Mimar olmak istiyordum ama olmadı işte. Belki olmaması benim için daha iyi olmuştur.
Doktor olmak istiyordum travesti oldum.
birbirine benzer bölümlerdir ama istediğim şehirde değilim.
işletme - kamu yönetimi

ama işletme çakarım 2. bölüme.
ben okumak istemiyordum.
akademisyen olacağım amk.
Genetik falan okumak istiyordum gittim bok gibi endüstri mühendisliği okudum. Sonuç: mesleğimi yapmıyorum.
tıp-...
editleyeceğim.
Psikoloji istiyordum, çocuklarınızı yetiştireceğim. Şanslısınız ha ibneler, benim gibi öğretmen bulamazsınız. (bkz: swh)

Edit: olm, şaka da mı yapmayak lan?
hep arkeoloji okumak istemiştim lakin mukadderat-ı sekans bizi başka yerlere sürükledi. geno mu bilim?
Psikoloji- bilgi ve belge yönetimi.(kütüphaneci yetiştirmeye çalışıyorlar ama hiç başarılı değiller)
ispanyol dili ve edebiyatı - bilgisayar mühendisliği.

Hayat kahpedir mis amigos.
Okunmak istenen : havacılık ve uzay mühendisliği
Okunan : diş hekimliği

Türkiye şartlarında çoğunlukla birbirinden farklı olan bölümlerdir.
Okunmak istenen:pdr
Okunulan: makine mühendisliği.2. Sınıfım ve bırakıp pdr okuyacağım inşallah.
Okumak istediğim; psikoloji veya metalurji ve malzeme mühendisliği

Okuduğum; metalurji ve malzeme mühendisliği.
okamak istediğim: bilgisayar mühendisliği.
okunan: hatırlatın entryi tercih sonuçları açıklanınca editleyim. yazılanları okuyunca ben de bir ürktüm ama şuan limit çalışmam lazım dostlar.
okumak istediğim: havacılık ve uzay mühendisliği.

okunan: endüstri mühendisliği.
mezun olduğum bölüm zaten tercih listemdeydi, şimdi de iyi ki okumuşum diyorum.
ama;
mimar olsaymışım, o da eyiymiş..
okunmak istenen: entomoloji.

okunan: konaklama işletmeleri, turizm ve otel yöneticiliği.
Okuduğum bölümün benim içim hiçbir anlamı Yok, benim amacım sadece diploma almak çünkü ne yapalım kültürün köpeği olmuşuz.

ileride farklı şeyler yapacağım, benim hayallerim çok başka.
Okumak istenilen bölüm müzik.
Okunan bölüm müzik.
okumak istenen bölüm: biyoloji
okunan bölüm: makine mühendisliği
ah ailem ah yaktınız beni. beşinci senem olmasına rağmen bitmiyor bu okul.
yazılanları okuyunca kendimi çok şanslı hissettim. istediğim sosyolojiydi, okuduğum sosyoloji oldu ve su an da çalıştığım kurumda mesleğimi yapıyorum..
okumak istenen: Rehberlik psikolojik danışmanlık
okunan: maliye

ne alaka di mi ?
yapılan iş: bilgi işlem.
okunmak istenen: hukuk

okuduğum: siyaset bilimi ve amme idaresi.

yapılan iş: maliyecilik.
Ülkede herkes aslında "sanat tarihi, edebiyat, sinema" falan okumak istiyormuş sanırım.Van gogh harici ressam bilmeyen tipler " sanat tarihi ookumak istiyordum da mühendislik yazdım yeaağ" falan diyor. Ulan entelektüel olarak bu derece potansiyel bir ülke olduğumuzu bilmiyordum.

Bırakın arkadaşlar şu şekilciliği puanınız yetiyorsa gidip okurdunuz, çok çalışırdınız yurt dışına burslu, misafir olarak giderdiniz doktoranızı yükseğinizi yapardınız. Fakat o kadar şekilci bir millet olmuşuz ki şey sanıyorlar sanırım "Sanat tarihi okuyam sınavlar daha kolay zaten geçem sürekli 7-24 sergi gezem, entel görünem, sergilerde küratör olam büssürü de param olsun, çevrem olsun." cidden kafa bu.