bugün

Şüphesiz ki endoplazmik retikulum, mitokondri ve integraldir.
Namaz duaları.
2+2'nin 4 etmesi.
(bkz: x+y²)
Golgi falan işime çok yaradı vallaha benim. Keşke astronomi, diksiyon olacağına hep onların yerine de biyoloji olsaymış. Gözünü sevdiğimin konuları en zevkli en eğlenceli derslerdi. Asıl işime yaramayan şey fizikteki kurukumlu, kaplı maplı şeylerdi.
fiilimsi ne sikime yarıyo lan bu ?
din dersleri. hiçbir sike yaramıyor ve şimdiki müfredat ışidci yetiştiriyor. çocuğum olursa okutmayacağım. daha az cahil kalır böylece.
Atp sentezi döngüsü. Ulan ezberletir dururlardı döngüsünü çarkını s.ktimin ezber zihniyetçileri.
evet buradan da anlıyoruz ki sözlük mal dolu. trigonometri gerçek hayatta işe yaramıyormuş, türkçe dil bilgisi gereksizmiş, integral, hücre bilgisi işe yaramazmış. kimya neme lazımmış.

yarın öbür gün spora giderken "ya bu patateste 4gr protein 2gr yağ 7gr karbonhidrat var yazıyor, o zaman geri kalan 87gr ne??" dediğinizde, babanızın işletmesini devralınca "fiyatı arttırdıkça satış azalıyor ama gelir noluyor? en iyi fiyatı nasıl belirlicem off" diye çıkmaza düştüğünüzde, zar zor iş bulabildiğiniz dandik bi kırtasiyede fiilimsiyi yanlış kullandığınız için kapı dışarı edildiğinizde veya mutfaktaki doğalgazı çakmakla kontrol edip nalları diktiğinizde bu entryleriniz gelsin aklınıza.
kâr-zarar problemleridir. zira hesabını okulda öğretildiği kadar dürüst yapan hiçbir esnaf daha ikinci ayını göremez bu memlekette.
Lisede öğretilenler üniversitede öğretilenlerin temeli. Üniversite öğretilenler ise dolaylı olarak işe yarıyor. Mesela mühendislik dersleri yönetim becerisi ve analitik düşünme yeteneği kazandırıyor insana. Tabi hepsi kapasitenin çizdiği çerçevenin içini dolduruyor. Kapasite faktörü de var.
okulda öğrenip işe yarayan tek şeyin küfür olması olarak özetlenebilir.
sonunda iyiler mutlaka kazanır dediler; hala bekliyoruz...

bir de feridun düzağaç reyize selam çakalım;

kendimi kendimden çıkarsam sıfır kalmaz. bu matematik bizi kandırıyor hocam...
yaramış ya işte gelip burada bahsedebiliyorsunuz.
türev.

allah belanı vermesin senin.

integral alan hacim hesaplıyo yine.
Bana göre matematikte dört işlem dışında her şey. Tarih, edebiyat, coğrafya gibi dersler hiç olmazsa karşımıza çıkıyor zaman zaman.
ah bu elementler.