bugün

ilginç bir durumdur. geçen gün geleneksel lise iftarı yapıldı katıldım ben de arkadaşları görmek konuşmak için. iki arkadaşım " ya abicim ne güzel kilo veriyordum şimdi kilo aldım yine epeyce, ramazanda kilo alınıyor ya" dediler. ben anlamıyorum ki madem fakirin halinden anlamak için tutuluyor bu oruç, neden kilo aldırıyor ki, zayıflamanız lazım kardeşim. bana çok saçma geliyor bu durum.
biraz imkansız veya özel çaba gerektiren durum.
Zira günde 18 saat hiç bir şey yiyip içmeyen insanın sahura kadar oturup atıştırması devamlı yemesi halinde dahi kilo almasının çok zor olduğu ancak metabolizma anlamında bir sıkıntı varsa kilo alınmasının daha mümkün olduğu durumdur.
Iftarda kalkıp iftar diye normal zamanda yenileyen Tavuklar etler soslar çorbalar tatlılar yenilir sonra efenim artık sahura kadar babasının şarap canağını kırana kadar yerse e tabi kk fakir filan kalmaz bildiginiz damızlık koyun olur o.
genelde olan durumdur. bütün gün metabolizma hızı düşük olduğundan vücudun gıda harcaması azalmakta, öte yandan iftar ve sahur arası aşırı tüketim sağlıklı şekilde harcanamadığı için kiloya dönüşmektedir.

ayrıca kolesterol seviyesi de inanılmaz artıyor.
diyetisyen değilim ama ramazan'da kilo alınması normaldir. bunun nedeni oruç tutmak değil dengesiz beslenmektir. bütün gün aç duran midenizi akşam ezanından itibaren tıka basa doldurursanız, susadım deyip 2.5 litre kolayı içerseniz üstüne hareketsiz bir yaşamınız varsa kilo almanız kaçınılmazdır.
güncel Önemli Başlıklar