bugün

içlerinde bir elin parmağını geçmeyecek sayıda olan taksicileri tenzih ederek söylüyorum. Çok ağır orospu çocukları olanları vardır bu türlerin.
Bunlar için trafik kuralları önemli değildir. Makas atarlar, aracın önüne kırarlar, kırmızı ışık dinlemezler.
Yakın mesafe der almaz, uzak mesafe der almaz.
Çoğu da başkasının taksisinde şöför olarak çalışıyor. Başkasının köpekliğini yapmak bu kadar mı zevkli amk.
65 yaşındaki babaannemi kadıköy'den acıbadem'e (araları 1 km'dir) 20 liraya getirmiştir.
nerden dolandıysa artık.

orospu çocuğudur.
taksiciler ve minübüsçülerin %100 ü karaktersizdir. öyle %99 falan değil.
biraz genelleme olcak ama taksici ve minübüscülerde karakter görmedim. tecrübe ettim bunu, bu yaşta hemde, ne şeref ve haysiyet. her 20 şoförün 18i beni içimden küfür ettirdi, etmediysem adam değilim. hepsi triplerde.
yolu bilmediğini anladığında yolu götüne sokmaya çalışan taksicidir.
para üstü gaspçısı ibnedir. gaspçılar bunların gırtlağını kestiğinde gülüyorum. 2 kuruş için puştluk yapanın 4 kuruş için götünü keserler.
fıkralara konu olmuş durumdur. "annesi, oğlunu anneannesine gönderecektir ancak kendisi işi olduğu için, çocuğun taksiyle gitmesi gerekir. en büyük sıkıntı ise, çocuğun ağzının ayarının olmamasıdır. annesi çocuğun yolda taksiciye kötü bir şey söyleyip yolda indirilmesinden korktuğu için, oğlum çok hazır cevaptır ve ağzı bozuktur, canınızı sıkmasın mümkünse kendisiyle hiç konuşmayın der. taksici yolda giderken 'ulan bu nasıl bebe ki du bakalım ben ona gösteririm hazır cevabı' falan diye düşünür. şeytan dürtmüş bir kere taksici çocuğa 'ulan bana bak anan or.spu baban p.zevenk olsa sen ne olurdun" diye sorar. çocuk da hiç düşünmeden "taksici" diye yapıştırır. nasrettin hocanın torunu mübarek. tabii bu fıkra çeşitli mesleklere uyarlanmaktadır o da ayrı ama bu, taksici gerçeğini değiştirmez.

tabii ki bazıları tenzih etmek gerekir ama geneli için doğru olan önermedir. buna otobüs ve minibüs şoförlerini de dahil etmek gerekir ki pek çok akrabam bu işleri yaparak hayatını idame ettirmektedir. trafik kuralları, sinyal, nezaket hak getire... cart diye önünde dururlar, beklenmeyecek yerde bekleyip trafiği felç ederler. acelesi olduğu için taksiye binen insanlardan üç kuruş daha fazla almak için yolu uzatıp geç kalmasına neden olurlar. hepsini geçtim, kendileri yolcu indirip bindirirken, istedikleri kadar duraksarlar onlar için haktır ama siz önlerinde ezkaza biraz duraksayın, yandınız, selektörler, kornalar... haa tabi bir de kırmızıda dururken sarı yanmaya görsün, bunu şoförlerin pek çoğu yapıyor ama dolmuş ve taksi şoförleri istisnasız yapıyor...
biri el etti mi trafik kurallarını hiçe sayarak en sol şeritten en sağa zart diye geçerler. hayatı tehlikeye atan şerefsizlerdir.
arkada oturan etekli kızların bacaklarını dikizler. ekmeğini siktiğimin piçi...
Sakin ol Harun abi.
taksi ve dolmuş esnafından yıldık be arkadaş. hadi diğer şehirlerin taksicilerini bilmem necilerini bilmem de, özellikle ankara dolmuş esnafı çile. bak abartmıyorum çile bülbülüm çile. hiçbir zaman haklı olamazsınız, kendi keyfi gereğince iş yapar. kafasına göre yolcu alır kafasına göre durakta bile durmaz. şikayet edersin kavga çıkar etmezsin içinde patlar. yolcusu azdır gaza basmaz ulustan gölbaşna gelirsin bir saate aheste aheste...

bu yazımda ağzımdan çıkan hiçbir cümleyi abartmadan yazdım. şu hayatta benden sürekli beddua yiyen bir güruh varsa o da dolmuş şoförleridir. işini layıkıyla yapan sabır dehası şoförlerimizi tenzih ediyorum. müşterinin de iyisi kötüsü mevcut memlekette.
Genelleme yapmayalım ama bunların %99'u balicidir, psikopattır, tek hücrelidir.. dahası, orospu çocuğudur..
ÇOĞU zaman da bozuk Paraları olmaz ve parayı üst bir ücrete yuvarlar bu itler. Zorla da olsa bozacaksın diye ısrar edin ve prim vermeyin şunlara.
Aynı zamanda arabam kanlanmasın diye Ankara gar patlamasında arabaya yaralı almamak için direnenlerdir. insanlık bu ülkede öldü.
Ulan bi insanlık yapıp uyuyayım dedim. Yine olay çıkmış iyi mi .
sözün bittiği yerdeyiz.
insanların çaresizlikleri üzerinden rant sağlamaya çalışan bu sırtlanlarla aynı ülkede yaşamanın utancını yaşıyorum.
insanlığın gereği o insanları bedava taşımaktı.
adam başı 100 dolar almışlar
haram zıkkım olsun
iyilerini tenzih ederim.
çoluk çocuğuna helal rızık yedirmek için çalışanları saygıyla selamlarım
bu işi yapanları lanetliyorum
allah belanızı versin.
Hırsızı, gaspçısı, sabıkalısı ne iş yapacak? Ya taksici, ya minibüsçü, ya otobüsçü ya da kamyoncu olmuyor mu bu memlekette? Ya ot sarıp içerler araç kullanırken ya da insanın burnundan getirirler. Ulan standardı - leri geçti bu memleketin.
Yardım edip ambulans görevi görmesi gereken adam kalkıp milleti sikmeye çalışıyor. Biz nasıl adam olacağız abi...
Havaalanı saldırısı sonrası tescillenmiştir. istanbul daki taksiciler istisnalar hariç, ekseriyetle cahil, kavgacı, korkak ve suç işlemiş tiplerdir. Kavgayı da erkek gibi değil hemen diğer mafya gibi çalışan orospu çocuğu arkadaşlarına haber verip 1 kişiye 5 10 kişi girerler.çünkü orospu çocuğu olmak bunu gerektirir.
genellikle trafik kurallarını hiçe sayan taksicilerdir. kısa mesafe gitmeyi sevmezler .
Atatürk havalimanındaki özellikle dış hatlardaki taksiciler hep ballı börek olsun diye bekler. yakın mesafe dediğin zaman sanki adamın anasına küfretmişsin gibi tavır yapar. b.evler yaylaya gideceğim dedim bu saate kadar bekledim mesafeye bak dedi. sanki sözleşmesi var sarıyer'e kadar gidecek.
istanbul'u düşünürken birden aklıma geldi.

çok ilginç.

t: taksicidir.
Ben vakt-i zamanında dolmuş taksicilik yaptığımdan pek siklemediğim iddia. Misal sarı taksici olsam evini arabanı yakardım. Var mı öyle tükürüp kaçmak götoş.
Bakma gözlerimden süzülen yaşa boşuna binmişim ona boşuna.
Bir ekşi sözlük başlığı aslında istanbul'da veya diğer illerde olan taksilerle yaşanan hadiselerle ilgili olan hadiseler yazılıyor başlığa buradada olur dilerim.