bugün

yeni bir yazar. hoşgelmiş.
Orasına koymayıp, gösterdiği yere koyacağımız yeni yazar. *
her halükarda bi yerlerine konulacak yazar. hoş gelmiş.
nickindeki ahengi çekemeyenlerin laf sokmaya çalışacağı yazardır.
hoşgörmüşük ağalar.
(#13407862) ülkücülerden zerre haz etmem ama yazar burda sonuna kadar haklı.
orasına ve burasına gonulası yüksek ihtimal insan kişisi, hoş gelmiştir evvela.
osikisokamanın uzaktan akrabasıdır. *
matarama suko *
yaşının en fazla 17 olabileceğine kanaat getirdiğim çocuk. çünkü 10 sene öncesinden haberi yok. çünkü ülkücülüğü faşist türk solu ile aynı şey zannediyor. bunlar ülkücülüğü bu kadar yanlış anlamışken ülkücülüğün giderek ırk milliyetçiliği zannedilmesiyle oy kaybetmesi ve ırkçılıkla suçlanması doğaldır. ülkücülüğün içi bu şekilde boşaltılmışken kürt kökenli ülkücüler olduğunu söylememe karşın beni ülkücülüğün içini boşaltmakla suçluyor. ülkücülüğü; ırkçılık zanneden mi yoksa bir ülküde toplanan herhangi ırktan insanlar olduğunu söyleyenlerin mi ülkücülüğün içini boşalttığını öğrenmesini dilerim. türkeş olsun devlet bahçeli olsun ülkücülüğü onun anladığı gibi anlatmadılar. aksine tersini söylediler. ama cahil kulaklar illa kendi hoşlarına gidecek şeyleri duyuyor. bunlar gibiler sayesinde mhp ile chp arasında ideolojik açıdan pek fark kalmadı. aksine birbirine zıt iki görüştür. hatta yıllardır bu nedenle kavga ettiler, birbirlerini öldürdüler. biraz tarih okursa anlayacaktır. ben az bahsedeyim.

ittihat ve terakki'den beri milliyetçilerin iki grup olduğunu bir grubun salt türk olanları türk kabul edip diğerlerini istemeyen bir milliyetçilik anlayışı olduğunu görür ki bu chp anlayışıdır. sola kayması ise; ismet inönü'nün gittikçe oy kaybetmesiyle chp'nin ecevit'le sola kayması sonradan gelişmiştir. yani chp solcu bir parti değilken sola yaklaşmıştır. hala da chp içinde solcular ile türk milliyetçilerinin kavgası sürer. o yüzden kurultaylar partisidir ve iç çekişmeleri çoktur.

ittihat ve terakki'nin diğer milliyetçi kolu ise kendini türk olarak niteleyen müslüman toplulukları kapsar. bazıları bunu osmanlıcılık olarak niteler çünkü osmanlı'nın kanuni esasinde de aynı mantık vardır. kendini osmanlı kabul eden müslümanlar osmanlıdır. chp'nin milliyetçiliği ile mhp milliyetçiliği ırkçılık bağlamında ayrıldığı için chp varken bile türkeş yeni bir parti kurma ihtiyacı duymuştur. yani mhp kurulduğu zamanlar chp'ye solcu parti deseydiniz saçmalamış olurdunuz. ilk cuntayı kuranlar ve 1960 darbesini hazırlayanlar da adalet partisine karşı değil ismet inönü'ye karşı olan milliyetçilerdir. ama inönü kıvraklıkla üzerine gelen darbeyi görüp kenara çekilmeyi bilmiş darbeden sonrada darbecilerin yanına sokulmayı becermiştir.

devlet bahçeli'nin ülkücülük ve türk milliyetçiliği anlayışını bir kez de okuyun ve anlayın. görmezden gelmeyin. bu anlayış türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri anayasamızda da açıkça yazan anlayıştır.

http://www.kenthaber.com/...85-4c90-be15-a382412863a6

ben ülkücü değilim ama ülkücülere haksızlık yapılmasını da hazmedemiyorum. hele bunu yapan üçbeş cahil ben ülkücüyüm diyerek yapıyorsa daha çok üzülüyorum. birileri kurdukları partinin nereye gittiğini gördükçe mezarında kemikleri sızlıyordur. sol medyanın ülkücüleri ırkçılıkla suçlayan yazılarına bazı ırkçılar inanıp kendini ülkücü ilan etmiş. sen öyle düşüncelerle ülkü ocağına git de ne cevap alırsın gör. gerçi çok az da olsa ırkçı ülkücüler geçmişte de vardı ama onlar güçleri yetmese de türkeş'le de, bahçeli'yle de kavgalılar zaten. kendilerine yer bulamayan bir avuç kitleydiler. ben onlara ajan provokatör diyordum. çünkü ülkücülüğün içini boşaltıyorlar. gittikçe chp'lileştiriyorlar. kanan çocuklar olması normal. okumayan, geçmişini bilmeyen bebeden ne bekliyorsam.
olm adam meme atmamış, kavga etmemiş, yani şu nik altını sola getirmenin mantığı ne? işgüzarlık yapıyorsunuz resmen.

illa milletin içinde kalbinizi mi kıralım yani?