bugün

merkez camii vaizi paron chp genel başkanı deniz baykal'ın son dönemde verdiği fetvaalardan biri daha.

http://www.nethaber.com/H...0/Deniz-Baykal-bu-kez-din
grup konuşmasındaki söylemlerden biridir. kendisinden hiç beklenmeyen bir örtünme tanımı yapmıştır. adamcağız resmen örtünmeyi m.ö den başladı anlatmaya insanlığın gelişimine göre günümüze kadar getirdi. örtünmeyi giyinmekle tanımlamasıda çok ama çok enterasandı. bu adam chp nin genel başkanı yahu.
deniz baykalın sözü. bunu geçelim de, "sen yoktur dersin başka biri vardır der" ne demek onu anlamadım. kuranı böyle herkes istediği gibi anlayıp istediği gibi yorumlama hakkına sahip mi. var mı böyle bişey ya. yok kardeşim kuran da var böyle bir şey gibi bi antitezle çıkın da, sen yoktur dersin başka biri vardır der ne demek? kaç tane doğru var, kuran a göre? bir değil miydi? özgürlük kelimesinin gerçekten boku çıktı, gerçekten. ben var diyorum öbürü yok diyor.
ya vardır ya yoktur, ama sen inanıp inanmamakta ve ona göre yaşayıp yaşamamakta serbestsin. ha nasıl mı olmalı? gelin bu da başka bir entryinin konusu olsun.
(bkz: al bunu burdan)