bugün

son derece can yakan ve zamanla kişiye ızdırap veren bir durumdur. yalnız, dikkat edilirse bu başlıkta, "sinirlenemeyip" yerine özellikle "sinirlenmeyip" denmiştir. zira söz konusu kişinin olay esnasında sinirlenmek isteyip de sinirlenememesi, karşıdaki kişiden çekinmesi, utanması, korkması, bundan dolayı tepkisini ortaya koyamaması gibi bir durum yoktur. sadece, karşılıklı bir konuşma sırasında kişi açısından olumsuz bir durum meydana gelmesi ve/veya karşısındaki kişinin can sıkan, tepki gösterilmesi gereken, kötü niyetini belli eden konuşmaları olması ve buna rağmen söz konusu kişinin, o sırada karşısındaki insana sinirlenmeyip gayet makul olması, alttan almaya çalışması ve sonradan da (iş işten geçtiğinde) içi içini yemeye başlaması durumu vardır. bir süre sonra artık kişi, "ben neden o sırada tepkimi koyamıyorum da sonradan kendi içimde olayları kurgulayıp tekrar tekrar zihnimde yaşıyorum?" türü iç hesaplaşmalara girişmeye başlar. halbuki çekindiğinden dolayı da tepkisini koyamamış değildir, sadece o sırada sinirlenmemiştir. ama sonradan da kendine kızıyorsa bu işte bir yanlışlık vardır. kıssadan hisse; sinirlenmek güzeldir, zamanında tepkisini koyabilmek ise ruh sağlığı ve insanlarla iletişim açısından son derece önemlidir.
genellikle kavgalarda olur bu durum.
insanı kendi içinde yiyip bitirse de, dışarıdan bakanlar için sinirlenmeyen insanın puan topladığı, imrenildiği bir durumdur. bu her daim böyle olmuştur. kendini sinirlenemedi diye yiyip bitiren insan bunu düşünüp teselli olabilir.zira farkında olmasa da güzel bir şey yapmıştır.
çok büyük pişmanlık duymaya sebep olur bu durum.
pişmanlıkdır.
olay anında tepkisiz kalıp olaydan sonra, keşke çaksaydım ağzına iki tane demekle kalmayıp çakma sahnesini de full hd olarak gözünde canlandırma olaydır. Not: canlandırılan sahnede genelde karşı taraf hep pasif ve tepkisizdir elini bile kaldırmaz.