dünyevi olarak hoş olmayan kokudur. fakat şöyle de bir şey vardır ki;

''Muhammed'in canı kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, oruçlunun ağız kokusu, Allah katında misk kokusundan daha güzeldir.'' Buharî, Savm 9; Müslim, Sıyam 163
yakında duymaya başlayacağımız ve oruç tutmayanlar olarak alışamayacağımız iğrenç koku.
Oruç tutanın ağız kokusu Allah nezdinde misk kokusundan daha hoştur diye müjdelenmiştir.
gece niyetlenmeden önce dişlerin fırçalanması suretiyle giderilebilecek kokudur. uzatmanın ve dini kötülemek için bu tür saçma başlıklara gerek yoktur.
ulvi kokudur. okunmuş üflenmiş kokudur o.
fosseptik çukuru daha güzel kokar yanında. maruz kalındığı takdirde ağızdan nefes alarak bir an olsa da kurtulabiliyorsunuz.
ağzı içki içmekten pisliğe dönen, laiklik çerçevesinde oral seksin envaını bilen, domuz eti yemekten kendini almayanların rahatsız olmaması gereken koku. lakin bir anlamı var.
bazı gerizekalı, okuduğunu anlamayan mallarda bulunan koku. amına koyduğum o cümleden laiklik gibi bir şeyi nasıl çıkarttın? bu da oruç kafası heralde.
"Naptın be yavaş gel. Öğhh" Şeklinde sitem edilebilecek şeydir
Normalde disinizi gunde iki sefer fircalayan bir insansaniz zaten olmamasi gereken koku. Iftardan sonra ve sahur sonrasi fircalamak gerekiyor disleri. Sadece ramazana ozel degil her zaman. Fakat turk milleti olarak dis fircalama aliskanligimiz yok maalesef. Normalde de kokuyor zaten o agiz, oruc tutmayanin da kokuyor. Simdi guya sanki tek ramazanda rahatsiz olunuyormus gibi yaziliyor. Millet olarak dislerimiz cok temiz ya ramazana atalim sucu. Te allam.
normalde dişini fırçalar beş kez abdest alırsan kokmaz, kokuyorsa bir sağlık problemine işaret edebilir.
bu konuda bile laikliğe kemalistliğe dem vuran yazarları gördükçe bu kadar da olmaz diyor insan...adamlar anlaşılan laiklikle kemalistlikle yatıp kalkıyorlar.bu kadar acizlik olmaz...

başlığa gelecek olursak ağız bakımını yapan, dişlerinde çürük olmayan ve bunun dışında da bunu tetikleyecek herhangi bir hastalığı olmayan bir kişi için olmayan kokudur...
sahurdan sonra dişlerini fırçalasalar o kokunun oluşacağını sanmam.
aç insanların ağız kokusudur. oruç tutan insan tam da bunun için oruç tutar. açlık rezillik değil toplum anlayışının ve devlet yönetiminin eksikliğidir. bu eksikliği milletin yüzüne vuran insan, güzel insandır. gezi parkı protestocularından farkı yoktur.

noteistim.
bok kokusundan berbat birşeydir. lakin ben sırf bu kokuyu duymamak için evden pek çıkmıyorum. zaten bu sıcakta oruç tutanlar da evde klima karşısında uyuyarak oruç tuttum zannediyor.
"Allah'a yemın ederım kı, oruçlunun ağız kokusu, Allah katında misk kokusundan daha güzeldir." HADiS-i ŞERiF (Buhari, Savm 9)
evet kötü bir koku olabilir ama oruç tutan insanların ağzı 30 gün kokar, aç olanın ki 365 gün! oruç aç olanı olamaktır. bunlarda orucun müslümanlara hediyesidir. bunun yanında bira ve apış arası kokusuna laf etmeyip buna laf etmek biraz garip geliyor bana.
ayrıca ahirette en güzel kokulardan daha güzel gelecek olan kokudur.
Aslında sahurdan sonra dişler fırçalanırsa çok da kokucağını düşünmüyorum. O ağzı kokanlar genelde dişini fırçalamayan normal hayatta da ağzı kokan insanlar.
açlık olduğundan normaldir. lakin pek fazla konuşmayarak oruçsuz kesimde dikkat çekmez.

bir içki kokusundan yeğdir. her zaman.
alkol kokusundan rahatsız oluyorum diye içkiyi yasaklatmaya çalışanların ülkesinin rutinidir.
bir sigara içenin ağız kokusunun yanından geçemeyen kokudur.
oruçluların ağzı çok pis kokuyor yeeaaa diyen entellektüel yobaz, hiç aç kalmadın hayatında galiba. o aç kaldığın zamanlarda şimdiki oruç tutan adamın yanındayken bir konuş bakalım. adam kaçıyor mu kaçmıyor mu? ben çok şahit oldum oruç tutan biri olarak.

ulan siz de koşunca terleyen, acıkınca ağzı kokan, düşünce burnu kanayan insanlar değil misiniz? eee ne bu kendini floransa çocuğu, saylon galaksisinden sayma tavırları. senin ağzın normal zamanda kokmuyor sanki amk?
oruç tutmadığı halde ağzı köpek gibi alkol sigara kokan insandan daha hayırlıdır en azından. oruçla , oruçluyla dalga geçince entellektüel oldunuz, elit oldunuz. aferin...
bir de hacda arafatta müzdelifede hac ibadetini yerine getiren müminin ter kokusu vardır ki allah katında en güzel kokudur.
çok kötü kokar. holosko dememesi tavsiye edilir.