bugün

LYS (OLDU MU)kötü geçmesi nedeniyle dün feryat figan ağlayarak bişeyleri kırıp döktüm. Sonra nam-ı diyar babamı arayarak dışarı çıkmak istediğimi, iyi olmadığımı söyledim. Noldu dedi ve ardından "iyi anneni al da çık" oldu. Evet arkadaşlar yaşım 20 olacak. Fakat ben hâlâ bir yerden bi yere giderken ondan izin alıyorum. Hohi. Eve geldiğinde çalışmak istediğimi, bi zaman sonra olmayacağını ve bişeyler yapmak istediğimi söyledim. Oysa bugün gidip istediği aptalca bi işi patronuyla görüşmüş. Yahu neden insan evladına danışmaz istiyor musun istemiyor musun diye? Neden bi insan hep kendi istediği olsun ister? Sorarım size, ne şekil öldürsem kökten çözüm olur?
(bkz: kızılderilice dili)
"anneni al da çık."

demek ki bu tarz cümle kuranların çoğunu bu sorunsala dahil edebiliriz.
Benim başımda da olandır. Her fırsatta dile getiririm. Bi kurtulamadım orospu çocuğundan. Anca kendini düşünsün göt kırması.
türkiyedeki tüm aileler öle kim kime şikayet ediyon sanki lan yarrağım bide babasına orospu çocuğu demiş baban bilse ananı siker valla.
derdini merak ettim yazarı. benim babam beni dersaneye dahi yollayamadı(lysye bir ay kala yazìlabildim). gerekli eğitimi alamadım ve lys bok gibi geçti. ha ben senin gibi artislik yapıp çocuk gibi bi yer kırıpta dòkmedim suçu ne annme ne babama attım. ama canım feda babama. hakkınì asla ödeyemem.
Çok pis kınadığım başlıktır yahu insan babası için o kelimeleri kullanır mı? NEYiN KAFASI BU.
ananı al da git diyen babaya orospu çocuğu demek ne kadar ayıptır yahu.
başlığın iticiliği beni bu enrty'i okumama neden olsa da, tanımı samimi bulduğumdan tavsiye de bulunulması gerekir.

insanın fıtratında (benliğinde, nefsinde) yer alan değerlenden biri de "sahip olma" dürtüsüdür. bu dürtünün şiddeti ve seviyesi kendi meylettiği şeylerle belli olur. kimi zaman para, kadın v.b tüm bunlar baba ve anne'ye indirgendiğinde oran daha fazladır. aileler ve bunun en temel yapı taşları olan anne ve baba, kimi zaman bu duyguyu elinde olmadan üst seviyerlerde yaşar. kendilerinden bir parça olan evlatlarına hiç bir zarar dokunsun istemezler. bu duyguyu anlayabilenler sadece evlat sahibi olabilenlerdir. aynı zamanda evlatlar anne ve babalarının gözünde hiç "büyümezler" ve bu düşkünlükleri fıtratlarında ağır basar.

her daim korumak isterler, kendi hayatlarında başaramadıklarını ve başarısızlıklarını evlatlarınında yaşamasını istemezler. sizin adınıza verilen çoğu karar aslında sizin iyiliğiniz içindir, hayat onlara temkinli olmayı, hayatı ve insanları öğretmiştir. yaşanmışlığı dolayısı ile tecrübesi fazladır ve bu özelliğini sizi her alanda kurumak için kullanır.
sizce dozajını aşan konular, rahatsız olduğunuz konular, tüm bunları babanızla annenizle paylaşmalısınız. bunu yaparken üslubunuza ve karşınızda sizi her zaman, konu her ne olursa olsun asla ortada bırakmayacak velilerinize güven vermelisiniz. kişinin nefsine çok zor gelsede, konuşmadan paylaşmadan sorunlarınızı çözemezsiniz.

aile fertlerinizin davranışları sizi bu başlıkta telafuz edilecek düzeyde rahatsız etmemelidir.
bu yaşam'ın bir imtihan'dan, gelip geçici bir durak olduğunu bilmelidir. allah anne ve baba'ya iylik etmeyi "emreder" ailenizin duasını almaya çalışın, bedduasını almaya çalışmayın. bu hem sizin için hayırlı olur, hem de sıkıntılarınızın azalması için.