bugün

kesinlikle agatha christie'nin ''on küçük zenci'' romanı. üstüne tanımam.
j.c. grange'ın siyah kan'ı çok iyiydi. on küçük zenci de çok iyi gerçi. bir de aklından bir sayı tut var, o da fena değildi.
Doğu Ekspresi'nde Cinayet ve Nil'de Ölüm bana göre On Küçük Zenci'den daha iyidir. ikisi de mükemmel bir cinayet kurgusunun çizdiği arka fonda sınıfsal farklılıkları ve insanların açgözlülüklerini, ihtiraslarını çok küçük ve harikulade detaylarla anlatıyor.

Ayrıca çoğu polisiye romanda olduğu gibi bu işin kraliçesi agatha christie'nin romanlarında da her sayfada bir ipucu gizlidir. Sen onları yakalayamıyor ve adamı öldü sanıyorsan o senin dikkatsizliğinden veya olayı kavrayamamandan kaynaklanır. Agatha'yla Dan Brown'ı birbirine yakın göstermek de bir başka saçmalık.
(bkz: agatha christie) (bkz: on küçük zenci) ve (bkz: nil de ölüm)
Sherlock Holmes.
(bkz: celil oker)
(bkz: son ceset)
J. Christophe grange’ın kızıl nehirler ve siyah kan romanları.
Kızıl nehirler dünyanın en mükemmel polisiye/macera romanı olmaya adaydır şahsım adına.
Tess gerritsen - çırak.
Rizzoli and isles serisinin ikinci kitabı aslında. ilkini okumasanız da olay örgüsünü anlayabiliyorsunuz. 4 kere okuduğum ve bıkmadığım harika bir kitap ve zaten harika olan bir yazar.
Pek okumadım ama çogunu merak ediyorum
Ahmet ümitinkiler güzeldi
Sherlock holmes bambaşka bir dünya.
Ölümün kimyası.
Beyoğlunun en güzel abisi.
Elveda güzel vatanım.
10 küçük zenci .agatha christie'nin romanindakilerinin birer birer ölüuğü zenciler.