bugün

ondokuzmayıs üniversitesinin kısa yazılışıdır.
ondokuzmayıs üniversitesi karadenizin ve türkiyenin gözde üniversitelerindendir.http://www.omu.edu.tr
bünyesinde bi cok bölüm bulundurmakta ve öğrenciler yetiştirmektedir.geniş bi arazi içinde yer alır ve tam anlamıyla dağın tepesindedir. euhhehehe!!
üniversitemsi yüksek lisedir. kampüs içerisinde piknik yapmak, direksiyon talimi yapmak, bisiklete binmek ve hatta avlanmanın bile yasak olduğu dağın tepesinde kocaman araziye sahip -içerisine karadeniz dağ tesislerinin yerleştirilebilmesine rağmen- fakülteler arası bile dolmuşa binmeyi gerektiren, sevişgen mekanı bir yerdir anlatılmaz yaşanır.*
tanıtım broşüründe denize çok yakınmış gibi çekilmiş diş hekimliği fakültesi resmiyle gözümde tek iyi yanını kaybetmiş üniversite.
internet sayfasına ve samsunlu olanların referanslarına bakılarak tercih edilmemesi gereken, ne lise ne üniversitedir. şenliklere alkol sokan öğrencilerin göz altına alınması, minibüs zamlarının sonuçsuz da olsa daima protesto edilmesi, fakülteler arası zorlu yolculuklar, kar tatili verip cumartesi pazar'a ders koymaları bitirenlerin bu üniversite hakkında aklında kalacak vazgeçilmezlerdendir.
kışın kampüs sınırlarına,yamacında bulunan ormanlardan gelen domuzların girmesiyle da ayrı bi havası olan kendine has üniversitemsi binalar toplulugu.hele ki o hastane ya da diş hekimliğinin orda butun gun bekleyip de her gelen dolmuşa çaresizce "yurda gider mi abi?" diye soran yurtzedeleri vardır ki çok hüzünleniyorum onlara yazık mı ne.. *
gitmeye korktuğum, bitirmek için çabalamadığım, nefret ettiğim ama hayatımın tüm güzelliklerini bana getirmiş daha getireceğine emin olduğum okulum. soğuk binaları yanında gudubet hocalarını da sevmiyorum.
bir olimpik yüzme havuzu var başka da bişişi yok. gitmeyin ulan, yazmayın şu cehennemi. bitmiyor bitirtmiyorlar, siz bitiyorsunuz bu lanet yer yine ensenizde!

karamsarım ulan karamsar, melankoliyse ölmüne melankoli. hepsi burda aşk nefret ızdırap ve olmazsa olmazımız ihtiras...
amannnnnn yaaaa eziyettir rezalettir hele hocaları felakettir. ben bu kadar anlamsız öğrenci zorlayan 5 hoca daha bulunabileceğini sanmıyorum hepsi bu okula toplanmıştır.şiddetle önerilmez...