bugün

*çalışıyorsanız gününüzün 8 saatini geçirdiğiniz ortamdır.

sabahtan akşama kadar bir ofisin içinde çalışmak en iyimser ifadeyle "ruh-daraltıcı" nir deneyim olmasına rağmen iş arkadaşlarınıza yapacağınız küçük muzipliklerle gününüze neşe katabilirsiniz.
-işe yeni başlayan yeni yetme kıza fotokopi makinesinin sesle çalıştığını söyleyin.
-arkadaşınız dışarı çıktığında bilgisayar hoparlörlerini en üst seviyeye getirin.
-o yokken çalışma masasına koca bir şişe oda spreyi bırakıp özgüvenini altüst edin.
-Bilgisayar ekranına "ne yaptığını biliyorum" yazılı bir post-it yapıştırın.
-koltuğunu baştan aşağı tekrar ayarlayın.
-zımbasının içini hergün boşaltın.
-bant kesicisinin içindeki bantı çıkarın ve tersinden takın.
-mouse unun altındaki bilyeye bir parça bant yapıştırın.
*biraz eğlenin . yoksa geçmez vakit...
10 saat ofis ortamında çalışan bir insan olarak;
ofis ortamı insanı daraltır, patron yokmuş diye sevinirsiniz, hemen karşınıza geniş açılı kamera takarlar, yok efendim genel merkezden izlenecekmişsiniz, bir de ses kaydetse tam olacak. işiniz olmasa bile iş yapıyor görünmek için mesela sözlüğe girersiniz. bazı ofisler küçüktür, birkaç kişi çalışırsın en sıkıcısı da budur. bazı ofisler de aslında tam plaza şeklinde bütün katlarda çalışanlar falan, o eğlencelidir işte. herneyse 5 dk sigara molasında yürüyüş yapamazsınız, beliniz eğrilir, kamburunuz çıkar hep oturmaktan, beyniniz ağrır saatlerce çalışmaktan. ama yine de fiziksel güç gerektiren işlerden iyidir, maaşınız da ortalama üzerindeyse (ki açlık sınırının 4.000 TL olduğunu düşünürsek) sakın o işten çıkmayın, ülkenin bu belirsiz ekonomik durumunda ne kadar kazansanız kardır. çılgınlık yapmayın.
(bkz: son cümle bana gelsin)
samimiyetsiz konuşmaların, yapmacık hareketlerin gırla gittiği ortam. allah böyle yerlere düşürmesin insanı.
Yaşadım ve 8 ay boyunca bela okuduğum dönemler. Ayrılınca özgürlüğümün farkına vardım. Bir de baktım işsizim.
an itibari ile dans mode on, tekila mode on, uçuyoruz. bi otu boku eksik. onları da kullanmıyoruz zaten, hukuk ofisi burası.
görsel

Sıkıcıdır. Temiz havayı özlersin.
Asla kimsenin adam akıllı çalışmadığı ortamdır.
şu an dansın döndüğü ortamdır...
behlüllü bihterli kompleks yapının ziya beyde vücut bulmuş halidir.