bugün

kanser hastalarına hizmet verdiği için içerisinde bir matem havası olan soğuk, kurşuni renkli koridorları olan hastane.
ankarada bulunan hastanedir.. kendisine nazire yaparcasına yakınında bulunan metro durağına hastane adı verilmiştir.
bursa'da da bulunan hastanedir efenim.
12-13 yaşlarında, bakmaya dahi kıyamayacağınız güzellikte, dökülen saçlarını bir bez parçası ile kapatsa da, hala gülümsemeye çalışan minik bir kız çocuğu görüntüsü ile, sizi tarifsiz duygularda boğabilecek ve bildiğiniz herşeye lanet okumanıza sebep olabilecek yerdir. *
(bkz: ümit kapısı)
Bir süre önce Solda sigara içmemek için tek bir neden başlığı vardı.
Bu başlıkta onu tamamlamış gibi gözüküyor.
Kendinize iyi bakın, yemek, su, hareket, spor, zihinsel ve fiziksel olarak vücudunuza iyi davranın, midenize sahip çıkın.
Yetişkin hasta kadar bebek ve çocuk hasta var, kendi derdini unutup onlara üzülüyosun
Yine düştük oralara
Lisedeyken tam karşımız onkolojiydi.
Öğle arasında bazı odalara çiçek bırakırdık.

Çocukları ve hatta bebekleri gördükçe kalbim acıyordu. Halen daha da giderim. Bizim akrabalar ayakta tutuyorlar hastaneyi. Hemen her odasında bir anı vardır. Allah düşürmesin.

Edit: insanların acısını da eksilemezsiniz. Katran tutmuş kalbiniz.
onkoloji hastanesinde yatarak tedavi gören bir yakınıma bir gece refakatçi kalmıştım. o gece bir şeye şahit oldum. sekreterya bölümünde 2 hemşire ve bi memur bayan önlerine bir tencere almışlar canhıraş yaprak sarıyorlar. hayırdır dedim. içlerinden biri hayır hayır dedi..meğer bir hastanın canı sarma çekmiş. onlar da gecenden sarmaları hazırlayorlarmış el birliği ile içlerinden biri evde pişirip ertesi akşama yetiştirecekmiş.
(bkz: demetevler)
Rahmetli abimle 5 gün kalmıştım

Zor günler işte.
birkaç yıl önce bahçesinde bir hasta yakınının "buraya yolu düşen bir daha paçasını kurtaramaz." dediği hastane.

çok sinirlenmiştim ama bizim keyifler yerindeydi. annemin tedavisi bitmek üzereydi. yaşar ve tarkan yeni albüm çıkarmıştı, birlikte dinliyorduk, Tarkan sarmamıştı da yaşar fena değildi. benimle nöbet değişimi yapmak için iyice bunalıp da imdat dememi bekliyordu babam evde. her şey yolundaydı. her şey. sonrası yokuş aşağı.