bugün

bu duruma sebebiyet veren odunları yakmak lazım.
bari kendini yaksaymış çocuklar da ısınırmış. çocuklarını bırakıp kolay yolu seçmek annelik değildir.
kendine ve geride bıraktığı çocuklarına yazık etmiş annedir. insanların aslında ne kadar yalnız, çaresiz ve dertleriyle başbaşa olduğunun örneklerinden biridir. biraz daha uğraşsa, biraz daha güçlü olsa eminim bir çıkış yolu bulabilirdi. ama insan işte. bazen bir nokta da tükendiğini hissediyor.

iş işten geçtikten sonra birilerinin bir diğerini suçlaması kimseyi temize çıkarmıyor. filler tepişiyor, çimenler eziliyor.
Müslümanlıkla alakası olmayan durum. Bir yanda etiketi çıkartılmamış kıyafeti olanlar, bir yanda saç kurutma makinesiyle ısınmaya çalışanlar... Biri adalet mi demişti?
dünyanın ne kadar adil bir yer olduğunun işaretidir.çaresizlik döngüsününde insan ruhunda nelere sebebiyet verebileceğininde en açık örneğidir maalesef.
seyhan ilçesi sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı başkanı (aynı zamanda başkanı kaymakamdır) ve seyhan ilçe kaymakamı hakkında 4483 Sayılı Kanun gereği soruşturma yapılması gerekir. Görevi ihmal suçundan...
insanlığımızın öldüğünü bize kanıtlayan annedir o. çocuklarını saç kurutma makinası ile ısıtmaya çalışan hayatın adaletsizliğine dayanamayan annedir o.
sözün bittiği yer..

zekat kurumu bu gibi durumlar yaşanmasın diye var.. müslüman bir ülkede yaşanmamalıydı..
k a p i t a l i z i m.
laik kemalist türkiye de yaşanmıştır. din iman kalmamış millette.
din allah kitap deyip başa gelen sözde dindar götverenlerin umrunda olmadığı gariban kadın. atesistlerin bile vicdanı var yemin olsun. misal ben benim benim diyalize bağlı geçen ömrüm hakkında üzülen ataistler bile oldu bu sözlükte.
inançlıyım ama dini çıkarları için kullananlar, dinle gösteriş yapanlardan ve bağnazlardan nefret ederim.
Üzerinden 1 sene geçmesine rağmen okuyunca insanı hüzne boğan durumdur. Çaresizlik bu olsa gerek. Gerçekten yazık bize. Kadın kendini astıktan sonra eve akın eden akrabanın ben...
türkiyenin acı gerçeklerinden biri insanlar bırak odunu temel ihtiyaçlarını gideremiyecek kadar madur.
suriye'nin aç itlerinin paşalar gibi yaşadığı ülkemde ölen vatandaşım.
gece gece tüylerimi diken diken olaydır...

olayın neresinden baksam elimde kalıyor... bu olaydan sonra bakanın çıkıp 800 lira çok büyük para geçinin demesi ise beni daha bir kötü yapıyor.
öne süren komşuları kınamak en yerinde olacaktır. şöyleydi böyleydi derken izleyen milletiz ötesi yok. bu haberde en dikkat çeken bu olmalı. okuyunca gözlerimiz doluyor. intihardan sonra eve toplaşıp dizler dövülüyor. yazık. Allah rahmet eylesin.
özürlüler için şişe kapağı toplandığı, bebeklerin açlıktan öldüğü ama her nasılsa ekonomisi uçmuş ülkede yaşanmıştır.
buna benzer olaylar geçmişte de yaşanmıştır şimdilerde de yaşanıyor gelecekte de yaşanacaktır. düzen böyle devam ettikçe birileri şöminenin başında keyif kahvesi içerken birileri kahrından kendini asmaya devam edecektir. söylenecek söz bile bulunamıyor ne denilebilir ki...