bugün

Gün itibariyle başıma gelen olay. Otomatikman af bekleme sebebi. Aileye hemen açıklanması gereken durum. Az sonra tepkilerini yazacağım.

edit: gayet sakin bir şekilde açıklandığında ve daha önceden hiç yalan söylenmemiş olduğunda açıklanması o kadar da zor olmayan durum. ailenin tepkisindeki olgunlukta cabası. ama üzülmemelerini beklemek elde değil. ama helal lan süper ya...

(bkz: ailesiyle gurur duymak)
ailenin merakla beklenen tepkiler vermesi kaçınılmaz durumdur.
(bkz: film başlamak üzere)
(bkz: bi çay koyup geleyim)
an itibariyle öğrendiğim, ortalamamın 1,5 altında kalmasından ötürü başıma gelen olay.
Edit: master öğrencisi iDiM.
iki gün önce öğrendiğim de rahatlama ama bir o kadar da sıkıntıya düşme gibi garip bir his yaratan durumdur.

tecrübedit: siz siz olun fransızca gibi bir belaya bulaşmayın.
sicil bakımından zor durumda kalacağınız durumdur.
bugün benim hayatımda gündeme gelen konudur. hele bir de ailenize açıklayacak nedeniniz olmadığı birşey ile yakalandı iseniz . allah kolaylık versin.
okul kurallarının hiçe sayılması ve öğretmenlere yapılan saygısızlıklar sonucunda öğrencinin bulunduğu okuldan öğretmenin öğrencinin eline verdiği (bkz: tasdikname) ile son bulan olay.
tevhidi tedrisat kanunundan bu yana milli eğitime yapılmış en büyük katkıyı yapıyor ve kızınızı okuldan atıyoruz.
(bkz: sen hiç ateş böceği gördün mü)
3 kez disipline gidince okuldan uzaklaşma cezası alınıyor ama 10 kez disipline gitsen de okuldan atılmıyorsun. Daha büyük bir suç işlemen gerekiyor başına gelebilmesi için.
Okuldan atılan her sözlük kullanıcısının arama yerine "okuldan atılmak" diye yazıp kendi durumunu anlattığı eylemdir. Vakit bulunca ben de yazacağım bu günü, durun durun...
mezun olmaktan daha zordur.
2008'de lise 2'deyken başıma gelen, birçok arkadaşımında benle birlikte okul değiştirdiği, pederin okulda müdürle kavga etmesine sebebiyet veren hadise. okuldaki tipimden ve arkadaş çevremden kaynaklı havam, o zaman hormon çorbasına dönmüş vücudumun da getirdiği gaz ile 500 küsür kişinin önünde okuldaki bir konferansta müdürle tartışmıştım, laflarımla iğnelemiştim. bazıları uvv, muvv yapıyorlardı asalak gibi; sonrasında okuldan atıldım. sınıftaki ve birçok diğer dostumda benle birlikte nakillerini aldırmışlardı, hayatımda bu kadar mutlu olduğum ve bir o kadar üzüldüğüm, ergenlik dönemimdeki en enteresan olayların 2.'si idi bu durum.

müdürle daha önce de, sevdiğim kız için 11'lerle kavga edip, 1 tanesinin burnunu kırdığım zaman (benim de dudağım patlamıştı, bu kavga bu elemanların sınıfında bir anda olmuştu.) atışmış, okuldan 1 haftalık uzaklaştırma almıştım. bir de o dönem 2008 mart'ında ameliyat olmuştum 2 hafta okula gelmemiş, 1 hafta da sargıyla dolaşmıştım okulda. ondan dolayı devamsızlık hat safhadaydı, hep sıkıntılıydık. aklıma gelince sinirlendim.