bugün

ayıp eden ırktır. ingiliz gururu mu desem, alman soğukluğu mu desem bilemiyorum ama can sıkıcı bir şeyler yapan ırktır. kardeşim ırkını sahiplenen sen değil misin? geçmişini unutmayan, onun devamı olduğunu söyleyen ee bu ne şimdi? hayır çok değer verdiğin atatürkten örnek al bak adamcağız osmanlının tüm borcunu yüklenmiş ve ödemiş. sen niye bunu yapmıyorsun?

ancak fetihleri sahiplen.

yapılan onca katliamı sahiplenme. bir özürü çok gör. özür dileyeni vatan haini yap. bu ne gururdur tanrım?

isim vermiyorum da bu ırk anlaşılmıştır. avrupalılar da barbar diyor bu ırka yazık haklı çıkartıyorlar.
katliam yapmadığı halde katliam yaptığı sanılan, şerefli ırktır. bu şerefli ırk, türk ırkıdır. türkler hiç bir zaman katliam yapmamıştır. ancak ve ancak, katliamlara maruz kalmışlardır ve bir özür beklemektedirler. (bkz: hocalı katliamı)
ermeni ırkıdır.

(bkz: hocalı katliamı)
kendi yaptığına katliam demeyip başkalarının yaptığına katliam diyen ırktır.
ha katliam var demiyorum ama katliam yok diyosanız millete katliamcı, diktatör diye suç atmayın diyorum.

- stalin katliam yaptı kanka yea. mao lenin falan hep bu gomünistler katliamcıymış.
+ lan oğlum bu adamlar ülkesindeki teröristleri, isyancıları öldürdü biz de öldürüyoruz şu an ülkemizdekileri.
- bu stalin türkleri sürmüş ama ya.
+ lan bizde ermenileri sürdük.
- savaşta askerleri öldürtmüş ama bu gomünistler.
+ osmanlı nasıl 3 kıtaya yayıldı lan ?

edit: eksile yine eksile bak eksileme demiyorum istediğin kadar eksile seri eksile ama nedenini de gel söyle arkadaşım.
edit2: şu entry'i götünüzden okuyup bana katliam var nasıl dersin diye gelmeyin arkadaş "ha katliam var demiyorum" yazmışım yukarı bak sizin gibi götünden okuyarak anlamaya çalışanlar için.

dipnot: verilmek istenen mesaj ona katliam değil diyosan diğerine de katliam demeyeceksin ikiyüzlü olmayacaksın aynı durumlara 2 farklı yorum yapmayacaksın.
Fransızlardır katliamı yapan, kendi yaptıkları bakmazlar sözde ermeni katliamını desteklerler adam değildirler.
onlarca savaş var, katliam yok.
normal olanı yapıyordur. aslında normal olanı yapan, şu an yaşayan ve o ırka mensup insanlardır, ırk değil. bir katliam olmuştur yahut olmamıştır, bu yaşayanların sorumluluğunda değildir. sonuçta bir insanlık suçu işlendiyse de bunu yapan, şu an yaşayan insanlar değildir. ırk dediğin nedir hem, insan mı? yani beyni olan, düşünebilen ve yaptıklarından sorumlu bir canlı mı?
bunu siyasi çıkarlar için kullananlar -afedersiniz ama- şerefsizdir. katliam oldu diyerek kullananlar da, hiçbir dayanağı olmadan olmadı diyenler de. (bkz: fransa nın ermeni soykırımını kabul etmesi) önemli olan böyle bir şey var mı yok mu tarafsız bir şekilde tespit edilmesini sağlamak; varsa bundan ders çıkarmak ve bunu milli bir mesele, kin güdülecek bir dava haline getirmemek, kardeş kardeş yaşamaktır.