bugün

türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmasının yanında akp yandaşıdır. hayır bu ikisi de problem değil benim için. akp ye oy versin, zaten başka kime oy verecek allasen? ama "ordu hükümete müdahale etmesin, siyasete karışmasın" filan derse "orda duuuuur" derim.

adamlar milyar dolarlar harcayıp silah alıyorlar, tank alıyorlar, uçak alıyorlar. ne olacak onlar? e ırak'a girelim diyoruz yok olmaz, azınlıkların soyunu kıralım, o da olmaz, israil'le savaşalım deyince tırsıyorsunuz, çin'in sincan bölgesine girelim ırkdaşlarımızı çin mezaliminden kurtaralım ona da yok, şehirlerde de asayişi polis sağlıyor. e amına koyim napsın bu ordu? tamam rütbesizleri gönderirsin kışlada ot toplarlar, tuvalet temizlerler, çay koyarlar filan oyalanırlar ama koskoca generaller ne yapsın? solitaire mi oynasınlar sabahtan akşama? askeri gazino dediğinizi duyuyorum burdan ama her gece her gece de askeri gazino da sıkar. papaz her zaman pilav yemez. yargı siyasete müdahale etmesin diyeni anlarım, onlar kendi işlerine baksınlar ama ordu ne yapacak olm?

boş duranı allah sevmez hacılar. bu benim hayat felsefem. ben ordumuzu da seviyorum. adamlar siviller gibi "ne yapsam ne yapsam işten kaytarsam" mantığında değil. sürekli kendilerine iş çıkarma telaşı içindeler. çalışkan adamlar. bu ülkede de çalışmaya hevesli adamları işten güçten soğutmak için ellerinden geleni ardına koymuyorlar amuaoyum.
oligarşi'ye karşı çıkan insandır.
(bkz: genç siviller)
ordunun ülkeyi sömürdüğünün farkına varan kişidir.
vesayetçi genç ordu götü yalamış.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar