bugün

öldükten sonra sana ihtiyacın olmayacak herşeyini bağışlamalısın...
bu olay inanç meselesi değil insanlık meselesi...

edit: imla
umarim başlığı açanın en yakınları organa muhtaç olur, buna ne söylesem gg olacağı için bu diyeceğim sadece, buna lazım olmasın organ, en yakınlarına lazim olsun ki cildirsin kafayi yesin. umarim bununki de tutmasın, eli kolu baglansin yalvara yalvara kadavradan organ beklesin.

umarim hastane önünde dertli dertli sigara içerken aklina gelir bu başlık, şerefimi haysiyetimi sikeyim ben nasıl bir insanmisim dersin ama iş işten geçmiş olur.

vicdan merhamet diyecek olan da siktirsin gitsin, ben boylelerine acimam, cektigi izdiraptan da zevk alirim.

not : organ bağışı hayat kurtarir. Topraga tastamam gömülünce bir halt olmayacak, mezariniza bile belki birileri gelir belki gelmez. ama birine hayat verirseniz her gün arkanızdan şükreder, inancliysaniz bu yuzden gidin verin, inancsizsaniz zaten verin toprak olup ne yapacaksiniz.
Organ bagisi dinen en buyuk sadakadir.
ben ufaklığı vericem. elektronikçiden az kullanılmış.
(bkz: sen bağışlama ulan ayı)
beynini sikeyim beni 9 yıllık makineye bağlı yaşamdan organ nakli kurtardı.
2 yıl önce organ bağışı sayesinde nakil olup 9 yıllık diyaliz cefasından kurtulan biri olarak siktir git deyip yemek yemeye gidıyorum.
(bkz: iyilik yap denize at balik bilmezse halik bilir)
daha da bir şey yazmıyorum.
bağışlayanlar can kurtaranlardır, toprak olmasından ziyade insanlara hayat vermesi çok daha anlamlı ve yararlı olacaktır.
kötü alışkanlıkların kullanımını azaltacağından bakıldığında mantıklı tespit.
eğer tez vakitte ölmek isteyen zevattansa hakikaten düşüncesizdir.
şöyle ki, organların fonksiyonlarının bozulmaması için hayata döndürmek için ciddi çaba sarf ederler. sonrada beyin ölümü gerçekleşti deyip korudukları organları bir güzel alırlar. ha işte yaşama ihtimalinde...
adamlar neye inanıyor biliyormusun: organını bağışlayınca adam onu düzgün kullanmazsa (içki sigara vs) sana da günah yazılıyormuş. puhahahaha yok ya yok şaka olmalı bu.
organlarının hak edene gitmesini isteyen insan söylemi.
kimsenin hayat ve beslenme tarzını oluştururken "ileride organlarım bağışlanırsa iyi durumda olsun" gibi bir düşüncesi olmadığından saçma önermedir. ben elimde olsun sonsuza kadar yaşarım, organlarımı da kimseye vermem ama yapacak bir şey yoksa ve öldüysem de isteyen alsın tepe tepe kullansın g.tüme mi sokucam.
birinin hayatını kurtarmak ne zamandan beri düşüncesizlik oldu diye sordurtan başlık. o organın, bir insanı yaşatmak gibi bir amaca yönelik olması eminim o organın senin içinde kalıp, seninle birlikte çürümesinden daha iyidir.
Cahil insan söylemidir. Organ bağışı hayat kurtarır, bunu başına gelmeyenler bilmez, önemini anlamaz.
bir organ bağışına ihtiyaç duymasını dilediğim mal kişi söylemi.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/gittigidiyor-com/

matematiği olmayan site.
organları götüne sokularak gömülesi gereken insanımsı beyanatı.
kuran da yazmadığı için günah olup olmadığı açıklığa kavuşmamış konudur.
organlarını kendisine bakmadığı için çürüten birisinin hakettiğini bulmasıdır. katıldığım söz.
ölmüş insana koymayacak iddaa. ölmüşsün olum artık ne farkeder hem belki o soysuz haketmiyo ama sevdikleri falan ne biliym çocukları falan sevinir nerden bakarsan bak olumlu bişey.
kişinin ne yaptigiyla ilgilenmeden verilen bağışlar şüphesiz ki en güzel bağışlardir. zaten bu pişman olması için verilmiş bir rahatsızlıktir. düşene bir tekmede ben vurayim gebersin mantığı Müslümanlık değildir, hadi Müslümanlığı geçtim insanlık değildir. bencilliktir.
kötü alışkanlığı sebebi ile organlarını kaybeden insanlar için hak ettiklerini bulduklarından dolayı desteklenmesi gereken söz.

hayır içki içerken karaciğerini neden düşünmedin?
saçma salak başlık sıçanların, duvarda görüp sözlüğe sıçtığıdır.
hayır organ bağışına ihtiyacı olduğu zaman, her an bir yerden iyi haber gelecek diye beklerken ne halt yiyecek!