bugün

ergenlik çağını çoktan geçip hala oruç tutmaya gücünün yetmediğini söyleyen asalak, samimiyetsiz tiptir.

sağlık problemleri olanlara lafım yok. yalnız 40 derece sıcakta güllük gülistanlık otuç tutmak isteyen adam embesilin önde gidenidir. arkadaşım tabiki zorluk çekeceksin, ama hala küçük çocuklar gibi oruç konusunda nefsine söz geçirememen yanlış birşey.

peki tutmadın eyvallah dedik. milletin gözünün içine bakarak birşeyler yeyip içmekte neyin nesi. sizde hiç saygı yok mu arkadaşım, insanda biraz utanma arlanma olur. git biryerlerde tıkın, gavur bile daha fazla saygı gösteriyor.
sağlığı elvermeyen kişi olabilir.
çalışma şartları çok ağır olabilir.
kendisi dışında kimseyi ilgilendirmeyen tiptir. sen orucunu tutuyosan başkasının orucunu tutmama mazereti seni ne ilgilendirir dimi?
haklıdır sinirleri dayanmaz. sıgara etrafına terör estirmektense tutmaz .
madde bağımlılığı varsa yerden göğe kadar haklıdır.
aynı kişiye taş gibi bir hatun versen nefessiz cinsel ilişkiye ( cinsel seks) girecek tiptir. O zaman dayanır.
bünyesi zayıf olabilir. hastadır. inancı farklıdır.

75 80 yaşında oruç tutup tarlada çalışan insanlar var bu ülkede. bunu asla yargılamak için söylemiyorum. oruç bir inanışın gerektirdiği ibadettir. inanmayan tutmamakta özgürdür. ama bunu -dayanamıyorum-a bağlaması saçmadır. inanmıyorum tutmuyorum demesi daha doğru olacaktır.
Tipsizdir.
Genellikle erkeklerde bu tip minyon 50-55 kiloluk ufak adamlarda görülür kızlar için ele alacak olursak kesin ilaç kullanıyordur ve zaten dayanamıyordurdurdur bu kişi.
Benim enistem(teyzemin kocasi) cok iyi bir insan ama oruc tutmuyor namaz kildigini da gormedim gerci dayanamiyormus oruc tutmaya.
(bkz: açlık değil de susuzluk koyuyor adama)