bugün

oda arkadaşları ile yaşanan sorunlardır.
Sizinde ortak olmak zorumda kaldığınız sorunlardır. Genelde sevgili kavgalar, aile sorunları, maddi yetersizlik gibi ana başlıklar altında toplanır bu sorunlar.
dubleks evde tek kalıp ta yanlızlık çeken insanın aradığı sorunlardır.
Oda arkadasi degilde abiyle kalinca artacak sorunlardir. Yillardir bi arada kalmayan 2 adam biri oss magduru olup memlekete geri donmus biri askerligi bitirmis bi baltaya sap olamamis halimizi siz dusunun abi olunca laf da edemiyorsunuz.
temizlik anlayisinin sokak hayvanlarindan hallice olmasi.
biricik can dostum örümceğimin beklenmedik anlarda yaptığı ağlar.
Oda arkadaşı biraz düşünceli akıllı birisi değilse yaşanmaz yemin ediyorum. Zorunlu kalmadıkça yapmayın böyle birşey.
çok ders çalışması.

bir arkadaşım, üniversite yurdunda birlikte kaldığı arkadaşından ayrılmak için yönetime verdiği dilekçede belirtmiş olduğu sebeptir. çok ders çalışması sinirimi bozuyor diye.
Menemen yaptığı tavayı üç ay lavabonun içinde bekletmesi. (1 ayi somestrdi oyle birakip gitti ayı) Koku dayanılmaz olduğundan tavayı eldivenle tutup çöpe sallamam.
Ayak kokusudur. net.
üniversite yıllarında yurtta kalanların kafalarını meşgul eden mühim mevzular arasındadır.
Gereksiz triplere girmesi.

Durduk yere anneliği tutuyordu benim haspamın. Kalkıp "buralar çok dağınık. toplayalım lan." diyordu.

Ya da gidip saçmasapan bir saatte (mesela gece 2' de) yemek pişirip, sofra kuruyordu. Acıktıysan siktir git ekmek arası birşeyler göm gel yerine yat mnakoym...
Az önce tüm eşyaları dağıttı cam kırdı kendinden geçti iyi biri ama bazen insan kınadığını yaşıyor kız anacım.
Tek kişilik odalarda kalanlar için hiç olmayan, iki kişilik odalarda kalanlar için çok az karşılaşılan, 3 ve 4 kişilik odalarda kalanlar için ise mutlaka karşılaşılan sorunlardır.
Hassiktir ama beyler dedirten sorunsal.
görsel
geçen ben evimdeyken nişanlısıyla ayrılmışlar. bira alıp yurdun balkonunda içmeye başlamış. eve geldiğim günün akşamı aradı. eve geldiğime pişman oldum. hem onu içmekten vazgeçirip onunla konuşabilirdim, hem de ayrılık hususunda biraz daha sağlıklı düşünmeye yönlendirebilirdim.

oda arkadaşınızın sorunu sizin de sorununuzdur. aynı şekilde sizin sorununuz oda arkadaşınızın da sorunudur. siz ona anlatır içinizi dökersiniz, o size. arada moralim çok bozuk oluyor. ona sarılıp ağlıyorum. iyi ki birbirimizin yanındayız.
Sekiz kişi kalıyorduk sekiz. Şaka gibi. Her akşam biri ağlıyor.

Sonra altı olduk. Iki akşamda bir biri ağlamaya başladı.

En son minimum dörde inildi. Ağlayana mevsime göre dondurma ya da cips alıyorduk sanayiden.**
Sonra ağlarken biz yiyorduk.*