bugün

kıçımdan sallamadığım tellaldir.. nasıl şimdi bazen spikerler felan haber sunarken birden pat diye ''bu arada jennifer, sana karşı bir hoşlantım var..'' diyebiliyorlar ve eğer jennifer da kendilerine karşı boş değilse başka ülkelerin de haberlerine ''onlar erdi muradına'' başlığıyla düşebiliyorsa, ortaçağda da bu tür alevli ilan-ı aşklar mevcuttu.. olmaması için bir neden göremiyorum..
tellal kürsüye yaklaşır.. kalabalık açıklanacak olan haberin huzursuzluğunu yaşamaktadır.. tellal sert bir ses tonu ve kararlı bir ifadeyle konuşmaya başlar:

tellal/ lord françois, ne yazık ki halkının isteklerine kayıtsız kalmıştır.. temsil ettiği bölgedeki insanlar tarafından sevilmemiş ve benimsenmemiştir.. karısı lady mireille hakkında da cadı olduğu iddiaları su yüzüne çıkmıştır.. sonunda, bizzat yüce kralımız henrey ıı tarafından görevlendirilen bir komite, bu iddiaları araştırmak için toplanmış ve karar verilmiştir.. françois ve karısı lady mireille, giyotinle ölüme mahkum edilmiştir.. (kalabalıktan onaylayan ve onaylamayan, endişeli iç geçirmeler)
infaz, yarın sabah gün doğarken gerçekleştirilecektir.. bu arada kalabalıktan biri de benim kalbimi giyotine yatırdı.. evet, sana söylüyorum marie.. lütfen çık ortaya utanma (kalabalıktan alkışlar ve gülümsemeler) şunun güzelliğine bakıun.. burada, hepinizin huzurunda haykırıyorum: marie, seni seviyorum, benimle evlenir misin?.. (yine çılgınca alkışlar ve ''anlayalım yaniiie'' ile ''öp-öp'' tezahüratları ve utanan bir marie)
marie/ ne desem bilmiyorum ki, eşşek neler yapmış.. evet.. kabul ediyorum..
lord françois/ orospunun evlatları..
lady mireille/ sen hiç bu kadar romantik olmadın..
lord françois/ hanım sus sen de..