bugün

''artis ne arar la bazarda'' espirisini çok güzel bir dille ifşa etmiş,beni benden alarak başka diyarlara getirmiş inanılmaz bir insandır...
şu videodaki kişi olmamasını dilerdim.

http://www.facebook.com/v...2427&oid=348984433262
(bkz: tespite gel)

hastanelerdeki ağrı derecelendirme sistemi ile karşı karşıya kalarak bir tespitte bulunmuş kişiliktir. hiç ağrısı olmayan bir insanın salak salak sırıtması gerekirmiş o derecelendirmeye göre, bir insan ise normalde sürekli sırıtmaz ağzı düz çizgili halde dururmuş. e o derecelendirmeye göre de düz çizgili bir ağızla duruş sergileyen bir insanın tam 4 derece bir ağrısı varmış gerçekte.. biz o kadar aptalmışız ki bunu farkedemiyormuşuz meğersem. * adam haklı beyler demek istedim en başta, sonra o da 'amaan böyle böyle şeyler var işte' dedi bu açıklama sonunda işte benim izlediğim, izleyeceğim okan bu dedim ben de gülümseyerek. o son cümleyi demeseydi hass.. diyecektim ama yırttı işte.
(bkz: aynaya bakmayan adam)
(bkz: beyni karanlık ruhu karanlık)
1 hafta önce laf soktuğu insanı programına konuk etme huyuna bitiyorum bu adamın.
tabii 1 hafta önce aşağılayıp programa çıkardıktan sonra orta yollu konuşmasınıda es geçmemek lazım.
ilginç biri.
ukela , anarşist , şovmen , nabza göre şerbet vermesini iyi bilen , kültürlü benimde kendisini çok sevdiğim şovmen.
abi tamam, "hiçbir şeyi takmıyorum", "cool bir adamım" gibi bir tavır takınmışsın kendince ama televizyona çıkıyorsun yahu. biraz çeki düzen ver kendine, araplar gibi yağlı saçlar, leş gibi sakallarla çıkıyorsun yayına. saçı sakalı kes demiyorum ama biraz temizlen, ne dersin?

pis herif...

ama severiz o ayrı...
şuan derya baykala giydirmektedir. hakketten ilginç bir insan formasyonundan ya bu adam. hiç sevmem bu tipleri. herşeyi ben bilirim havalarında. yahu kardeşim sen geçen haftalarda değil miydin derya baykalı çağırıp yıkama yağlama yapan. şimdi allah akıl fikir versin diyorsun kadına. şuan sana evde ne beddua ettiğini duyabiliyorum. lafımı esirgemeyeceğim resmen 2 yüzlü bir insan. yani 14-15 yaşlarında çocuklar kavga eder bunların ortak arkadaşı vardır. bu arkadaş birisinin yanına gidince onu haklısın der diğerine gidince ona haklısın der ya bu adamda bu mantık var. neden bu kadar kin yaptırdı bana bilmiyorum ama ciddi sevimsiz bir insan.

geçen birde acuna lümpen demişti. gel burdan yak. adamın ne kötülüğünü gördün? neresi battı? sanırım kendine söylemek istemediğin cevabı ben sana vereyim. çünkü kıskançsın. evet. neden kanal d, star, gibi kanalların programlarını eleştirmiyorsun. işte cevap burada.

kanal d de iken seda sayanın programını hiç çıkarmıyordun. şimdi showa geçti çıkartıyorsun. sistemi eleştiriyorsun ama sistemin başını sen çekiyorsun. valla sıkıldım yıllardır senden ve şu medya arkası yorumlarkenki havandan. yeter.
inci sözlükten saldırı bekleyen televizyon kişisidir şu an. o iş olmaz rahat ol okan testesteron dedektörü gibi çalışanlarınız var. inci ise testesteron dolu bir fıçı.
inci'nin yarattığı paranoya ile telefona bağlanan kıza fırlattığı bakışlar bile anlatıyor ki; inci siker
programına katılan her konuğun suspus olduğu ve kendini tamamen teslim ettiği televizyon çocuğu.
(bkz: van gogh demeyi bilmeyen entellektüel)
cast away filminde tom hanks' in canlandırdığı karaktere benzemektedir gitgide. hafif kavruk ve sakalı beyaz olanından.
3 gün uyutmayandır. ayrıca türkçe karşılığı olan kelimeleri ingilizce söylemesi komik durmaktadır.

en o.b: ben photography'de hede hödö seviyorum.
tr o.b: ben fotoğrafçılıkta hede hödö seviyorum.
an itibariyle inci sözlükten saldırı beklediğini bildiren şovmen.
kitap okurken insanın kendi kafasında sinema kurması gibi bir cümle kurmuştur. çok doğru ve güzel bir tespit yapmıştır.
eğer kendisi sözlüğe saygı gösterip umursamasaydı sözlük yazarları bu kadar çok ve rahat eleştiremezdi. en fazla enty girilenlerden biri olması bizi umursamasıdır. belki de kendilerini umursayan birinin bu dünyada olduğunu farkeden bazı yazarlar içlerinde biriken bütün negatifliği bu başlık altına enty girerek atıyorlardır. (bkz: ben) kendisini sevenlerin her geçen gün biraz azaldığını zanneder sözlük yazarlarını okuyan. aslında işin aslı öğle değildir. okan bayülgen ve beyazit öztürk'ün reytin veren seyircisi devir daim yapmaktadır sürekli. orta okulda fanatik olarak izlemeye başlar üniversiteye kadar gider. çocukluğunda büyük hayranlıkla onları izleyen biz sözlük yazarlarıda şimdi -bizim artık çocuk olmamamızdan dolayı- aynı zevki alamadığımız için geçirdikçe geçiririz. evet şunu da eklemek lazım ki okan bayülgenin ciddi ciddi yaşlanmıştır. bunu da işin içine katmak lazım. görünür bir şekilde performans düşüklüğü gözlenmektedir. mesela geçen seneden bir program indirdim geçenlerde. ve inanamadım... sadece 1 sene... okan bayülgen ne kadar komikmiş eskiden dedim. nese... biz hep takipçisiyiz... bizi salladığı sürece acımasızca eleştirmeye devam edecez... beyaz gibi bir yapmacıklığın yanında her zaman harika bir alternatif olarak kalacak... her ne kadar kendisi dahi zaman zaman çok yapmacık olsada...
az önce sözlükçülerin durumunu harfiyen anlatmıştır.
--spoiler--
burdan face açık, burdan msn açık, burdan sözlükler, burdan inci sözlük saldırısı bekleniyor. arada da bizi izliyorlar...
--spoiler--
eskiden daha düzgündü şekli şemali, ntv'de sade vatandaş adlı programı yaparken böyle saç sakal birbine karışık değildi. karışık olduğu zamanlarda da bu kadar kötü değildi güzeldi. kendine hiç bakmıyor, buradan duyrulur kendine biraz bak!
elmalılı hamdi yazır'ın torunu olduğunu düşündükçe dedesi adına pek bi üzüldüğüm şahs-ı fuzuli insan.
en çok kullandığı kelimeler için;
(bkz: seksi)
(bkz: sevişmek)
(bkz: müthiş)
dün gece göz zevkimi bozmuş kişidir. banyo yapmayı unutmuş herhalde. madem banyo yapmaya üşendin, kafanı aşağı eğip te en azından saçını yıkasaydın be okan'ım. olmamış.
en son gördüğümde saç ve sakal tarzı ile osmantan erkır' a benzemeye başlamıştı. takıları, giyinişi ve ayakkabıları onun tarzına dönüşüyordu nasıl bir kadındır bu şirin ediger nasıl güçlü diye düşündürüyordu insana. ama artık değişti eski tarz, aynı kıvam ve büyüleyici ses tonu. gözlerini pönkürtmesi ve çocuğu olduktan sonra daha çok çalışmaya başlaması, reklam yüzü olması ne kadar tatlı bir baba ve kim ne derse desin o son on yılın en iyi türk televizyon programcısı.
iki haftadır aynı espri ile mehmet ali birand'a takmış adamdır. ulan tamam türkçe esnek.. verdim, aldım, soktum, gömdüm falan.. tamam da yeter artık yani orası kanal, gassaray lisesi'nde sohbet etmiyorsunuz mehmet ali abi'yle.