bugün

birkaç yöntemi olan ve meraklı kişilerin merakını gidermek amacıyla yaptıkları araştırmadır.

birinci yöntem; çocukluk günlerinden kalma tekerlemeler ile bulmaktır.

5-6 kişinin olduğu odada birisi osurmuştur ve herkes bu osuran kişiyi nedense öğrenmeye çalışır. öğrenince de bir şey olmaz ama işte maksat eğlence olsun..

hemen biri parmağını ağzına götürür ve başlar; ooooo kim osurdu, bit osurdu, yongalandı, yere düştü, pancar şişti" şeklinde tekerleme söylenir.

- aha ahmet sen çıktın!
+ ulan ben hayatımda osurmadım, tarzım değil.
* ahahah hadi lan. tekerleme yalan mı söyleyecek?
+ o da doğru. neyse tamam kabulleniyorum.
_ hah şöyle..

ikinci yöntem; kişilere blöf yaparak, onların ağzını aramaya çalışmaktır.

- ulan sen osurdun değil mi?
+ yok be abicim, ne alaka.
- oğlum sadece ikimiz varız, başka kim osuracak? (kişi aslında kendi osurmuştur.)
+ haklısın abi. osurmasam da osurdu derler.. o yüzden kabul ediyorum, ben osurdum.
- hah şöyle..

üçüncü yöntem; en garip olanıdır. gönüllü biri herkesin poposunu koklar.

- eee hüsnü dön arkanı.
+ ne yapacaksın çılgın? burada olmaz.
- oğlum bir dur yaa, saçmalama.
+ geçen akşam öyle demiyordun?
- sarhoştum, kapatalım bu konuyu, midem bulandı. poponu kokluycam, birisi osurdu
+ ehehe böyle bahanelere ne gerek var şekerim?
- yaa hadi, zaten kaç kişiyiz. bir sürü insana bakıcam daha, hadi koku dağılıyor.
+ tayyip baksana kaç kişiyiz saysana. serbest çağrışım yaptı öyle..
- bırak şimdi bunları. neyse, sen değilmişsin. tayyar, sen dön bakalım.
* tamam ulan, kokla bakalım.
- ohh, mis.
* ahahah çok kaptırdın oğlum kendini.
- osman, sen dön bakalım. isim ve hareket uyumuna bakalım.
' tamam itiraf ediyorum, hiç koklama. ben yaptım.
- ne arattırıyorsun lan o zaman gazman!
' ehüeehüedazdazdaz.
gayet basittir. öncelikle ortamdaki koku molekülleri bir kavanoza hapsedilir. ardından ortamdaki herkesten birer saç kılı alınır. sonra bunlar koli yapılır ve isviçreli bilim adamlarına gönderilir. osuruğu oluşturan koku moleküllerinin yapısındaki dnaları saç kıllarıyla karşılaştıran bilim adamları size 3 gün içinde sms ile dönerler.
bazı durumlarda ise kokuyu ilk duyanın osurmuş olduğu yönünde bir inanış yüzünden ortamdaki kokuyu herkes duyar fakat bunu dillendiremez. birinin konuyu açması beklenir. hiç kimsenin ağzından çıt çıkmazsa osuran kişi tespit edilemez, osuran kişi rahat bir nefes alır.
çok derin araştırmalara gerek olmayan durumdur.

"her suçlu suç mahaline geri döner" tezinden yola çıkılırak kurulacak bir düz mantıkla osurma eylemini gerçekleştiren götün sahibi çoğunlukla;

- Lan, ne koktu burasu böyle! pöffff! ,diyen

veya,

- "kim osurdu lan, ibneler" diye osurduğu halde suçunu, başkalarına bok atarak bertaraf etmeye çalışan ağzın da sahibidir.

zalimce bir yaklaşım olacak belki ama ;

"kıçlarından asacan taksimde gör bak bir daha yapıyorlar mı!!"

sonuç olarak;

"osuruyorda olsa, dost, dosttur!!"
- kim osurdu? sen mi osurdun?
+ evet ben osurdum. kadınım diye osuramayacağım mı?
- bari sahiplenme, ayıbınla otur. inkar et.
+ ayıp mı yani?
- senin şimdi kakanda gelmiştir.
+ evet geldi.
- sıçıyosun yani.
+ her sabah.
- ahlaksız...
"ehee.. kim osurdu bırrrrr!! çok pis koktu .. hemen balkona çıkalım!!" dendiğinde balkona ilk fırlayandır! kapı içerden kilitlenip camdan parmakla işaret edilmek suretiynen gülünür efenim.. bu da kabak gibi balkonda kalır, üşür.. üşüyünce de tabi motor iyiden iyiye bozulur.. pis osurur.. tekrarlayıcı biçimde osurur..iflah olmaz, içeri de alınmaz daha.. yazıktır.. rezil olur..
zordur. tespit etmeye çalışmaktan öte birisinin üzerine suçu atmak veya birisine osurmuş muamelesi yapmak için okulda yaptığımız bir şaka aklıma geldi birden.

arka arkaya oturulan sırada 4 kişi vardır, 3 tanesi kaş göz işaretiyle anlaşır ve elini burnuun önünde sallayarak öff puff hareketi yapar ve hemen boş sıralara geçer. tek başına kalan arkadaşta saf saf bakakalır.
kasmaya gerek yok.
tanım:kıç koklanarak en kısa yoldan sonuca ulaşılabilecek çalışma.
o havayı solumaya mahkum edildikten sonra ne önemi var ki.
"oğlum ben yapsam söylerim biliyosun" gibi repliklerle karşı karşıya kalmaktır.
- Evet sevgili dostlarım saat 22.35 sularında süleyman arkadaşımız osurmuştur.
* Ohaa süleyman osrumuş duydun mu?
+ Evet osurdum kabul ediyorum evet,evet ben osurdum hatta ve hatta osururken kimse anlamasın diye birde öksürdüm. Oh be. *

Bu şekilde salak süleyman kendini ele verir. Bu da bir taktiktir. * *
ilkokul 5. öyle bir zartlatma olayı hasıl oldu ki sormayın. her gün günde bir kaç defa. örtmen geliyor kim yaptı diyor tepki yok koku var. bir gün hepinizi koklayacağım ona göre cezalandIRACAĞIM DEDi KOKU KESiLDi. gerçekten koklayacakmıydı abaca?
yüzünü buruşturup ya arkadaşlar kötü bir koku alıyormusunuz sorusunu soran kişiye dik dik bakmak.
sigarayı yakan banlanır.
reverse angle*:sorumlulugu ustune alması gereken ancak sucu kendinde aramayan kisinin konuyu ve kokuyu dagıtmak icin yaptıgı eylemdir. *
götünü kokla götünü.
http://www.youtube.com/watch?v=DNk-V3eV040
kokuyu duyduğun anda hiç renk vermeyip '' ohh mis gibi. hava ne güzelmiş lan'' diyerek derin bir nefes alın. o anda suratlara dikkatlice bakın ki dudağının kenarı kıpırdamaya başlayanı enseleyesiniz.