bugün

karsindaki insana kurdugu cumleyi tekrar kurdurtacak sorundur. ev arkadasimda bu sorun var. bilimsel tanisi nedir bilmiyorum. bilen mavilendirebilir.

cocuk bir sey okurken sesleniyorsun duymuyor sanki. asiri derin odaklanma oluyor. 2-3 dakika sonra efendim diyor cumleyi tekrar kurmani istiyor. boyle cok insan tanidigim icin artik sorun haline geldi. nedir bunun sebebi neden asiri odaklanir ve cevresini duymaz insan.
kucukken yasadigim durumdu. ise basladiktan birkac ay sonra bu sorun tamamen gecti.
Kimde yok ki bu sorun allah askına sorun.
genellikle bende olandır. bir konuya, bir metne, bir kişiye odaklanayım derken bir ton şey geliyor aklıma...

rezil problem.
Bende de olan sorundur. mesela çok önemli bir konu üzerinde çalışıyorsam bir türlü odaklanamam aklım hep başka yerlere gider. ama hiç umursamayacağım bir konu hakkında dakikalarca kafa yorabilirim,işin kötüsü asıl önemli olan konuyu da bununla ilişkilendirip bi ton zaman kaybı yaşayabilirim.
Zordur. Hayatta en iyi yaptığım işler halk dansı ve futbol oynamak. Uygulamalı işler. Ama veterinerim. Veteriner hekimliği eğitiminin büyük kısmı teoriktir. Kabir azabı gibi.
"Üstesinden gelsem neler yaparım neler var ya" dedirten problemdir. Bu problemi atlatmama yardımcı olacak herhangi bir insan varsa lütfen buyursun gelsin.
Çok büyük sıkıntı. Olmuyo yani kafa gidiyo başka şeye. Zar zor odaklanınca da sonuç harika oluyor. Demek hep odaklansam üffüüü...
Başımda olan bir tür problem. Yok aga olmuyor, iki şeyi aynı anda düşünüp yapamıyorum. Bundan mütevellit yapmam gereken işler her zaman son dakikaya kalıyor.
insanların %99unun kabul etme olasılığının sıfır olduğu ama odaklanma olasılığının da sıfır olduğu çözümsüz problemdir hayatındayken bu problemi çözerek ödevini yapanlarsa mutmain denen kendine verilenden razı olan şanslılardır allah hastalık vermesin.
Bende çok varya bazen roman okurken öyle düşünceye dalıyorum ki tüm sayfayı okuduktan sonra kendime geliyorum bi bakıyorum sayfa bitmiş ama tek kelimeyi anlamadan okumuşum.
Tümü psikolojik kökenli olmayabilir, Bazen vücutta eksik olan bir takım maddelerden de kaynaklı olabilir.
Örneğin demir eksikliği, ya da b12 eksikliği.

Odaklanma problemi sıkıntılı olup, mutlaka ciddiye alıması gereken bir durumdur.