bugün

arabayı yavaşlatır gibi yapıp kornaya basıp gidiniz. acıma yok parayı idareli kullanmayı öğrenmeli.
Evim liseme yürüme mesafesindeydi. 10-15 dk. Liseden mezun olana kadar sadece 3-4 kez yürüdüm. Özetle bendim o.

Arabada bayan varsa otostop çekmezdik. Sadece erkeklere otostop yapardık ki kimseyi rahatsız etmeyelim. Sürekli duran bir abimiz vardı. Bigün eşiyle geçmiş. Biz el kaldırmadık. Adam durmuş, 10 dk beklemiş, kornaya falan basmış. En sonunda çıkıp geldi "olm gelsenize bi sattir bekliyorum" diye. Abi biz eşi olanlara otostop yapmıyoruz dedik. Adam lan saçmalamayın yabancımıyız demişti. Bu da böyle bir anımdır.
Zamanında çokça başvurduğum eylem.hem korkar hemde yapmaya devam ederdik. Bir nevi bağımlılık gibiydi. Köy minibüsü geçince arkamızı dönerdik. Fakirdik ama gururluydukta. Şimdi mi? Evet aynı yerden her geçtiğimde çocukları alırım. Sevaptır dimi.
Ben çıkışta değil giderken çekerdim. Liseye yürüyerek gittiğim gün sayısı 5'i geçmez.
Kulaklarımı çınlatanlardır, hissediyorum. Tam lise çıkışı saati geçtiğim mevkide her gün maruz kalıyorum buna ve asla almıyorum, tek olduğum halde. buna alışmasınlar, her türlü kötü niyetli insan var. en basitinden Mesela dostluk kurup ota falan alıştırabilirler. Hem onlar için hem kendim için almıyorum. otobüsle gitsinler. Hem ailenin haberi yoksa yasal olarak suç halini bile alabilir bu durum şikayet konusu olursa. Almayın. Ya da yaş ortalaması düştü muhabbeti var madem, otostop çekmeyin de diyebiliriz.
Risklidir. Başınıza bela almayın. Minübüs diye bir şey var yani.
Durun lan allahsızlar arabanız mı eskir sanki. Zamanında biz de çok çekmiştik nasıl gidelim köye araba yok.
bindiği arabanın arka koltuğuna burun bokunu silen liselilerdir. arabadan tiksindim aq.
almayanların arkasında hareket çekiyor piçler. bizzat şahit oldum.
bazısı var gayet iyi ahlaklı insnlar bazısı var resmen arabaya aldığınıza pişman edicek cinstenler, arabayı dağıtır, garip garip hareketer yapar, küfürlü bir lisanda konuşurlar.. tiksinilesi durum..
bir kez başıma geldi. tam okul çıkış saatiymiş ana yolda iki tanesi el kaldırdı bende iyilik olsun diye durdum. meğer geri kalanı çalıların arkasındaymış gelmeyinde diyemedim. 2 dakika içinde arka tarafta birbirinin kucağında oturan 4 kişi ön koltuktada 2 kişi olmak üzere 6 tane velet arabadaydı.
Üniversiteye gittiğinde de aynı alışkanlığı devam eder.
Burs alır, kredi alır, yurt alır, yer içer sikişir, üstüne utanmadan otostop yapmaya çalışır.
Alıştırmayın bunları, sonra yol kenarları beleşçi kaynıyor.
bunları alıştırmayın.