bugün

favori milletvekillerim arasındadır.

Açık konuşması, milletten biri gibi konuşması üzerine.
Sadece konuşur bir icraat yapmaz.
An itibariyle habertürk kanalında gümbür gümbür konuşuyor üstad.

Ah bahçeli. bıraksaydın bu adama başkanlığı çok şey değişirdi.
Diyarbakırda megri megri balıkesirde dombıra diyerek yavşaklara tokadı vurmuştur.

Işte mhp budur. Size duymak istediğinizi değil memlekette olan ihaneti söyler.

Götü başı ayrı oynayanlardan farkımız budur.
An itibarıyla tvem'de tartışma zamanı adlı programdadır.
Güzel izmir'den, tekrar vekil olarak meclise göndereceğimiz, MHP izmir m.vekili adayımız.
Bu akşam cnn canlı yayınında ne oluyor programında şirin payzın moderatörlüğünde gazetecilerin sorularını yanıtlayacaktır.
Vur-al gibi basit yöntemlerle yaşama tutunmaya çalışıp başaran azimli bir arkadaşımızdır.
Yarım saattir cnn'de konuşuyor ve beynimin ırzına geçti resmen. Eskiden böyle değildi sanki. Çok konuşuyor.konuştukça ne dediği anlaşılmıyor.
cnntürk te canlı yayında, dinleyin yoldaşlar, bölücüler izlemesin.
renkli kişiliği biraz boş adam olarak yorumlansa da meclisteki çoğu vekilden iyi olduğu ortada. nedense severim kendisini.

mhp'nin sağlam adayları var bu seçimde. vural da partiye lazım bence.
Yabancı dile karşı değildir.yabancı dilde eğitime karşıdır.
Mhp genel başkan yardımcısı.
Milliyetçi-muhafazakar kültürden gelen bir birey olarak nedense bir türlü ısınamadığım siyasetçi. Eleştirel muhalefet anlayışı yer yer ajitatif boyutlara varıyor. Bu da benim gibi düşünüp partisine sempati duyan pek çok kişiyi rahatsız ediyor.

Tamam iktidarın sağlık, adalet, güvenlik, eğitim vs. Pek çok alanda izlemiş olduğu politikalar yanlış diyelim. Ki genel anlamda 90lı yıllardaki içinde MHP'nin de olduğu koalisyon hükümeti politikalarına göre bugün bu alanlarda olumlu yönde pek çok yeni uygulamalar getirilmiş durumda. Artık kimse gece yarılarından hastanelere koşup sıra almıyor, cüzi bir farkla özel hastanelere gidilebiliyor. Adalet alanında cmk tamamen işlerlik kazanmış, bilmem farkında mısınız ama 2000li yıllardan beri gündeme oturan tek bir suikast failimeçhul gerçekleşmemiş, ders kitapları ücretsiz olmuş eğitimde sermayeleşmenin önüne ket vurulmuş bunlar takdir edilmesi gereken uygulamalar.

Ancak tüm bu adımlar atılırken hemen hemen hepsinde Oktay Vural tarafından sert eleştirilere maruz kalmış. Şimdi soruyorum seçim vaadi olmaktan öte kendisinin yetkisi ve unvanı itibariyle makro alanda dahi uygulanabilmiş tek bir projesi var mıdır?

işte olmadığı için burdan bakınca maalesef içine Muharrem ince kaçmış gibi duruyor. Bir sağcı olarak samimiyetle söylüyorum ki bankacılara has yapmacık gülüşüyle poz veren Mustafa sarıgül bile kısıtlı bir alanda yetkilendirilmiş olmasına rağmen Oktay Vural'dan daha başarılı bir siyasetçiydi.
Seçim döneminde açik ara populist olmak konusunda en başarısiz siyasetçi.Bu iyi mi kötu mu karar veremedim gerçi.

Kendisini dün tarafsız bölge'de bugun abbas'ta izliyorum.

Selo barış güvercini taklidini yaparken,davutoğlu sempatik takılırken kendisine gelen seçim barajı ve kürt başlikli sorularda erman kuzu gibi tepkisiz kalip hebele hubele moduna geçiyor.

Siyaset görüşunu eleştirmiyorum ama seçim barajı,anadilde egitim sorulari geldiginde açık açık karşıyız amk yok böyle bise de gitsin.

Sevimli olmak veya cok sivri görünmemek için gücsuz veya cevap veremedi algisi yaratmanin anlami nedir?

Hoş genel başkanın dururken haftada 3 gun seni gormek bile başlı başina bir algi eksikligi.
--spoiler--
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, AK Parti ile koalisyon iddialarına net cevap verdi... 21 Mayıs 2015 Perşembe 07:31 Ajanslarda yer alan bilgide; MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, AK Parti ile koalisyon yapıp yapamayacaklarına ilişkin olarak, ''Bu çözülme süreciyle, rüşvet ve yolsuzluk ile ilgili gelişmeler olduğunda bir korku devleti oluşturan bir part olan Adalet ve Kalkınma Partisi ile bizim koalisyon yapmamız mümkün gözükmüyor" dedi. Vural, Şişli'deki Ramada Plaza Otel'de düzenlenen 126. Bab-ı Ali Toplantısı'na konuşmacı olarak katıldı. "Ama bu konuda AKP ile CHP bir koalisyon yapabilir mi? sorusunu sormak belki daha doğru olabilir" diyen Vural, "Bu iki siyasal parti arasında özellikle bu çözüm süreci dediğimiz konularda benzeşme var" ifadesini kullandı.
--spoiler--
geçen rüyamda gördüğüm siyasetçi. seçim öncesi mesaj gibi oldu. *
(bkz: uzun adamın döşediği boru)
cemaatin adamı olabilecek kişi.
MHP'li Vural'dan koalisyon açıklaması

--spoiler--
MHP Grup Başkanvekili Vural: (Koalisyon) Bu konunun sorumlu olanları AK Parti ile CHP, iki büyük parti, onların tutumlarının ortaya çıkması gerekiyor. 09 Haziran 2015 Salı 16:28 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP'nin koalisyonda yer alıp almayacağına ilişkin, "Bu konunun sorumlu olanları AK Parti ile CHP, iki büyük parti, onların tutumlarının ortaya çıkması gerekiyor. MHP olarak süreçle ilgili gelişmeleri takip edeceğiz. Birçok varsayıma göre bütün bunları papatya falıyla değerlendirmem mümkün değil" dedi. Vural, TBMM'de basın mensuplarının seçim sonuçlarına ilişkin sorularını yanıtladı. MHP'nin bir koalisyonda yer alıp almayacağına ilişkin bir soru üzerine Vural, bu konuda Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin hükümet modelleriyle ilgili bir açıklama yaptığını belirtti. Seçim sonuçlarıyla ilgili Başkanlık Divanı, MYK, milletvekilleri toplantılarının yapılacağını belirten Vural, "Dolayısıyla bu konuda nasıl bir gelişme olacağı konusu tamamıyla bu değerlendirmelerden sonra ortaya çıkar. Bu konuda şu anda bir yorum yapmak doğru değil" diye konuştu. "MHP 'AKP ile koalisyon olmaz' diyor mu?" sorusuna Oktay Vural, "Parti olarak hükmü şahsiyetimizin yapacağı siyasi değerlendirmeleri beklemek çok daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim" karşılığını verdi. Vural, "CHP ile bir koalisyon olur mu?" sorusu üzerine, "Bütün bu soruların cevabı aynı. Ben bunlarla ilgili bir yorum yapmam. Bütün bu siyasi sonuçları değerlendirdikten sonra bir mesaj verebiliriz. Bu siyasi sonuçları değerlendirip Genel Başkanımız partimiz bu konularla ilgili çerçeve oluşturduktan sonra bunları değerlendirmemiz mümkün. Sabırla bekleyelim" değerlendirmesinde bulundu. "Genel Başkan o gün erken seçim dedi, erken seçim mi?" şeklindeki soru üzerine Vural, "Bu sürecin nasıl gideceği belli değil. Türkiye'de eğer bir hükümet modeli olmazsa, sonu itibarıyla milli irade tabi ama bundan sonraki süreçte diğer siyasi partiler mesajları nasıl algıladı, nasıl yapacaklar bunları bilemiyoruz tabii, beklemek lazım" diye konuştu. "Diğer siyasi aktörlerin bu konuda tavırlarını dikkate almak lazım. Kendileri belli seçenekleri ortaya koymuştur" ifadesini kullanan Vural, aynı yöndeki sorular üzerine, şu yanıtı verdi: "Bu konunun sorumlu olanları Adalet ve Kalkınma Partisi ile CHP, iki büyük parti, aynı zamanda onların tutumlarının ortaya çıkması gerekiyor. Dolayısıyla bu konuda MHP olarak bu süreçle ilgili gelişmeleri takip edeceğiz. Birçok varsayıma göre bütün bunları papatya falıyla değerlendirmem mümkün değil."
--spoiler--
hem arap, hem siirtli ve hem mhp yöneticisi olan kişidir.
Aldığı milletvekili maaşını sonuna kadar hakettiğini düşündüğüm mhp izmir millet vekili. Konuşmaları ve verdiği ayarlarla beni ekrana bağlamayı başaran, hdp'nin korkulu rüyası.
yardımcı despot. grubu acaba ne diyor diye arkasına dönerken:

görsel

29 temmuz 2015 olağanüstü tbmm toplantısı esnasında. sonuçta, istediği oluyor.
(img:#803201)
Artık iyice uçmuş milletvekili.
Deniz gezmiş ve arkadaşlarının idam kararları oylanirken dönüp arkasını kontrol eden Demirel'i hatirlatmistir bugün.