl olacağını herkes görecek. Dudakları uçuklayacak. Çünkü yerleri belli, sayıları belli, gidip alacağız Amerika ve Avrupa'nın işine gelmediği için bunları siyasete sokacak. Bizle kimse oyun oynayamaz. Kimse."
Konuşmasını sertleştiren Pamukoğlu, şunları kaydetti: "Dağdaki adamın ne ekmeğe ne silaha ne mermiye ihtiyacı vardı. Baş ihtiyacı moraldi, bunu yapıyorsunuz. Yapmaya devam edin. Her zaman söylüyorum, siz serbestsizin bizde serbestiz. Sonunda olacak olanda alın yazısı denecek. Hep beraber göreceğiz."
"Devlet cihan kavgası ya kazınırsınız ya kaybedersiniz." Sözünün Kanuni'ye ait olduğunu belirten Pamukoğlu, "Avuçlarını yalayacaklar. Hepsine haddini bildireceğiz. Dağları temizle geriye bir şey kalmaz." ifadesini kullandı.

iHA

http://www.haberturk.com/...cat=160&dt=2009/10/23
güncel Önemli Başlıklar