bugün

herhangi bir felsefeye yada inanışa bağlamadığım ama gerçek olduğunu gözlemlediğim durumdur. bu tarz insanlar "hep beni mi buluyor" lafını çok fazla kullanırlar...

örneğin müşterisi bekletmek zorunda olan iki ayrı vezne. biri güler yüzlü ve olumlu olduğu için başında bekleyen müşteri sorun etmiyor. ama olumsuz asık suratlı ve müşterisine açıklama yapmayan vezne çalışanı, müşteri tarafından tepki alır.
Doğru önermedir. Kendimden biliyorum
insanların işlerinin ters gitmesinden dolayı olumsuz olduğunu düşünmek daha mantıklıdır.
insan et ve kemiktir gerisi düşüncdir, Mevlana zaten açıklmış bize laf düşmez. anlıyacağınz düşüncelerini kelimelerle değiştiirsin Misal 'başarı' sözcüğünü sürekli tekrarlamalıdır. Düşüncelerini değiştirir bu sözcükle sürekli başarıyı düşünür
ehl-i isyanın yaşadığı durumdur.

sizi terbiye eden bir rab var ismi rabbın cilvesini çekeceksiniz başka türlü olgunlaşamazsınız.
aslında olumsuz insanların kendine terslik yaratması durumudur. misal bi arkadaş hoşuna gitmeyen ne olursa 'en nefret ettiğim şey' diyerek tepki veriyor. buradan o arkadaşa sesleniyorum. senin 'en nefret ettiğim şey' demen, en nefret ettiğim şey.
Genel bir yargı olmakla birlikte doğruluk payı yüksektir.
Ayrıca şu da var.

"Bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir."
Murphy Kanunları
Evrenin yankı etkisinin sonucudur.

Ne verirsen, onu hediye eder evren, beğen ya da beğenme.

Bu zirzopları Gül bahçesine götür, dikenleri sayarlar arkadaş!
Sonra da, işlerim rast gitmiyor ühühühüh...
Lan olum görmediğin Güllerin ahını çekiyorsun bi anlasana artık!