bugün

hakkında belli başlı şu şekilde endişeler vardır:

1)Güvende Miyim? Ya Konuşmalar Kaydediliyorsa?
2)internetten Alınan Bir Servis için Bu Paraya Değer Mi?
3) Ciddi Psikolojik Rahatsızlıklar için Uygun Değil
4)Terapi Yüz yüze olur
5) Sigorta Karşılamıyor
6) Vücut dili tam olarak gözlemlenemiyor
7) Her Hafta Aynı Saatte Görüşmenin Olmaması
8) internet Bağlantısındaki Kalitesizlik

Ancak ben yine de seve seve tercih ediyorum.
Uzun yıllara dayalı bir geçmişi olan, hakkında binlerce makale, yüzlerce meta analiz yayınlanmış olan terapi türü. En güvenli, hızlı ve sağlıklı ulaşım yolu.

https://www.onlineterapistbul.com/
mağazası var. oradan hastalığı ve telefonda 15 dakika konuşma ücretini işaretleyip seçiyorsunuz. jdsadjsal sinirleem bozuldu..

hipokrat mezarından çıksın siksin sizi. freud da komboya gelsin aq.

edit: bahsi geçen https://www.onlineterapistbul.com/ adlı siteye ait bir ön görsel. en çok satanlar kısmı ile beni benden alan;

görsel
Özellikle salgın zamanında daha fazla ön plana çıkmış terapi şeklidir.
Bazen insanların aklına "online terapi ile yüz yüze terapi aynı etkiyi yaratıyor mu acaba" sorusu geliyor.
Açıkcası 6 senedir aktif olarak danışan görüyorum, bir uzman olarak da yüz yüze terapi online terapiye göre daha etkili. Danışanı tam olarak karşımızda görmek, beden hareketlerine odaklanmak , ses tonunu daha iyi yakalamak açıkcası bizler için de oldukça faydalı.
Çünkü bazen ses tonundan bile bazı sorularla farklı öykülere yolculuk yapabiliyoruz.
bu arada terapi tavsiye ya da öneri vermek değil, danışanın yolculuğuna eşlik etmektir. Tavsiye ya da öneri vermemiz danışanı terapi sürecine daha fazla bağlar, açıkcası bir ruh sağlığı çalışanı olarak danışanı kendine bağımlı hale getiren kişileri şikayet etmenizi özellikle rica ediyorum.
Bu dediğim hiçbir şekilde öneri verilmez anlamına gelmesin ama. Evet, bazı yerlerde tavsiye verilebilir. Örneğin uyuyamıyorum diyen bir danışana uyumasını kolaylaştıracak bazı şeyler tavsiye edilebilir.
Bazen kitap tavsiye edilebilir ki bu durum oldukça faydalıdır.
Ancak "eşine karşı bunu söyle, arkadaşlarına böyle davran" cümleleri etik değildir. O yüzden bu konuda dikkatli olmanızı öneririm.
Diğer yandan online terapi kaygı, panik atak, uyum problemleri, ilişki problemleri, aile problemleri, okb gibi pek çok alanda etkilidir. Yüz yüze terapi kadar etkilidir diyebilirim.
Ama diğer yandan kişinin kendine zarar verme düşüncesi varsa tabii ki yüz yüze terapi daha uygun.
Online terapinin aslında en büyük avantajı ekonomik olarak daha uygun olması.
Danışma merkezinde bir danışan gördüğümüzde ofisler genelde komisyon alır, ayrıca vergi ve stopaj psikolog ya da psikolojik danışmanın sorumluluğundadır. Bu durum oldukça maliyetli oluyor haliyle. Ancak online terapide ofis komisyonunu çıkarırsak, o yüzden seanslar çok daha uygun maliyete geliyor.
Keşke devlet bu konuda vatandaşa destek olsa ve ruh sağlığı alanında bir adım daha öteye gitsek...
Çünkü ülkemizde gerçekten bu mesleği özverili şekilde yapan psikolog ve psikolojik danışmanlar mevcut.
Örneğin ücra bir köydesiniz ya da ilçedesiniz. Bulunduğunuz yerde bir terapist yok, sizi rahatsız eden duygulara nasıl ulaşacaksınız? Devlet hastanelerinde maalesef psikolog ya da klinik psikolog randevusu almak çok zahmetli. Ancak online terapi ile bu hizmete çok daha kolay şekilde ulaşıyorsunuz.
Bu konuda ruh sağlığı yasasının çıkması da özellikle çok önemli.
Örnek bir online terapi sitesi için http://www.evimdeterapi.com adresini tavsiye edebilirim.
Siteye bir göz atıp inceleyebilirsiniz.
Aklınıza takılan soruları da sorabilirsiniz. Ruh sağlığı alanına ya da online terapi alanına dair olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Mutlu günler dilerim efenim.
Bir psikoterapi tedavisinin işe yaraması için gerekli şeylerden birisi de hastanın kendini güvende ve rahat hissetmesidir.
Atıyorum, istanbulda iki saat yolculuktan sonra nefes nefese koşarak girilen terapi odası mı, evde veya iş yerinde rahat bir ortamda karşısına geçilen telefon veya bilgisayarı mı seçerdiniz?
Kelkitin bir mahallesinden, izlandanın bir köyünden, Arjantinin ücra köşelerinden bağlanarak psikoterapi almak ne kadar kolay değil mi?
Güvenle uygulanan ve yüzyüze görüşmelerden daha etkili olan psikoterapi metodu...

https://www.aveniasamtal.se/