bugün

fra. gölge.
krape tarağı ile yapılan, saça uçlarına doğru doğal olarak açılmış havası katan başarılı bir röfle yöntemidir.
saç uçlarının renk tonunun açılması veya saç diplerinin koyulaştırılması işlemine denilir.
şimdilerde çok moda.

yaptırmayı cok istedim lakin yaşadığım şehirde bikaç kızda gördüm aynı dibi gelmiş gibi duruyodu. yaptırmaktan vazgeçtim ben de. saç yani sonuçta..
bugün gidip yaptırdığım işlem.
o kadar sarı oldum ki, oturdum ağladım.
doğru kuaförde yapılması gereken işlemdir aynı zamanda.
bu yaz yaptırdığım işlem. bakımlı duruyor fakat alışmak zor.
şu an kafamda naylonla beklediğim, meraktan ve korkudan ölmek üzere olduğum saç açma işlemi.

edit:mutlu ayrıldım.
yenı nesil tikkylerin modası.bir zamanlar çiğ sarı röfle modaydı şimdi ombre oldu. herkeste görmekten sıkıldığım renk.
kezbanların yeni modası.
önce yatakta sevişmesi öğrenin be.
saçlarıma yaptırmayı çok istediğim fakat herkeste görünce soğuduğum işlemdir.
fransızcada gölge manasına gelen kelime. saç modeli de öyle bir şey sanırım.
bizim okulda olayı çok yanlış anlamış kız grupları var ki kafaları istanbulspor forması gibi.
Şu sıralar on kızdan 8inin saçlarının aynı tonlarda olmasıdır.
Güzel mi evet güzel ama hepinizede yakismiyor bilin istedim.
dibi gelmiş gibi tam şerit halinde yapılırsa hayattan soğutan bir durumdur. onun geçişlerini iyi yapar bir kuaförle güzel olabilecek bir saç boyama şeklidir.
Koyudan açığa doğru geçişlerin yapıldığı saç boyama işlemi lakin hepinize güzel olmuyor canımlar.
kötü yakışanını görmedim yada bizim kuaförler fazla beceriksiz bilemiyorum. türk kızına zaten bir şey moda olmaya görsün, yakışan yakışmayan yapar aman tanrım.
Saçını sarıya boyatırsın sonra dip boyan gelir ya hah işte o ombre degil cici kız. işte bazı kızlarımız ombreyi çok yanlış anlamış.
3 kızdan 5inin yaptırdığı yeni saç modasıdır. tamam bazılarına yakışıyor da bazıları kakaonun üstüne yumurta sarısı koyulmuş gibi garip geçişsiz renklerde oluyor sadece mide bulandırıyor. kendinizi bilin biraz yahu.
siyaha çok da açık olmayan açık kahve olabilir. galerideki uzumlukek'in paylaştığı kızdaki model çok öğh mesela. ben kahveye sarı yaptırmıştım geçen yıl ton olarak iyidi ama saçım çok da uzun olmadığından ben pek beğenmemiştim. bi de iggy azalea'nın black widow klibinde sarıya kızıl gördüm çok dikkat çekici biraz fantezi olmuş ama güzel geldi bana bilmiyom.
Şu müthiş pahalı olan şey sanırım. Bir kız tüm parasını vermişti de eve yürüyerek gidiyordu.
Yaptırmayanı dövüyorlarmış o yüzden forma halini alan her Türk kızının yaptırdığı yine boku çıkartılmış saç gölgeleme ışlemidir.

Herkesten yaratıcılık, özgünlük akıyor amk.
saç rengi koyu olanların sarı ve tonlarını yapmaması gereken saç boyama işlemi. kumrala sarı ombre çok güzel olur ama onu da emin ellere emanet etmeli.
Kizil olanini deneme konusunda gozumu kararttigim sac boyama bicimi. Saclarimin orijinali kivircik, kalin telli. Korkuyorum iyice yipranir mi, bakimi beni cok fazla zorlar mi diye. Bilgisi olan varsa bilgilendirse pek makbule gecer.
Kendimi ombresiz dusunemiyorum.
Sari saclarimi gerekirse kendi gonlume baglarim.

Edit: 1)evet saci yipratir.
2) dogal gorunmesi onemli o nedenle kuaforun calismalarina bakin
3) evet cok pahali
4) saci tamamen boyamak 3 haftada bir dip boyasi ister ombre ise (eskiden adi krepe balyaj idi) dipleri yipratmaz ve 3 ay 5 ay boyamasaniz bile kullanilabilir.
5) pilatin sarisi, alev kizili vs gibi saclara gore cok daha modern gorunur ve renklerle uyumu kolaydir.
6) ten renginize gore sari secerseniz hastasi olursunuz.
Yaptirsam mi yaptirmasam mi diye dusune dusune bi turlu karar veremedigim ve sonunda vazgectigim seydir. Aslinda belki yapardim ancak bu yil okuldaki kizlarin yuzde atmisinin yaptirmis oldugunu ve dahasi yuzde atmisinin yuzde 90 inin ortalikta tarik menguc gibi dolastigini gorunce bu fikri kafamdan sildim attim. Yakisanina dahasi kuafor kurbani olmayanina da cok yakisiyor bir gercek.
Gördüğünüz her boka heveslenmeyin dediğim zımbırtı.

Herkesleşmeyin bi.