bugün

Kitapta sevdiğin bölümleri tekrar okumak.
rafa kaldırılarak yeni bir kitaba başlanılır.
bir boşluğa düşüldüğünden, kitaptaki karekterleri zihninde yeniden canlandırmak.
ne yapacağını hangi kitabı okuyacağını bilememek. şahsen dedektif kurukafayı bitirdiğimde stephan king'in oyun romanını seçene kadar boş boş geziyordum. okunacak kitabı da hemen seçememek çok kötü oluyo yani.
kitabı rafa kaldırmak gibi.
dürüp dürüp bu kitap bittiğinde ne yapıyorsun diyenlere sokuyorum.
şöööyle bi iç çekmek. paaaat diye kitabın arka kapağını yazarın son cümlesinin üzerine kapatmak. eeeee , enver ziya karalın osmanlı 4. cildinin o kalın kapağını 600 700 sayfanın üstüne kapatınca kulağa dokunur bi ses ve eşliğinde havada uçuşan tozları görebilirsiniz.
hı hı evet espri yaptım.
kitabı kapatıp boşluğa düşmüşcesine mal mal etrafa bakmak.
Benim ne kadar aksiyonsuz hayatım var bee... diyorum içimden bunların yaşadıkları, bu okuduğum herşey bir hayatsa birisinin başından geçmişse ben neyim bu dünyada ne biçim hayat bu diye tripleniyorum tabi sonra geçiyor.
Kitabın tehlikesi başlar ve merakla beklenilir.
iç ses: lan keşke yavaş okusaydık ya
kitabın tehlikesi bittikten sonra başlar.

okunma sürecinde altı çizilen en sevilen cümleler başka bir yere not edilir.
yeni bir okunulası kitaba geçmek.
Olum en kötü yenisi alırsın.

http://www.usluer.net/wp-...16281456_1274485337_n.jpg
Önsöz ve kitabın arka kapağındaki yazı tekrar okunur, eğer kitap çok beğenilmiş ise bir kaç saniye göğüse basılı tutulur, beğenilmemiş ise kitaplığa kaldırılır. Bizde böyle.
ilk söylenileni * (bkz: vay arkadaş). akabinde ve detayında kitap yeniden açılır ve zihne dokunur yerlerdeki altı çizilmiş cümleler not defterine kayıt edilir. sayfa kenarlarına düşülen notlar da temize çekilerek irdelenmek ve üzerinde çalışılmak üzere farklı bir yerde yazılarak saklanır.
gaza gelip kitapda ki gibi olmaya çalışmak.
iki litre soğuk su içmek başı çeker.
başka kişilerinde okuyabilmesi için kütüphaneye bağış yapılır.
bitti ya la.
telaşla yeni bir kitap arayışına girmek.
(bkz: boşluğa düşmek)

2-3 gün kitabın ana karakteri gibi takılırsın istemsizce..
Bi kenara fırlatmak .
kitabı bir süre elinde tutup, vay bee demek. o kadar.
Kapağı yavaşça kapamak ve duvara yarım saat bakmak.