bugün

barafranca.com'un(omerta)desteklediği ve zannımca isim hakkını verdiği rezil_i rüsvan oyun firması kalypso'nun dağıtımını üstlendiği, haemimont adlı firmanın yapımını üstlendiği 3d kurulumlu combat'ları turn based tarzda olan, içki yasağının yaşandığı 1930'lar amerikasında geçen gangster oyunu.

nerede o doksanlı yıllarda deliler gibi oynadığımız efsaneler efsanesi "gangsters the organized crime" nerede bu iğrenç, ruhsuz oyun.

oyunun demo versiyonu dün itibariyle çıkmış durumda ; http://www.strategyinform...gangsters/demo/47835.html

http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded

edit = 3 saat demo incelemem sonucunda, o kadarda fena olmadığını söylemem lazım. biraz haksızlık yapmışım. combatları otomatik olarakta bitirebiliyorsunuz. ama siz oynarsanız daha fazla şansınız oluyor rakipleri alt etme konusunda ki zaten ihtimaller yazılmış.

oldukça komplike yapılmış. gayet güzel detaylar var. sevdim lan. forumlarında az muhalefet etmedim gerçi. şimdi gidip bi özür çakayım adamlara. içime dert olur.
xbox versiyonu internete düşmüş.
olmasa da olurmuş. bir süre sonra sıkıyor. bir de 30-40 dolarmış fiyatı. hiç verilmez.
3 günde bitirdikten sonra iki kelam edeyim bari...

oyun güzel. beni sardı diyebilirim. ama grafikler daha düzgün ve senaryo daha iyi işlenebilirdi. ve süre biraz daha uzatılabilirdi kısa sürdü yani... ayrıca kadın ticareti oyunda yok bu bi eksik. herşey var da bu nasıl olmaz. en büyük eksiği ise mafyanıza 6 dan fazla eleman alamıyorsunuz. ulan sana mı sorcam altımda kaç kişi çalıştırabileceğimi? ben isterim ki 20 kişilik bi ekibim olsun. savaşlarda da illa ki 4 adam savaştırabiliyoruz. olur mu ya? ben istiyorum ki bi mekanı basarken 10 15 kişi dalmak.. saçmalık niye böyle bi kısıtlama getirilmiş ki.. bi süre sonra oyun bu sebeblerden dolayı tek düze kalıyor. kısacası en büyük eksiği adama serberstlik vermiyor. hangi mekanı kuracağına bile karışılıyor. olması gereken bu kadar görev falan değil... koskocaman bir şehir olacak, ve biz bu şehirde görev falan olmadan serbest bi şekilde gelişememize bakmalıyız. 0 dan başlayıp tüm şehri kontrol altına almalı bi oyun olsa fena mı olurdu. ama tüm bunlara rağmen beğendim fena değil. sana puanım 6 kanka...

edit:imla
multiplayer olayına biraz daha el atılsa çok güzel işler çıkar gibi duruyor. bu haliyle çok basit kaçmış